Biuro Obsługi Turystyki

OSOBLIWOŚCI I TAJEMNICE DOLNEGO ŚLĄSKA - wkrótce nowy termin

Lubiąż-Książ-Szczawno-Zdrój-Walim-Zamek Grodno-Jedlina-Zdrój-Kłodzko-Polanica Zdrój-Wambierzyce-Błędne Skały-Kudowa-Zdrój-Kamieniec Ząbkowicki-Świdnica

Dolny Śląsk ,to jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce z niewyobrażalnym bogactwem zabytków ,cudów przyrody, zachwycającą historią.

Zapraszam na wycieczkę, w trakcie której będzie okazja do odwiedzenia miejsc słynnych ,ale i takich , o których rzadko się mówi.

Ramowy program :

Dzień I

Godz. 6.00 –zbiórka i wyjazd ze Szczecina,przejazd do Lubiąża- odwiedzimy pocysterski zespół klasztorny zwany arcydziełem śląskiego baroku.

To niezwykłe założenie zachwyca ogromem i przebogatą historią.

Kolejna perełka na trasie to oczywiście zamek rodu Hochbergów ,czyli słynny Książ.Trasa z przewodnikiem dostarczy wielu wrażeń ,a wejście na zamkowe tarasy będzie kolejną przyjemnością.Będąc w Książu skorzystamy z możliwości podziwiania wałbrzyskiej Palmiarni/w ramach wspólnego biletu do Zamku/.Nie zabraknie także spaceru po niezwykle zadbanym uzdrowisku Szczawno-Zdrój.Przejazd do miejsca zakwaterowania.Obiadokolacja .Czas wolny do dyspozycji uczestników.Nocleg.

Dzień II

Śniadanie, wykwaterowanie.Dziś w naszym programie historia kompleksu Riese na przykładzie Sztolni Walimskich w Rzeczce opowiedziana z pasją przez eksploratorów podziemi.

Kolejno czas na Zamek Grodno,który jest jedną z najważniejszych i najlepiej zachowanych warowni na terenie Dolnego Śląska. W zamku możemy zobaczyć wiele z zachowanych średniowiecznych murów, jak i niektóre z ocalałych renesansowych pomieszczeń, a widok rozciągający się z zamkowej wieży należy do jednych z najpiękniejszych w okolicy.Po zwiedzaniu należy się coś dla ciała ,dlatego też nie zabraknie w naszym programie wizyty w Browarze Jedlinka.Po degustacji udamy się na spacer po Uzdrowisku Jedlina-Zdrój.

Następnie przejazd do Kłodzka-zaczniemy od zwiedzania gotyckiej kolegiaty p.w. Najświętszej Maryi Panny, która oczaruje bogactwem barokowego wnętrza zamkniętego w kamiennych gotyckich murach.

Kolejno spacer do Mostu nad Młynówką porównywanego do praskiego mostu Karola.Stamtąd udamy się na Rynek, zerkniemy na Ratusz,fontannę Marianny Orańskiej,kolumnę morową,zabytkowe kamieniczki a następnie podejdziemy pod słynną Twierdzę Kłodzką.Zwiedzimy ją z miejscowym przewodnikiem.

Przejazd do miejsca zakwaterowania , obiadokolacja.

Czas wolny dla uczestników.Nocleg.

Dzień III

Śniadanie,wyjazd na całodniową wycieczkę- naszym celem będą wspaniałe miejsca w Kotlinie Kłodzkiej.Na początek udamy się do jednego z najładniejszych uzdrowisk ziemi kłodzkiej –zobaczymy Polanicę Zdrój z jej Pijalnią ,Parkiem Zdrojowym, deptakiem.

Po czym przejazd do Wambierzyc zwanych Śląską Jerozolimą.,zwiedzimy Bazylikę, Ruchomą Szopkę, najstarszą w Polsce.

Następnie pojedziemy na zdobywanie Błędnych Skał –rezerwatu form skalnych w Górach Stołowych .Na trasie przepiękne widoki w ramach Drogi Stu Zakrętów.Spacer po Błędnych Skałach- podziwianie niezwykłych form skalnych oraz zapierających dech widoków.

Kolejno przejazd po słynnej Kudowy Zdroju –spacer po kurorcie-zobaczymy Park i Pijalnię Wód Mineralnych –degustacja dla chętnych oraz słynne domy zdrojowe o charakterystycznej architekturze.Na naszej trasie także Kudowa Czermna i unikatowa Kaplica Czaszek. W drodze do ośrodka zerkniemy jeszcze na Duszniki Zdrój.Obiadokolacja,czas wolny, nocleg.

Dzień IV

Śniadanie, wykwaterowanie.Przejazd do Kamieńca Ząbkowickiego- zwiedzanie z przewodnikiem monumentalnego pałacu Marianny Orańskiej niderlandzkiej królewny zaprojektowanego przez najsłynniejszego pruskiego architekta Karla Friedricha Schinkla. Następnie przejazd do Świdnicy-a tam perełka architektoniczna–jeden z dwóch ocalałych XVII- wiecznych Kościołów Pokoju.Zwiedzanie przepięknych wnętrz.

Powrót do Szczecina na ok.godz. 22.0-22.30.

Termin: wkrótce nowy termin

Cena: 715 zł/osoba

Świadczenia zawarte w cenie:

*przejazd komfortowym autokarem / dvd, klimatyzacja wc , wszelkie opłaty drogowe i parkingowe /

  • 3 noclegi –pokoje 2-3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym i tv,
  • wyżywienie- 3 śniadania i 3 obiadokolacje
  • opieka licencjonowanego ,kompetentnego pilota,
  • ubezpieczenie NNW , podatek Vat marża,
  • oprowadzanie w systemie tour guide,
Na bilety wstępów należy posiadać : cennik aktualny na dzień sporządzenia oferty,Kamieniec Ząbkowicki-grupowy 15 zł, normalny -25 zł,Twierdza Kłodzka-trasa górna lub dolna – grupowy 25 zł,górna i dolna- 37 zł,Błędne Skały -10 zł /5 zł ,Ruchoma Szopka 8 zł/6 zł-ulgowy,Kaplica Czaszek-8 zł/6 zł,Sztolnie Walimskie-20zł/16 zł ,Zamek Książ-39 zł/31 zł,Kościół Pokoju w Świdnicy-12 zł/10 zł,Lubiąż- 25 zł/15 zł, Zamek Grodno- 24 zł/19 zł