Biuro Obsługi Turystyki

BRANDENBURSKIE ATRAKCJE

NIEDERFINOW-GROSS SCHONEBECK-ANGERMUNDE

Zapraszam na wycieczkę do Brandenburgii-odwiedzimy ciekawą perełkę architektoniczną , przeżyjemy dreszczyk emocji na podnośni statków i będziemy obcować z dzikimi zwierzętami. Cóż lepszego na spędzenie wolnego, letniego dnia!?

Ramowy program:

Godz. 8.30 zbiórka i wyjazd ze Szczecina.

Przejazd do do Niederfinow .To tu zlokalizowane są dwie podnośnie statków.

Stara podnośnia statków w Niederfinow to ogromna stalowa konstrukcja o wysokości 52 m. Różnica pomiędzy dolnym i górnym odcinkiem kanału Odra-Hawela wynosi aż 36m. i właśnie tę wysokość pokonują statki w olbrzymiej "wannie" wypełnionej wodą, która jest podnoszona i opuszczana za pomocą czterech potężnych mechanizmów zębatkowych. Nowa zaś podnośnia uruchomiona w ubiegłym roku sprawia oszałamiające wrażenie. Jak funkcjonuje przekonamy się w trakcie rejsu stateczkiem wycieczkowym.

Kolejno odwiedzimy zameczek myśliwski w Groß Schönebeck. Zorganizowana przez tutejsze muzeum wystawa zatytułowana "Polowania i władza" prezentuje Schorfheide jako region, w którym przy okazji, a może raczej pod przykrywką zbiorowych polowań podejmowano wiele kluczowych decyzji dla tej części Europy. Od czasów Fryderyka Wilhelma I po komunistycznych dygnitarzy - cztery wieki polowań na dzikie zwierzęta z politycznym kontekstem w tle.

Nie zabraknie także wizyty w Parku Dzikich Zwierząt w Gross Schonebeck.

To właśnie tutaj będziemy mieli okazję obserwować z bliska zwierzęta w ich naturalnym środowisku poznacie rysie, wilki, żubry, łosie ,daniele , jelenie , konie Przewalskiego i wiele innych .Frajdą będzie także obserwowanie ciekawej wełnianej świni Mangalitza .

W Parku przygotowano punkt gastro , jest też możliwość samodzielnego upieczenia kiełbaski nad ogniskiem.

Na koniec wycieczki zapraszam do Angermunde-spacer promenadą pełną rzeźb nad jeziorem ,zwiedzanie starówki, chwila na kawę.

Zakończenie wycieczki ok.godz.19.30.

Termin : 30 sierpnia /środa/2023

Cena : 140 zł/os

Dzieci do lat 14 -100 zł/os

Świadczenia zawarte w cenie:

*przejazd komfortowym busem lub autokarem

*opieka licencjonowanego pilota-przewodnika,

*ubezpieczenie NNW i KL,

Nie zawarte w cenie : bilety wstępów : należy posiadać ok.28 euro – dorośli, dzieci ok.16-euro,wydatki własne