Biuro Obsługi Turystyki

BERLIŃSKA WYPRAWA NA DZIEŃ KOBIET (brak miejsc - lista rezerwowa)

PAŁAC CHARLOTTENBURG JAKO HOŁD DLA KOBIETY I POCHWAŁAŻYCIA WE FRIEDRICHSTADT PALAST W NOWYM GRAND LIVE SHOW „FALLING/IN LOVE”

Tym razem zapraszam do Berlina w okolicach Dnia Kobiet.

W programie mnóstwo wrażeń estetycznych ,począwszy od historycznych wnętrz starego skrzydła Pałacu Charlottenburg po zanurzenie się w niesamowitą atmosferę Friedrichstadt Palast oferującego najnowszą produkcję, którą firmuje sam Jean Paul Gaultier.

Ramowy program :

Godz.8.00–zbiórka i wyjazd ze Szczecina/ Na zapytanie także z Gryfic, Płot, Nowogardu, Goleniowa, Słonecznego- info w biurze/.

Przyjazd do centrum Berlina. Czas na spacer -Brama Brandenburska , chwila na poszperanie na największym Flohmarktcie .

Następnie zwiedzać będziemy Altes Schloss Charlottenburg z polskim audio-guide.

To pałac ,który został ufundowany przez elektora Fryderyka III późniejszego króla Fryderyka I Hohenzollernadla swojej żony Zofii Charlotty Hanowerskiej/ młodszej siostry króla Wielkiej Brytanii Jerzego I.

Zofia Charlotta słynęła z zamiłowania do sztuki oraz architektury, a nowa rezydencja miała oddawać jej artystyczną duszę. Za barokowy projekt pałacu odpowiadał architekt Johann Arnold Nering, a za przygotowanie barokowych ogrodów francuski projektant Siméon Godeau. Wnętrza absolutnie są godne uwagi.

Następnie chętnych zapraszam do restauracji japońskiej na obiad w postaci bogatego bufetu/ m.in. zupy ,sushi,wołowina, ryby,wieprzowina, drób, krewetki, warzywa gotowane i smażone, surówki,ryż, makaron smażony, kiełki, rolki , owoce, ciasto , lody/ .Formuła , jesz ile chcesz. Aktualna cena : 16 euro/os.

Kolejno przejazd do Friedrichstadt Palast. Godz. 15.30-czas na show ,jakiego jeszcze nie było w historii Friedrichstadt Palast-już sam budżet robi wrażenie /14 mln.euro/ ,do tego milion kryształów Svarovskiego i rzecz jasna perfekcja artystów.

Falling/In Love to fascynująca opowieść o nadziei i odkryciu, która pokazuje, że prawdziwe piękno często znajduje się tam, gdzie najmniej się go spodziewasz.

Opowiada o historii młodego głuchoniemego poety ,który odrzucony przez najbliższych wpada nagle do ukrytego ogrodu miłości. W tej innej rzeczywistości odkrywa morze kolorów i piękna we wszystkich aspektach naszej natury i szuka słów, które sprawiają, że wzniesione przez człowieka ściany drżą, a miłość rozkwita. Gwarancją mega wrażeń jest paryska gwiazda projektant Jean Paul Gaultier i jego goście ,fantastyczny zespół Friedrichstadt Palast i Bernd Schmidt ,twórca scenariusza.

Nie zabraknie wzruszeń,ekstrawaganckich kostiumów i artystycznej doskonałości.

Ok.godz. 18.20 – wyjazd w kierunku Szczecina, planowany przyjazd i zakończenie ok.godz.20.15.

Termin: 10.03.2024/ niedziela

Cena : 270 zł /os z biletem PK 5/ograniczona ilość miejsc/

360 zł/os z biletem PK 4 miejsca z lepszą widocznością

Widownia- w formie amfiteatru, Układ widowni: https://www.palast.berlin/preise-saalplan/

Świadczenia zawarte w cenie:

*przejazd komfortowym autokarem

*opieka pilota- przewodnika,

*ubezpieczenie NNWi KL,

Dodatkowo płatne :

*obiad 16 euro ,bilet wstępu do Pałacu Charlottenburg-12 euro, wydatki własne