Biuro Obsługi Turystyki

KWIATOWO-WIATRAKOWY ZAWRÓT GŁOWY

I NIE TYLKO, CZYLI SUPER WEEKEND W HOLANDII

Dzień 1

Godz .21.45-zbiórka i wyjazd ze Szczecina, nocny przejazd przez Niemcy, na trasie krótkie postoje ,

Dzień

w godz. rannych, przyjazd do Kinderdijk-typowej zacisznej wioski na polderze ze skupiskiem 19 zabytkowych wiatraków wpisanych na listę zabytków UNESCO,spacer i czas na foto,następnie odwiedzimy Rotterdam– krótkie zwiedzanie miasta/ objazd autokarem / + wjazd na Euromast- podziwianie panoramy miasta i Europortu z wys.180 m, przyjazd do Amsterdamu - panoramiczny, krotki przejazd przez centralną część miasta, autorski spacer po starych dzielnicach Amsterdamu :zwiedzanie obejmuje najciekawsze miejsca Amsterdamu, m.in. widok na Dam Square z Palacem Królewskim (przejazd autokarem) i Centraal Station oraz XVII wieczne centrum. Następnie pospacerujemy częścią dzielnicy chińskiej, przejdziemy przez tzw. Red Light District (Dzielnice Czerwonych Latarni z Oude Kerk) a także zobaczymy okolice Waterlooplein - część dawnej dzielnicy żydowskiej, godzinny rejs po amsterdamskich kanalach , czas wolny na zakupy cebulek na Targu Kwiatowym,ok.godz. 18.30-przyjazd do hotelu, zakwaterowanie ,obiadokolacja,czas na odpoczynek, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Następnie przejazd do Lisse- czas na główną atrakcję czyli najpiękniejszy wiosenny ogród świata – Keukenhof -gdzie na 32 ha posadzono 7 mln cebulek –prym wiodą tulipany ,ale znajdziemy także narcyzy,hiacynty, szafirki.

Co roku zmieniany jest układ i kompozycja rabat./pobyt min.4 godziny/.Kolejną mega atrakcją będzie podziwianie rewelacyjnej parady kwiatów czyli Bloemen Corso- na imprezie hodowcy pokazują swoje kolekcje, pomysły oraz umiejętności bukieciarskie. Pochód samochodów zdobionych kwiatami, maszerującej orkiestry oraz platform z kwiatowymi figurami dostarczy wielu wrażeń ,tematem wiodącym będzie tym razem wzornictwo holenderskie.

Po południu -przejazd do Hagi -zwiedzanie historycznego centrum:spacer –zobaczymy Het Plein, parlament, Pałac Króla, Pałac Pokoju- siedzibę Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości.

Wieczorem - ok.godz. 22.30- powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Herrenhausen- zwiedzanie imponujących ogrodów królewskich w stylu barokowym, założone na powierzchni 50 ha. Składają się z trzech różnych ogrodów: Grossergarten (wielki ogród), Berggarten (ogród górski) i Georggarten (ogród Jerzego). W powstałych ponad 300 lat temu ogrodach udało się zachować, w niezmienionej formie, najważniejsze style sztuki ogrodowej: barokowe ogrody w stylu francuskim, angielski park krajobrazowy oraz ogród botaniczny..

To jeden z bardziej interesujących ogrodów w Niemczech. Oko cieszą liczne alejki, monumentalne rzeźby, olbrzymie wazy, niezliczona ilość geometrycznych rabat kwiatowych oraz znakomicie utrzymane partery bukszpanowe czy partery trawiaste. Wszystko to można podziwiać z góry, udając się na taras zamkowy.Po zwiedzaniu czas na przejazd do Szczecina,na trasie przerwa na gorący posiłek, planowany przyjazd ok.godz. 21.30

Termin : 20.04-23.04.2017

Cena : 850 zł /os.

Świadczenia zawarte w cenie :

*transport komfortowym autokarem /dvd, wc ,pasy bezpieczeństwa,klimatyzacja ,uchylne i rozsuwane siedzenia, barek,obsługa: 2 kierowców,opłaty drogowe i parkingowe,

* 2 noclegi w hotelu **** -pokoje 2- osobowe z łazienkami i TV,na życzenie pokoje 3 osobowe, taksa klimatyczna

/do dyspozycji gości –basen i sauna - w cenie /,

*wyżywienie –2 śniadania / bogaty bufet /, 1 obiadokolacja w hotelu,

*opieka licencjonowanego pilota-przewodnika,

*ubezpieczenie NNW i KL

*podatek, opłata TFG,

Nie zawarte w cenie:

Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów wg .programu – ok.50 euro,

wydatków własnych ,