Biuro Obsługi Turystyki

PORTUGALSKIE PERŁY I HISZPAŃSKA ANDALUZJA

LIZBONA-BATALHA -FATIMA-KADYKS-SEVILLA-CORDOBA-GRANADA-GIBRALTAR

Zapraszam na wycieczkę, w czasie której poznamy niezwykłą Andaluzję z jej skarbami oraz miejsca w Portugalii z kategorii „musisz zobaczyć „.

Proponowany ramowy program :

Dzień 1

W godz. nocnych zbiórka i wyjazd ze Szczecina- przejazd na lotnisko w Berlinie.Przylot przed południem do Lizbony- spotkanie z przewodnikiem.

Zwiedzanie miasta, które oczarowuje niepowtarzalną atmosferą.

Przejazd do Belém, uroczej nabrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor Hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belém: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belém, jedna z wizytówek miasta.Baixa –winda Justa.

Zakwaterowanie w hotelu,obiadokolacja ,czas wolny, nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, wykwaterowanie zwiedzanie najstarszej dzielnicy Lizbony –Alfamy,w tym przejazd tramwajem nr.28.

Przejazd do Batalha –zwiedzanie przepięknego Klasztoru Matki Boskiej Zwycięskiej, jednego najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku w Portugalii.

Przejazd do Fatimy – ośrodka kultu maryjnego, celu licznych pielgrzymek.

Zakwaterowanie w hotelu, następnie zwiedzanie sanktuarium Najświętszej Marii Panny: plac Pielgrzyma, bazylika z grobowcami bł. Łucji, Hiacynty, Franciszka, kaplica Objawień , obiadokolacja, wieczorem –możliwość udziału w codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami , nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Faro –czas wolny ok.2 godz.Następnie przejazd do Kadyksu –zwanego Hawaną Europy, wieczorny objazd, zakwaterowanie w hotelu ,obiadokolacja ,nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie. Spacer po mieście: stary port, piękna promenada Alameda Apodoca z nabrzeżnymi fortyfikacjami i Parque Genovés, Plaza de España, kościół Nuestra Señora del Carmen, starówka pełna wąskich uliczek.Następnie przejazd na Półwysep Gibraltar , który jest malutką enklawą brytyjską na Płw. Iberyjskim. W programie: makaki - małpy, które zadomowiły się na Skale Gibraltarskiej, grota San Miguel, Main Street i wspaniały widok na Afrykę, a także strefa wolnocłowa będąca kolejnym atutem cypla.

Przejazd do hotelu w ok.Malagi, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd do Sevilli- spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie miasta - spacer po portowej dzielnicy El Arenal słynnej z Plaza de Toros de la Maestranza (czyli najwspanialszej w Hiszpanii areny do walki z bykami), promenady Cristobal Colon, posągu Carmen, Torre del Oro . Zobaczymy również tereny Parku Marii Luizy z przepięknym Plaza de Espana- wizytówką miasta. Następnie spacer najstarszą dzielnicą Santa Cruz - ogromna gotycka katedra i mauretańska dzwonnica La Giralda.Następnie przejazd do Kordoby - zobaczymy Mezquitę, czyli dawny meczet, przebudowany na Katedrę. Jednak unikatowość tej budowli, zaznaczona niesamowitym wnętrzem z ponad 800 kolumnami i dzwonnicą, będącą dawnym minaretem, robi do dziś niesamowite wrażenie. Ponadto Kordoba posiada jeden z najlepiej zachowanych rzymskich mostów - przerzucony nad Gwaldakiwirem łukowy Ponte Romano oraz autentyczny Alcazar, system fortyfikacji, w którego mrocznych wnętrzach przez dziesiątki lat rozgrywały się intrygi i procesy inkwizycyjne.Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu.

Dzień 6

Śniadanie, dzień przeznaczony na wypoczynek, obiadokolacja,nocleg.

Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych .

Dzień 7

Śniadanie, przejazd do Granady -proponujemy spacer po krętych uliczkach centrum miasta: Alcaiceria (arabski bazar), gotycka katedra z królewska kaplicą. Następnie zobaczycie Państwo piękne budowle Maurów: Alhambrę - rezydencję arabskich władców Granady, arcydzieło architektury charakteryzujące się wspaniałą kompozycją przestrzeni, wody, światła i dekoracji oraz Generalife, letnią rezydencję dynastii Nasrydów. Kolejno zapraszamy na krótką wizytę w urokliwej dzielnicy Albaicin gdzie znajduje się punkt widokowy przy kościele św. Mikołaja z piękną panoramą Alhambry na tle gór Sierra Nevada.Przejazd do Malagi-

– ruiny twierdzy Alcazaba, zamek Gibralfaro, katedra, dom rodzinny Pablo Picasso, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie ,wykwaterowanie,powrót do Szczecina/w zależności od linii lotniczych /.

Termin: 10.06-17.06. 2017

Cena : 3650 zł/os

Świadczenia zawarte w cenie:

*transfer komfortowym autokarem na trasie Szczecin -Berlin-Szczecin

*przelot samolotem na trasie Berlin-Lizbona i Malaga-Berlin- opłaty lotniskowe + bagaż główny i podręczny w cenie,

*komfortowy, klimatyzowany autokar na trasie objazdu,

*7 noclegów w hotelach *** ,pok.2 os z klimatyzacją,łazienkami i wc,

Możliwe pokoje jednoosobowe – dopłata -100 euro

*wyżywienie -7 śniadań , 7 obiadokolacji,woda i wino 0.25l do obiadokolacji w cenie,

*opieka licencjonowanego pilota,

*ubezpieczenie KL -10.000 euro, NNW -15.000 zł ,BP-800 zł

*podatek vat marża,opłata TFG,

Nie ujęto w cenie :

Opłaty za bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz obowiązkowych przewodników, taksy klimatycznej,systemu tour guide – koszt ok.130 euro.

Pilot rozlicza się z grupą w ostatnim dniu wycieczki.

Uwaga !

Program ma charakter ramowy, możliwe zmiana kolejności/ale nie zakresu/ zwiedzania oraz lotniska docelowego a także godzin przelotów.

MOŻLIWE WYCIECZKI FAKULTATYWNE:

1/WZGÓRZE CALAMORRO Z WJAZDEM KOLEJKĄ KABINOWĄ-BENALMADENA

Podróż zaczyna się na stacji położonej naprzeciwko parku rozrywki Tivoli i trwa około 15 minut. Nieustannie krążące kabiny zabierają podróżnych w niejako ekskluzywną, trzykilometrową podróż z emocjonującymi widokami na wybrzeże Costa del Sol. Co zobaczymy wjeżdzając na Calamorro? Patrząc przed siebie, jeśli pogoda dopisze zobaczycie nie tylko całe wybrzeże, zaczynąc od Malagi aż po widniejącą w oddali Marbellę, nie rzadko też bez problemu można dostrzec Afrykę i prężące się dumnie marokańskie góry.

Jeśli jesteście miłośnikami natury i generalnie lubicie oglądać, przyglądać się, dopatrywać, to powinniście skierować się na liczącą w sumie prawie trzy kilometry sieć mini-szlaków znajdujących się na szczycie. Szlaki łączą ze sobą trzy główne punkty widokowe (miradores) usytowane tak, aby można było dojrzeć Gibraltar, Sierrę Nevadę i afrykańskie wybrzeże.

Od poniedziałku do niedzieli, o godzinie 13.00 i 20.00 odbywają się specjalne pokazy z udziałem ptaków drapieżnych. W Dolinie Orłów (Valle de las Aguilas) codziennie można nie tylko podziwiać te najbardziej rozpoznawalne, jak orły, sokoły, puchacze czy sępy, ale także z nimi bezpośrednio obcować!

2/DELFINARIUM SELWO MARINA -BENALMADENA

Jest to niewielki egzotyczny park rozrywki, w którym czas wypełniają występy papug, karmienie pingwinów i żółwi, czy doskonałe show z lwami morskimi

i delfinami w rolach głównych. Park wielkościowo nie należy do dużych, jednak pomimo to można tam spędzić dobre kilka godzin podziwiając wszystkie zwierzęta, atrakcje, czy robiąc sobie zdjęcie z delfinami .

3/PARK KROKODYLI – TORREMOLINOS

Park tematycznie jest związany z tymi imponującymi gadami, które fascynują i jednocześnie przerażają. Żyje tu ponad 200 okazów różnych gatunków krokodyli. Z bardzo bliska można zobaczyć zwyczaje i warunki życia tych zmiennocieplnych drapieżców.

Dumą parku jest największy krokodyl w Europie o znaczącym imieniu Big Daddy. Ten niesamowity okaz ma ponad 5 metrów długości i waży 500 kilogramów!