Biuro Obsługi Turystyki

PODRÓŻE MARZEŃ –BIAŁE NOCE W SANKT PETERSBURGU

Sankt Petersburg- Wenecja Północy, jedno z najpiękniejszych miast Europy.
Dzięki wspaniałym zabytkom i światowej sławy muzeom uważany jest za kulturalną stolicę Rosji. Odnowione kolorowe budynki szerokie ulice i wspaniałe pałace najpiękniej prezentują się podczas słynnych białych nocy.
W programie najważniejsze zabytki miasta i słynny Ermitaż. Wycieczki do Peterhofu i Carskiego Sioła - dawnych siedzib carskich.

Proponowany ramowy program:

Dzień 1

Godz. 5.30- zbiórka i wyjazd ze Szczecina, przejazd na lotnisko Berlin Schoenefeld, odprawa paszportowa i bagażowa. Wylot o godz.10.45, przylot do Sankt Petersburga na godz. 13.55. Po odprawie spotkanie z przewodnikiem i 3 godzinna panoramiczna wycieczka autokarowa-zapoznanie z miastem.

Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja. Czas wolny nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, spotkanie z przewodnikiem - rejs statkiem po kanałach i rzekach "Wenecji Północy" z widokami na zabytki, mosty i parki miasta.
Następnie zapraszam na zwiedzanie Sankt Petersburga, m.in.: wnętrz Pałacu Zimowego w którym znajduje się jedno z największych muzeów świata – Ermitaż.

Po południu dalsze zwiedzanie miasta: Cerkwi i Klasztoru Smolnego, Teatru Marińskiego, Gmachu Admiralicji, Gmachu Sztabu Generalnego, Pałacu Marmurowego (bez zwiedzania wnętrz), a także Cypla Wyspy Wasiliewskiej, Nabrzeża Uniwersyteckiego i Pałacowego, Placu Senackiego ze słynnym pomnikiem Piotra I – Miedziany Jeździec, Twierdzy Pietropawłowskiej z Katedrą św. Piotra i Pawła, w której znajdują się groby carów, Soboru św. Mikołaja. Powrót do hotelu, obiadokolacja nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do miasta Puszkin i zwiedzanie wspaniałego zespołu parkowo-pałacowego do Carskiego sioła, letniej rezydencji carskiej. Zwiedzanie pięknego Pałacu Katarzyny, budowanie którego rozpoczęto jeszcze za czasów Piotra I. Zobaczą Państwo wnętrza Pałacu, w tym słynną Komnatę Bursztynową, odtworzoną z okazji 300-lecia Petersburga. Oprócz zwiedzania pałacu pospacerują Państwo po parku rezydencji. Następnie przejazd do Peterhofu, który z pewnością można nazwać najpiękniejszą letnią rezydencją carską. Piotr I, natchniony widokami Wersalu zbudował swój „mały Wersal” pod Petersburgiem – Park Dolny o powierzchni ponad 102 hektarów, położony nad Zatoką Fińską, zdobią przepiękne fontanny, kaskady, rzeźby, pałacyki. Powrót do Sankt Petersburga. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocna wycieczka- rejs statkiem „Zwodzone mosty Petersburga” wywierający ogromne wrażenie widok otwieranych mostów przez Newę. Słynna panorama otwartego mostu Pałacowego z Twierdzą Pietropawłowską w tle jest jednym z symboli Petersburga.Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie,cd. zwiedzania miasta- obejrzymy krążownik Aurora – symbol rewolucji październikowej, Plac św. Izaaka, sobór św. Izaaka, Newski Prospekt – reprezentacyjna ulica miasta, przy której znajduje się pomnik Katarzyny II, ekskluzywne delikatesy rodziny Jelisiejów katedra Kazańska. Wycieczka po stacjach metra. Obiadokolacja.

Wieczorem – fakultatywnie: balet, opera lub wieczór folklorystyczny.

Dzień 5

Śniadanie. Godz .12.00- wykwaterowanie z hotelu, czas na ostatnie zakupy, ew. gorący posiłek.
Transfer na lotnisko. Wylot samolotu o godz.16.00 – przylot od Berlina na godz.17.20. Przejazd autokarem do Szczecina na ok.godz. 20.00. Zakończenie wycieczki.

Termin : 28.06-02.07.2019

Cena:3350 zł/os

Świadczenia zawarte w cenie:

*przejazd komfortowym autokarem Szczecin –Berlin-Szczecin ,

*przelot samolotem rejsowym Berlin-Sankt Petersburg-Berlin,

*zakwaterowanie – 4 noclegi w hotelu*** w Sankt Petersburgu –blisko centrum, pok.2 osobowe z łazienkami i tv ,

*wyżywienie : 4 śniadania bufetowe, 4 obiadokolacje,

*opieka licencjonowanego pilota,

*komfortowy autokar na miejscu na czas realizacji programu i transfery lotnisko-hotel-lotnisko,

*usługa przewodnika z jęz. polskim/3.5 dnia/,

*bilety wstępów do zwiedzanych obiektów wraz z opłatami rezerwacyjnymi oraz na rejsy,

*ubezpieczenie NNWi KL, BP oraz opłata na TFG,

Nie zawarte w cenie: wiza rosyjska -koszt 400 zł/opłata+ pośrednictwo/,wydatki własne, ew.napiwki,fakultatywne wejścia- balet, opera/ w zależności od repertuaru/ pokaz folklorystyczny + obiadokolacja w restauracji koszt 40 euro.

KONIECZNY PASZPORT WAŻNY MIN.6 MIESIĘCY OD DATY POWROTU!