Biuro Obsługi Turystyki

ZIELONY POCZDAM

Poczdam znamy przede wszystkim jako miasto, będące w przeszłości rezydencją władców Brandenburgii, Prus i Cesarstwa Niemiec.

Z zamiłowania rządzących i ówczesnej mody powstały pałace i ogrody, które do dziś nas zachwycają .

Zapraszam na wizytę w stolicy landu ,która pozwoli poznać miasto jako pełne zieleni i fantastycznych założeń pałacowo -ogrodowych.

A czas wiosenny jest najlepszą okazją.

Ramowy program :

Godz. 7.45 -zbiórka i wyjazd ze Szczecina. Przejazd do Poczdamu.

Nasz pobyt zaczynamy od wizyty w tropikalnym raju ,jakim jest Biosfera, w której znajdziemy ponad 20 tys. roślin typowych dla lasów deszczowych .Wijące się wokół drzew pnącza zwisają z koron drzew, a rośliny użytkowe napędzają owocowanie cytryn, ziarenek kawy i kakao. W odcieniach zieleni lasu deszczowego wyróżniają się piękne kolory roślin storczykowatych i bromeliowatych. Wśród tropikalnej roślinności znajdziemy także przedstawicieli fauny -żółwie, legwany, jaszczurki, żaby, węże, ptaki. Uzupełnieniem tej przestrzeni jest motylarnia, gdzie na żywo poobserwować można przedstawicieli wielu gatunków tych przepięknych owadów z całego świata. Bardzo ciekawa jest także ekspozycja związana ze sferą wody. Urządzona w formie batyskafu, z którego okien zwiedzający podziwiają ryby, koralowce, glony i innych mieszkańców tajemniczych podwodnych głębin. Sporo uwagi poświęca się tu również aspektom ochrony przyrody i odpowiedzialności człowieka za troskę o środowisko naturalne. Po spacerze w tropikach można skorzystać z oferty tutejszej kawiarenki i wstąpić na kawę ,czy ciastko.

Kolej na dalsze odkrywanie Poczdamu. W sielskiej atmosferze zlokalizowana jest Aleksandrovka, która przeniesie nas w klimat 19.wieku za sprawą wizyty w Muzeum .Wnętrza urządzone w stylu biedermaier przenoszą nas w czas ,kiedy wioska tętniła życiem. Warto zerknąć także na ogródi sad pieczołowicie odrestaurowany wg. wzorców mistrza Lenne.

Następnie udamy się do Parku Sanssouci , wybitnego przykładu barokowej sztuki ogrodniczej. W trakcie spaceru zerkniemy na Pałac Sans Souci, wschodni ogród przyjemności, Kościół Pokojui ogród Marly Chiński Pawilon, Nowe Komnaty oraz rzecz jasna ogród sycylijski.

Kolejno przejazd do centrum Poczdamu i czas na kolejną atrakcję jaką jest Festival Tulipanów w Dzielnicy Holenderskiej, zbudowanej w 18.wieku dla osiedlających się w Poczdamie holenderskich rzemieślników.Tysiące tulipanów w różnych barwach rozdawanych z koszy przez dziewczęta w chodakach, tancerze, muzycy ,rzemieślnicy oraz stoiska zholenderskimi przysmakami /śledzie, sery, genever, poffertjes i kniepertjes/ tworzą niepowtarzalną atmosferę tego wiosennego wydarzenia.

Czas spędzony tutaj będzie absolutnie interesujący i pozwoli na poczucie, jakbyśmy się znaleźli w „małym Amsterdamie”.

Pełni wrażeń ok. godz .17.00 ruszamy w drogę powrotną ,zakończenie wycieczki ok. godz. 20.00 w Szczecinie.

Termin : 20.04.2024/ sobota/

Cena : 200 zł/os/dorosła

150 zł /dziecko do lat 15

Świadczenia zawarte w cenie:

*transport komfortowym busem lub autokarem ,opłaty

drogowei parkingowe,

*opiekalicencjonowanego pilota,

*ubezpieczenie NNW i KL

*sprzęt tour-guide dla Państwa wygody,

Nie zawarte w cenie: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów :Biosfera i Muzeum Alexandrovki ca 19 euro, wydatki własne.