Biuro Obsługi Turystyki


WIOSENNE NIDERLANDY!

BEZ NOCNYCH PRZEJAZDÓW !

HAARLEM-AMSTERDAM-VOLENDAM-SHOWGARDEN VOORHOUT-KEUKENHOF-OPENLUCHTMUSEUM

Ramowy program:

Dzień 1/ czwartek

Godz. 5.00 –zbiórka i wyjazd ze Szczecina, przejazd przez Niemcy do jednego z najpiękniejszych miast w Niderlandach .

Spacer ,w trakcie którego zobaczymy średniowieczną zabudowę starówki z rynkiem, ratuszem, bramą Amsterdamską, Ciekawymi miejscami są wiatrak Molede Adriaan, katedra św.Bawona, obszar Provenienshuis.

Czas wolny.

Przejazd do hotelu w Haarlemie. Zakwaterowanie. Nocleg.

holenderskiego Overloon, które oferuje rewelacyjne Narodowe Muzeum

Dzień 2/ piątek

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Amsterdamu.

Na początek rejs statkiem po kanałach –stary i nowy Amsterdam pokazany od strony wody. Kolejno –czas wolny napływającym targu kwiatowym, indywidualny spacer na Plac Dam z Pałacem Królewskim i Monumentem, dzielnicę Czerwonych Latarni, dzielnicę Chińską.

Będąc w Amsterdamie nie sposób nie skorzystać z okazji odwiedzin topowych muzeów- Rijksmuseum /z nową wystawą dzieł Jana Vermeera/ czy też Muzeum Van Gogha, ciekawe jest także Muzeum Sztuki Nowoczesnej Stedelijk. Alternatywą może być wizyta w szlifierni diamentów.

Ok. godz. 15.00 –przejazd do turystycznej perełki na naszej trasie jakim jest rybackie miasteczko Volendam.

Przejście promenadą z typowymi dla tej części Holandii zabudowaniami , odwiedziny sklepików, punktów, w których można zrobić sobie zdjęcie w tradycyjnym stroju zadowoli wszystkich.

Natomiast doskonała oferta gastronomiczna/ zwłaszcza rybna/dopełni wrażeń.

Przejazd do hotelu w Zutphen. Zakwaterowanie. Możliwość skorzystania z basenu i sauny, wyjścia do miasteczka, restauracja , bar i kręgielnia na miejscu, nocleg.

Dzień 3 /sobota

Śniadanie. Dziś przed nami najbardziej oczekiwane punkty programu, czyli wszystko, co związane z kwiatami.

Na początek zapraszam do Ogrodu Pokazowego Tulipanów w Voorhout,gdzie można zobaczyć 400 odmian tulipanów i oczywiście dokonać zakupu wyselekcjonowanych odmian-uwaga z gwarancją 100 % kwitnienia!

Następnie przejazd do najpiękniejszego wiosennego ogrodu świata-Keukenhof. Do dyspozycji zwiedzających 32 hektary cudownie zagospodarowanej powierzchni z blisko 7 milionami nasadzeń roślin cebulkowych /żonkile, hiacynty, tulipany/jest unikatowym przykładem kunsztu holenderskich ogrodników. Ilość i różnorodność kwitnących tu roślin naprawdę zapiera dech w piersiach. Ogrody oraz wystawy w pawilonach są źródłem inspiracji dla miłośników roślin, są też rajem dla fotografów i dla wszystkich ,którzy chcą przeżyć wiosnę w jej najpiękniejszych barwach.

Czas ,który przewidziałam na pobyt to min.4 godziny.

A na koniec naszego pobytu możliwość obejrzenia corocznej Parady Kwiatowej Bloemencorso. Powrót do hotelu ok. godz. 19.30. Czas wolny-możliwość skorzystania z infrastruktury hotelu.Nocleg.

Dzień 4/niedziela/

Śniadanie, wykwaterowanie. Na koniec naszego pobytu w Niderlandach zaplanowałam wizytę w najpiękniejszym muzeum pod gołym niebem. Nederlands Openluchtmuseum – muzeum architektury na wolnym powietrzu w pobliżu Arnhem, gromadzące stare domy, zagrody i fabryki, warsztaty rzemieślnicze, wiatraki i mosty zwodzone nad kanałami, pochodzące z całej Holandii. Polskim akcentem będzie wizyta na cmentarzu wojennym w Arnhem ,gdzie spoczywają polegli polscy spadochroniarze uczestniczący w operacji Market Garden.

Pozwiedzaniu czas na powrót. Na trasie przerwa na gorący posiłek we własnym zakresie.

Planowany przyjazd do Szczecina ok. godz. 22.00-23.00.

Termin: 20-23.04.2023

Cena: 1745 zł/os

Świadczenia zawarte w cenie:

*transport komfortowym autokarem/klimatyzacja,uchylne i rozsuwane siedzenia, dvd ,wc ,barek/, opłaty drogowe i parkingowe, 2 kierowców,

* 3 noclegi w hotelach – jeden *** wHaarlemie, dwa w hotelu ****Zutphen/-pokoje 2 z łazienkami tv, pokoje jednoosobowe za dopłatą.

W hotelu ****Dla Gości- korzystanie z basenu i sauny/w cenie/,za dopłatą z kręgielni,

*wyżywienie- 3 śniadania w formie bogatego bufetu,

*opieka licencjonowanego pilota

*ubezpieczenie NNW i KL, obowiązkowe składki na TFG i TFP, podatek

vat.

Nie zawarte w cenie: bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz opłata za system tour guide, usługi przewodnika lokalnego, taksy miejskie - całkowity koszt ok.150 euro,

Wydatki własne.