Biuro Obsługi Turystyki

SAKSOŃSKA PERŁA I PARYSKA NOTRE DAME

Tym razem zapraszam Państwa do Drezna naniezwykłą ucztę kulturalną. Okazją jest otwarcie multimedialnej wystawy poświęconej historii paryskiej Katedry Notre Dame.

Ramowy program:

Godz. 6.00-zbiórka i wyjazd ze Szczecina.

Przejazd do Drezna. Spotkanie z tym niezwykłym miastem zaczynamy od malowniczego Wielkiego Ogrodu. To właśnie tutaj otwarto nowoczesną wystawę poświęconą historii słynnej paryskiej świątyni-Katedry Notre Dame. Twórcy wystawy chcieli nie tylko dać namiastkę wizyty w niedostępnej obecnie dla zwiedzających świątyni, lecz także zabrać ich w podróż w czasie - od momentu powstania katedry do czasów współczesnych. Dlatego sięgnęli po techniki komputerowe znane z gier wideo i rozszerzonej rzeczywistości.

Dzięki "histopadom”, urządzeniom podobnym do kontrolerów gier wideo, zwiedzający mogą uczestniczyć w specjalnie zaprojektowanym interaktywnym doświadczeniu - wystarczy skierować pad na ekran, by cofnąć się w czasie do 1160 roku, kiedy katedra Notre Dame jeszcze nie istniała, a w jej miejscu stała pokaźna jak na tamte czasy, ale znacznie mniejsza bazylika i katedra Saint-Étienne. Twórcy wystawy wykorzystali wszelkie dostępne informacje, aby jak najwierniej odtworzyć historyczne realia - od tego, jak ubierali się mieszkańcy Paryża w XII wieku, po komentarze historyków sztuki, wyjaśniające symboliczne znaczenie eksponatów.

Wystawa obejmuje okres od czasu powstania pierwszych planów katedry po akcję gaśniczą z kwietnia 2019 roku, a wszystko podane w interaktywnej, często zabawnej formie. Temat jest niezwykle obszerny, bo opowiada historię toczącą się przez prawie tysiąc lat. Dostępna polska wersja językowa zachęca do skorzystania z tej okazji.

Przyjemnością będzie także spacer po założeniu parkowym.

Następnie przejazd w kierunku Starego Miasta- spacer Tarasami Bruhla, Orszak Książęcy,Rezydencja,Katedra Trójcy Św. Kolejno udamy się na drugą stronę Łaby, aby podziwiać panoramę i poczuć się jak Canaletto malujący Drezno. Wracając obejrzymy Plac Teatralny z Operą Sempera.

I czas na najbardziej reprezentacyjną część Drezna,czyli Zwinger. Najpierw zobaczymy sobie tą niezwykłą budowlę z zewnątrz ,podziwiając rozmach i piękno.

A następnie w ramach czasu wolnego będziecie Państwo mieli możliwość wyboru jakie Muzea czy wystawy chcecie zobaczyć.

Polecić mogę Muzeum Porcelany, rewelacyjną Galerię Malarstwa Dawnych Mistrzów. Nie mówiąc już o zbiorach w Rezydencji czy w Albertinie.

Ok.godz. 17.30- zbiórka i wyjazd w kierunku Szczecina. Planowany przyjazd na godz.21.30.

Termin : 25.09.2022 / niedziela/

Cena : 230 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

*transport komfortowym busem lub autokarem,

*opieka licencjonowanego pilota,

*system tour –guide,

*ubezpieczenie NNW i KL,

Nie zawarte w cenie : bilet wstępu na wystawę Notre Dame/ 17 euro/,wydatki własne.

W przypadku transportu z Kamienia Pom/Gryfic- dopłata 45 zł/os,z Nowogardu /Goleniowa- 30 zł /os.