Biuro Obsługi Turystyki

EGZOTYCZNE I REWELACYJNE BAŁKANY

SERBIA- MACEDONIA- ALBANIA-CZARNOGÓRA

Same hity ! Komfortowo i wygodnie bez nocnych przejazdów!

Dzień I
Godz.5.00-zbiórka i wyjazd ze Szczecina ,przejazd przez Niemcy, Czechy na Węgry.Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja .Nocleg.

Dzień II
Śniadanie ,godz.8.30 wykwaterowanie i przejazd do do Belgradu .
Spotkanie z przewodnikiem-panoramiczne zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast Serbii i jednego z najstarszych miast europejskich.
W programie m.in.: cerkiew św. Sawy – największa prawosławna świątynia na świecie, twierdza Kalemegdan położona na wysokiej skarpie u ujścia Sawy do Dunaju, otoczona parkiem z pomnikami historii i kultury narodowej .Spacer głównym deptakiem miasta – jednym z najstarszych i najcenniejszych zabytków Belgradu – ulicą Kneza Mihaila.

Czas wolny. Przejazd do hotelu w pobliżu granicy macedońskiej, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień III
Śniadanie, godz.8.30-wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie Skopje –stolicy Macedoniiw programie m.in.: twierdza Kale, XVII-wieczna cerkiew Sveti Spas o kunsztownym wystroju wnętrza , XV-wieczny meczet Mustafy Paszy, wieża zegarowa z XVII w., Kuršumli-Han – ołowiem kryty zajazd z XVI w., XV-wieczna Daut-Pašin Amam – reprezentacyjna łaźnia turecka z ciosanego kamienia i cegły z 13 kopułami krytymi ołowiem – najwybitniejszy zabytek świeckiej architektury muzułmańskiej, stary kamienny most z 8 przęsłami , chwila czasu wolnego, przejazd przez malowniczy Park Narodowy Mavrovo do Ohrydu /UNESCO/–zwiedzanie z przewodnikiem. Podczas spaceru zobaczymy m.in. antyczny teatr, zwiedzimy cerkiew św. Bogurodzicy Perivlepta z cennymi freskami oraz wzgórze Plaosnik. Dla chętnych wejście na mury Twierdzy cara Samuila górującej nad miastem. Rejs statkiem po Jeziorze.
Przejazd do hotelu ,zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


Dzień IV
śniadanie, czas wolny na wypoczynek, kąpiele w szmaragdowym Jeziorze Ohrydzkim.
Popołudnie przeznaczymy na rewelacyjną wycieczkę do monastyru Św. Nauma, mistycznego miejsca, gdzie według legendy przykładając ucho do grobowca można było usłyszeć bicie serca świętego. Znajdziemy się także w niesamowitym miejscu, gdzie słychać jedynie odgłosy przyrody. To rezerwat źródeł rzeki Czarny Drim. Zobaczymy także niezwykłe Muzeum na Wodzie.Obiadokolacja i nocleg w tym samym hotelu. Dla chętnych wieczór muzyką na żywo i folklorem .


Dzień V
Śniadanie, godz. 8.00- wykwaterowanie przejazd do Albanii-zaczniemy poznawanie tego kraju od Beratu– miasta-muzeum. Zobaczymy kamienny most z 1780 r., meczet z kopułą z ołowiu, twierdzę z Muzuem Ikon Onufrego, mury obronne, dzielnicę Mangalem ze starymi domami;czas wolny .

Następnie przejazd do Durres- najstarszej kolonii greckiej na albańskim wybrzeżu i jednego z najstarszych miast albańskich, w programie zwiedzania m.in.:amfiteatr – jeden z największych starożytnych zabytków Albanii, wenecka wieża, pozostałości średniowiecznych murów miejskich z V-VI wieku, spacer nadmorskim bulwarem wysadzanym palmami, przejazd do hotelu ,zakwaterowanie, obiadokolacja ,nocleg


Dzień VI
Śniadanie, czas na wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

Dzień VII
Śniadanie, godz. 9.00- przejazd na zwiedzanie Tirany z przewodnikiem, stolicy i jednocześnie największego miasta w Albanii. Spacer po Placu Skanderbega, stanowiącego serce współczesnej Tirany. Ponadto zobaczymy Piramidę (dawniej mauzoleum dyktatora Envera Hodży), Pałac Prezydencki i Kongresowy oraz osiemnastowieczny meczet Ethem Beya – najstarszy zabytek w centrum miasta.
Popołudnie –czas na wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

Dzień VIII
Wczesne śniadanie,godz. 8.00 wykwaterowanie i wyjazd ,przejazd do Kruji-historycznej stolicy Albanii, miasta ich narodowego bohatera Skanderberga, który w XV wieku jako jedyny wódz w Europie skutecznie bronił się przed okupacją Imperium Osmańskiego. Zobaczymy zamek, Muzeum Etnograficzne i rewelacyjny bazar ,gdzie można zakupić różności z tego regionu.Postój nad Jeziorem Szkoderskim.Następnie przejazd przez malowniczą Czarnogórę do Budvy.Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień IX
Śniadanie ,wykwaterowanie,przejazd do Cetinje- dawnej stolicy Czarnogóry, krótkie zwiedzanie .Następnie przejazd malowniczymi serpentynami do Kotoru,który jest otoczony z trzech stron górami Lovcen, Vrmac i Dobrota .
Spacer po mieście mającym śródziemnomorski charakter, pełnym wąskich uliczek, nieregularnych placów, świątyń i pałaców. Obejrzymy m.in. Bramę Morską, wieżę Gradski Toranj,Pałac Namiestnika i oczywiście Katedrę św.Tripuna.
Następnie przejazd arcyciekawą trasą widokową/włącznie z przeprawą promową/nad Boką Kotorską do Herceg Novi .To także uzdrowisko, miasto wspaniałych zabytków, położonych w tak zwanym "ogrodzie botanicznym". Zobaczymy kościół św. Jeronimo, kościół św. Antoniego, twierdzę Forte Mare, Spanjola, fortece.
Następnie przejazd nad Adriatykiem/z postojem na foto na panoramę Dubrovnika/ do Neum.Zakwaterowanie w hotelu.Obiadokolacja.Nocleg.

Dzień X
Śniadanie,przejazd do Mostaru, jednym z najpiękniejszych przełomów rzecznych na Bałkanach - doliną rzeki Neretwy. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta: kamienny Stary Most (wpisany na listę UNESCO), meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnica Kujundziluk Carsija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy). Czas wolny .
Następnie przejazd do Medjugorje , miejsca gdzie w 1981 roku objawiła się Matka Boska. Zwiedzanie sanktuarium, a także dla chętnych spacer na Górę Objawień.
Powrót do Neum, czas wolny na kąpiel w morzu ,obiadokolacja .nocleg

Dzień XI
śniadanie, wykwaterowanie .Następnie przejazd do Zagrzebia –stolicy Chorwacji- zwiedzanie z przewodnikiem najważniejszych miejsc :Katedra Wniebowziȩcia Najświȩtszej Marii Panny,słynne targowisko Dolac, Krwawy Most,Gradec,Plac św.Marka z budynkami rządowymi i parlamentem,Ratusz, punkt widokowy ,rynek na Dolnym Mieście z fontanną Mandusevac.Przejazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja.Nocleg

Dzień XII
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Polski, na trasie przerwa na gorący posiłek / we własnym zakresie/,obiad, zakończenie wycieczki ok. godz. 24.00

Termin : 28.08-08.09.2019

Cena : 2595 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie :

*transport komfortowym autokarem / uchylne siedzenia, klimatyzacja, dvd, wc , barek/ obsługa 2 kierowców, opłaty drogowe ,parkingowe, wjazdy do miast,

* 11 noclegów - pokoje 2 os. z łazienkami ,standard ***, hotele w Ohrydzie ,Albanii, Neum – nad jeziorem/ morzem ,z animacjami wieczornymi.

*wyżywienie - 11 śniadań – bufety, 11 obiadokolacji – większość bufetowa,

*opieka doświadczonego ,licencjonowanego pilota

*ubezpieczenie KL 10.000 euro i NNW 15.000 zł,opłata na TFG,

*podatek Vat marża

Nie zawarte w cenie: usługi lokalnych przewodników – koszt ok.30 euro /od osoby ,bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz taksy klimatyczne ,system tour –guide-ok. 90 euro, wydatki własne

Pilot rozlicza wydatki na bilety bezpośrednio z grupą w ostatnim dniu zwiedzania.