Biuro Obsługi Turystyki

ZABYTKI HANZEATYCKIEGO STRALSUNDU

I WIZYTA W OZEANEUM

Zapraszamy Państwa na wyprawę do Stralsundu– miasta ,którego zabytki zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Nauki UNESCO. Jego niezwykłe położenie zachwyci każdego.Główną atrakcją będzie zwiedzanie jednego z największych oceanariów na świecie o pow. 9.7 tys. mkw. Wielkie wrażenie wywrze również Muzeum Morskie z ekspozycją olbrzymich żółwi.Dodatkową atrakcją będzie także rejs stateczkiem białej flory po cieśninie Strelasund.

Ramowy program :

Godz.7.00 – zbiórka i wyjazd ze Szczecina, przejazd przez Brandenburgię i Meklemburgię do Stralsundu.Wjazd do miasta, przejazd do Ozeaneum, gdzie w czterech budynkach połączonych z głównym holem ,schodami ,windami i galeriami zobaczyć można blisko 7 tys. gatunków roślin i zwierząt żyjących w wodach Bałtyku, Morza Północnego, północnego Atlantyku i Morza Polarnego. Przygotowano także interaktywny stół, na którym można sprawdzać szlaki wędrówek ryb i kierunki wiatrów. W specjalnej sali z interaktywnymi urządzeniami służącymi do zabawy i nauki można poznawać życie w morzach .

Przerwa na gorący posiłek we własnym zakresie.

Następnie zapraszam rejs stateczkiem białej floty po cieśninie Stralsund- zerkniemy na miasto i wyspę Rugia od strony wody.

Kolejno czas na piesze zwiedzanie ślicznej stralsundzkiej starówki-zobaczymy m.in. imponujący gotyki Ratusz ,Kościół św. Mikołaja, uliczki z barokowymi i gotyckimi fasadami.

Proponuję także zwiedzanie Muzeum Morskiego z b.ciekawymi ekspozycjami i oczywiście akwariami z fauną ciepłych mórz.

Czas wolny na pamiątki lub drobne zakupy.

Ok. godz. 17.30-wyjazd w kierunku Szczecina , planowany przyjazd

ok.godz .20.00

Termin : 13 lipca 2019

Cena:140 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

*transport komfortowym autokarem lub busem

*opieka licencjonowanego pilota –przewodnika,

*ubezpieczenie NNW I KL

Nie zawarte w cenie: bilety wstępu – grupowe Kombi /na Ozeaneum i Muzeum Morskie/ 20 euro /os. + 2 x 1 euro /audio – guide w jęz. polskim w każdym muzeum/ oraz na rejs stateczkiem ok.13 euro.