Biuro Obsługi Turystyki


BERLIN ,JAKIEGO NIE ZNASZ!cz.2

Pierwsza edycja wycieczki Berlin ,jakiego nie znasz już za nami.

Czas na nowy program-zasada- miasto od strony wody,perełki architektury i ciekawe obiekty –zachowana. Zapraszam!

Ramowy program:

Godz.7.30 –zbiórka i wyjazd ze Szczecina,przejazd do Berlina.Nasze spotkanie z miastem zaczniemy od łyka historii- naszym celem będzie zwiedzanie Muzeum Rosyjsko-Niemieckiego zlokalizowanego w w budynku kasyna Wehrmachtu Karlshorst.

Miejsce szczególne- to tam podpisano bezwarunkowy akt kapitulacji hitlerowskich Niemiec.Wystawa prezentuje dzieje tuż powojennego Berlina.

Następnie pojedziemy do dzielnicy Koepenick.SchlossKoepenick to barokowy pałac wodny Hohenzollernów, elektorów brandenburskich, który stoi na wyspie na rzece Dahme w otoczeniu parku w stylu angielskim.Zbudowany w stylu holenderskiego baroku z imponującymi wnętrzami nieodmiennie zachwyca turystów.

Po zwiedzaniu czas na zielony Berlin- w tym celu udamy się do dzielnicy Treptow- imponujący park,z ogrodem różanym z fontanną, ogrodem letnim , imponującym mauzoleum żołnierzy radzieckich .

Jeżeli do tego dodamy pobyt na Insel der Jugend- z mostem dla pieszych oraz bogatą ofertą gastronomii – na pewno czas uznamy za mile spędzony.

I tradycyjnie już tym razem na koniec –zapraszam na półtoragodzinny rejs stateczkiem- w programie: Treptower Park • Dom Zenner • Plänterwald • Treptowers • Molecule Man • Most Oberbaum • East Side Gallery.

Po rejsie czas na obejrzenie nowej części Berlina- budynków zlokalizowanych wokół Mercedes Platz oraz pozostałości muru berlińskiego-z graffiti- w tym słynny pocałunek Hoenecker-Breżniew.

Przyjazd do Szczecina ok.godz. 20.30.

Termin : 6 września 2020/ niedziela/

Cena : 140 zł /os/ dorosła

Dzieci do lat 14-jadące z 2 os. dorosłymi – 80 zł/os

Świadczenia zawarte w cenie :

*przejazd komfortowym autokarem lub busem z prawem wjazdu do Umwelt Zone,

*opieka licencjonowanego pilota,

*ubezpieczenie NNW i KL,

*podatek vat.

*sprzęt tour guide,

Nie zawarte w cenie : wydatki własne, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i na rejs- ok.20 euro.