Biuro Obsługi Turystyki


BERLIN ,JAKIEGO NIE ZNASZ! cz.4

+ GRAND LIVE SHOW „ARISE „WE FRIEDRICHSTADT PALAST

Trzy edycje wycieczki Berlin ,jakiego nie znasz już za nami.

Po przerwie wracamy z nowym programem. Dla chętnych dodatkowa mega atrakcja- wspaniałe show w najlepszym teatrze rewiowym Europy.

Ramowy program:

Godz.10.00 –zbiórka i wyjazd ze Szczecina, przejazd do Berlina.

Nasze spotkanie z miastem zaczniemy od Pomnik Muru Berlińskiego . Pomnik rozciąga się na długości 1,4 km wzdłuż Bernauer Straße. Biegnie wzdłuż dawnego pasa granicznego między Berlinem Wschodnim i Zachodnim. Po wybudowaniu Muru Berlińskiego w 1961 r. ulica zyskała rozgłos na całym świecie, ponieważ Mur nie tylko podzielił tutaj miasto, ale także ulicę. W Centrum Dokumentacji Muru prześledzimy jego historię.

Kolejno przejazd w kierunku Rosenthaler str., gdzie obejrzymy sobie słynne Hackesche Hofe-kompleks połączonych ze sobą secesyjnych dziedzińców z galeriami, butikami , kawiarniami.Tu przykłady berlińskiego street artu. Chwila przerwy np. na kawę.

Następnie udamy się na Wyspę Muzealną ,ale naszym celem będzie zwiedzanie z przewodnikiem wyjątkowego, multimedialnego miejsca,jakim jest muzeum NRD. Jego atrakcje to m.in. symulacja jazdy trabantem oryginalnym trabantem P 601, mieszkanie z pięcioma pokojami umeblowanymi zgodnie z oryginałem, liczne interaktywne gry dla młodych i starszych, monumentalny mural „Pochwała komunizmu” oraz możliwość dotknięcia wiele eksponatów. Miejsce absolutnie warte uwagi z wieloma ciekawostkami.

I dziś jeszcze jedno miejsce , do którego rzadko zaglądamy .

To oczywiście Check-Point Charlie –swego rodzaju muzeum na świeżym powietrzu z wystawą nt. zimnej wojny.

Osoby udające się na show – przejazd do Friedrichstadt Palast. Ekstrawaganckie kostiumy, zapierające dech w piersiach scenografie i występy artystyczne na najwyższym poziomie. Poznacie przygody fotografa i artysty Camerona, który odkrywa miłość, stratę i wszystkie stany pomiędzy. Nowy Grand Show „Arise” wywoła potok emocji, które poruszą Twoje serce. Jest to przejmujący i wzruszający spektakl przepełniony nadzieją, szczęściem i radością życia.

Pozostali – czas do własnej dyspozycji ok.2,5 godz./Kudamm lub Plac Poczdamski/

Ok.22.10 wyjazd do Szczecina. Przyjazd ok. godz. 0.15.

Termin : 06.01.2023

Cena : 150 zł/os

Dzieci do lat 14- 110 zł/os

Świadczenia zawarte w cenie :

*przejazd komfortowym autokarem lub busem z prawem wjazdu do Umwelt Zone,

*opieka licencjonowanego pilota,

*ubezpieczenie NNW i KL,

Nie zawarte w cenie : wydatki własne, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i usługi przewodnika – ok.12 euro, dzieci ok.8 euro.

Bilety na show dodatkowo płatne : Miejsca w kat.5 /najtańsze/-25 euro/ miejsca z boku, na parterze. Miejsca w kat.4 /40 euro/zdecydowanie lepsze.

Konieczność deklaracji miejsca przy zapisie.