Biuro Obsługi Turystyki

DREZNO

FLORENCJA NAD ŁABĄ I WSPANIAŁE JARMARKI BOŻONARODZENIOWE

Drezno- miasto magiczne, jedno z tych ,które robią oszałamiające wrażenie na przyjezdnych ,a do tego bogactwo zasobów muzealnych.A jeżeli dodamy tradycje jarmarków bożonarodzeniowych –w tym roku już po raz 585!Warto się wybrać!

Dodatkową atrakcją będzie wizyta w Zwinger Xperience -a tam fantastyczne multimedialne wesele Augusta III !

Ramowy program :

Godz .6.00 - zbiórka i wyjazd ze Szczecina. Przyjazd do Drezna ok.godz. 10.15.

Nasz pobyt zaczniemy od zerknięcia na imponujący pomnik Złotego Jeźdźca na Nowym Mieście.Następnie odwiedzimy najpiękniejszy sklep mleczarski w Europie- Pfunds Molkerei, nie zabraknie też czasu na degustację musztard w Senfladen.

Kolejn na piesze zwiedzanie Starego Miasta –zobaczymy m. in. nowo odbudowany Frauenkirche, tarasy Bruhla nad Łabą, Katedrę - Hofkirche – największy kościół Saksonii,Residenzschloss - główna rezydencja pałacowa, dziedziniec Pałacu Zwinger, siedziba elektorów i królów Saksonii, Opera Sempera.

Niezwykłą atrakcją będą odwiedziny w Zwinger Xperience,gdzie fascynująca projekcja panoramiczna 270 ° (30 x 4 m) baletu koni z Czterech Żywiołów przeniesie nas w czasy najbardziej okazałej uroczystości weselnej europejskiego baroku z 1719 r.

I czas na kolejne atrakcje-pobyt na jarmarkach bożonarodzeniowych ,do wyboru w obrębie Starówki mamy kilka: Dresdner Striezelmarkt-najstarszy jarmark w Niemczech, tradycyjne rękodzieło, typowe przysmaki, Świąteczne średniowiecze w Stallhof-uwodzi świątecznym czarem na tle Dresdner Residenzschloss (dawny plac turniejowy),majstrzy różnych cechów prezentują swoje rzemiosło i oferują towary.(Neumarkt ) w przy Frauenkirche "Adwent na nowym rynku" cofa czas o około 100 lat wstecz pozwalając odkryć, jak wszystko wyglądało między rokiem 1830 i 1920, majstrowie są poprzebierani, w szopce są prawdziwe zwierzęta, z wielu stoisk oferuje się wysokiej jakości, ręcznie wykonywane przedmioty.

Dla miłośników sztuki -proponuję także zwiedzanie największych skarbów Drezna tj.wystawy w Rezydencji –rewelacyjny skarbiec podzielonym sklepieniem tzw. Gruenes Gewolbelub w Zwingerze –Galeria Malarstwa Dawnych Mistrzów z dziełami m.in.Rubensa, Raffaela, Tycjana i wielu ,wielu innych.Uczta dla oka gwarantowana

Ok.godz. 18.30- wyjazd w kierunku Polski, planowany powrót do Szczecina ok.23.00

Termin : 30 listopada 2019 /sobota/

Cena : 190 zł /os .

Świadczenia zawarte w cenie:

*przejazd komfortowym autokarem lub busem/klimatyzacja, uchylne siedzenia,obsługa przez 2 kierowców, opłaty parkingowe/

*opieka licencjonowanego pilota- przewodnika,

*wejście do Zwinger Xperience *ubezpieczenie NNW,KL

Nie zawarte w cenie :

wydatki własne,