Biuro Obsługi Turystyki


MEGA BAYERN –TOUR, CZYLI BAWARSKIE IMPRESJE

Ramowy program :

Dzień I

Godz.5.00-zbiórka i wyjazd ze Szczecina .

Ok. godz.12.30 - przyjazd do Bayreuth – miasta słynnego kompozytora Ryszarda Wagnera, które znane jest na całym świecie dzięki dorocznemu festiwalowi kompozytora. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Zobaczymy m.in.: słynną Operę Margrabiów- przepięknie odrestaurowaną,Teatr Operowy, w którym odbywa się festiwal, Nową Rezydencję z parkiem pałacowym, Willę Wagnera,Kościół Św. Trójcy, chwila czasu wolnego / np. na kawę /.

Następnie przejazd do pobliskiego Bambergu – spacer z przewodnikiem po wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Starym Mieście, wizyta m.in. w Katedrze Cesarskiej słynącej z bogatych rzeźb i zdobień, pałacu biskupim Alte Hofhaltung oraz w ogrodzie różanym, z którego rozciąga się imponujący widok na dachy zabytkowej starówki, przejście nad Małą Wenecją (Klein Venedig) – malowniczymi domkami rybackimi położonymi nad rzeką Pegnitz oraz koło ratusza położonego na niewielkim moście.Chwila na degustację piwa wędzonego w Schlenkerla.

Przejazd do hotelu,zakwaterowanie, obiadokolacja,czas na wypoczynek, nocleg.

Dzień II

Śniadanie ,wykwaterowanie.

Przejazd dopołożonej nad Menem zabytkowej stolicy Dolnej Frankonii – Würzburga. Spotkanie z przewodnikiem,zobaczymy m.in. Stary Most Kamienny prowadzący wprost na Stare Miasto, pięknie zdobione rokokowe budynki jak Dom pod Sokołem, Kaplica Mariacka, katedra katolicka i protestancki Neumünster, Rezydencja Królów i Książąt Bawarii – kompleks pałacowy z czasów baroku/ zwiedzanie imponujących wnętrz/.

Następnie przejazd Szlakiem Romantycznym do Rothenburg ob der Tauber – miasta rodem z baśni z malowanymi domkami z czasów średniowiecza, spacer po murach i basztach miejskich, które otaczają całe miasto, jak również wśród zabytkowych kamieniczek mieszczańskich.

Czas wolny .

Przejazd do hotelu wAlpach. Zakwaterowanie,obiadokolacja. Nocleg.

Dzień III

Śniadanie,wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie słynnych zamków Ludwika. Hohenschwangau obejrzymy sobie z zewnątrz,natomiast podjedziemy autobusem w pobliże Neuschwanstein – najbardziej znanego zamku Ludwika II, symbolu zamków bawarskich, który był inspiracją dla Walta Disneya, którego logo wzorowane było właśnie na konturach tej budowli/zwiedzanie wnętrz/.Potem odbędziemy spacer na Marienbrücke /Most Marii/ -najbardziej spektakularny widok na zamek i okolice.

Przejazd do Oberramergau- niewielkiego miasteczka, ale niezwykłego, boz malowanymi domami – spacer .Chwila na kawę.Następnie przejazd na zwiedzanie najmniejszego z zamków króla Ludwika II – Linderhof, zwiedzanie zamku i spacer wśród fontann ogrodami królewskimi. Wrażenia niezapomniane. Po zwiedzaniu przejazd w okolice bawarskiego morza czyli Jeziora Chiemsee. Zakwaterowanie ,obiadokolacja, nocleg.

DzieńIV

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Prien-przeprawa promowa na wyspę Herreninsel, zwiedzanie NowegoPałacu Herrenchiemsee, wybudowanego zpolecenia Ludwika II Wittelsbacha, a wzorowanego na francuskim Wersalu.Nie brak w nim przepychu i pozłacanych elementów. Zachwyca nie tylko samo wnętrze pałacu, ale również okolice wokół niego/ ogrody z fontannami /. Zwiedzimy także Muzeum Króla Ludwika II , które w w pełni podsumowuje jego życie i osiągnięcia.

Następnie przejazd do Monachium-– spotkanie z przewodnikiem –zwiedzanie; słynny Frauenkirche – Kościół Mariacki, będącym symbolem stolicy Bawarii, Kolumna Mariacka, Nowy i Stary Ratusz, Odeonsplatz – miejsce puczu hitlerowskiego, Kościół Teatynów, w którym pochowana jest polska księżniczka Teresa Kunegunda - córka Jana III Sobieskiego, Rezydencja Książąt i Królów Bawarskich, gmach Bawarskiej Opery Narodowej,czas wolny na starówce.Obiadokolacja. Wyjazd w kierunku Norymbergi.

Ok. godz.22.00 -przejazd do miejsca zakwaterowania, , nocleg .

DzieńV

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do centrum Norymbergi – spotkanie z przewodnikiem ,zobaczymy m.in.: Pałac Sprawiedliwości –to tam odbyły się słynne procesy norymberski hitlerowskich zbrodniarzy wojennych.Pojedziemy także na miejsce zjazdów NSDAP.Następnie udamy się na zwiedzanie Starówki–obejrzymy monumentalny zamek cesarski górujący nad miastem, dobrze zachowane średniowieczne obwarowania miejskie okalające Stare Miasto, renesansowy ratusz, późnogotycka studnia Schöner Brunnen w kształcie wieży, kościół św. Sebalda i kościół św. Wawrzyńca, w których podziwiać można dzieła Wita Stwosza, kościół Najświętszej Maryi Panny, zespół zabytkowe zabudowy mieszczańskiej – Dom Albrechta Dürrera .Będzie też czas na degustację słynnego czerwonego piwa , precli .Spróbujemy także norymberskich kiełbasek.

Wyjazd w kierunku Polski .Przyjazd do Szczecina ok.godz .22.30

Termin : 29.06-03.07.2022

Cena : jeszcze ustalana

Świadczenia zawarte w cenie:

*przejazd komfortowym autokarem/dvd ,pasy bezpieczeństwa ,klimatyzacja ,wc, opłaty drogowe i parkingowe/ ,obsługa 2 doświadczonych kierowców,

* 4 noclegi w pok.2-os. z łazienkami i tv /hotele ***, na życzenie pok.3 osobowe, pok.1 os. za dopłatą – ok.100 euro/os.

*wyżywienie : 4 śniadania bufetowe, 4 obiadokolacje

*opieka licencjonowanego pilota ,

*ubezpieczenie NNW i KL

*podatek Vat

Nie zawarte w cenie:

*napoje do obiadokolacji , bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie,

Na bilety wstępu,opłaty rezerwacyjne, przeprawy promowe i usługi przewodnickie oraz system tour -guide należy posiadać : ok.130-135 euro.

Pilot rozlicza wydatki na bilety bezpośrednio z grupą w ostatnim dniu zwiedzania !