Biuro Obsługi Turystyki


HOLANDIA DLA KONESERÓW-NOWY PROGRAM!

BEZ NOCNYCH PRZEJAZDÓW

OVERLOON-S HERTOGENBOSH-ROTTERDAM- KEUKENHOF-DE HAARE--ZAANSE SCHANS- DE RIJP -MARKEN-VOLENDAM-GIETHOORN

Ramowy program:

Dzień 1/ sobota

Godz. 5.00 –zbiórka i wyjazd ze Szczecina, przejazd przez Niemcy holenderskiego Overloon, które oferuje rewelacyjne Narodowe Muzeum Wojny i Ruchu Oporu. Kolekcja pojazdów, mundurów wszystkich armii walczących na terenie Holandii jest imponująca ijedyna w swoim rodzaju. Po zwiedzaniu przejazd do S Hertogenbosh ,krótki spacer , chwila czasu wolnego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie ,czas wolny ,nocleg.

Dzień 2/ niedziela

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Rotterdamu, miasta, które podniosło się po zniszczeniach wojennych i jest wiodącym przykładem wykorzystania pomysłów odważnych architektów.Podczas spaceru zobaczymy futurystyczny Kościół św.Pawła, Dworzec, Halę Targową. Domy Kubikowe.

Chwila czasu wolnego.

Kolejno czas na największą atrakcję, jaką jest wjazd na Euromaszt ,z wysokości 185 m. rozciąga się piękny widok na miasto i port.

Po tych wrażeniach czas na przejazd na zwiedzanie najpiękniejszego wiosennego ogrodu Europy, jakim jest Keukenhof.

Zakładam pobyt w tym niezwykłym miejscu oczarowującym ,kuszącym barwami i zapachami kwitnących tulipanów i innych kwiatów cebulkowych ok.4 godzin. Ok. godz 18.30 przyjazd do hotelu. Zakwaterowanie.

Czas wolny –możliwość skorzystania z basenu i sauny, wyjścia do miasteczka, restauracja , bar i kręgielnia na miejscu, nocleg.

Dzień 3 /poniedziałek/

Śniadanie/dziś dzień pełen wrażeń. Zobaczymy miejsca ,które rzadko ujmowane są w standardowych programach wycieczek.

A zaczynamy od przejazdu do Utrechtuna zwiedzanie największego i najbardziej luksusowego zamku w Holandii- De Haar, zwiedzimy bogate wnętrza ,pospacerujemy poparku, przerwa na np.kawę w dawnej powozowni.

Następnie udamy się do Zaanse Schans.

Zaanse Schans to nadal zamieszkały skansen i muzeum .

Oryginalne zabudowania dają obraz Holandii z XVII i XVIII wieku. Autentyczne domy, zabytkowa stocznia, pokazy wyrobu holenderskiego sera i strugania chodaków i przede wszystkim wiatraki, jak magnes przyciągają turystów. Po zwiedzaniu chwila czasu wolnego i dalej w drogę.

Pojedziemy na polder Beemster –do miasteczka De Rijp.

To wyjątkowe miejsce na mapie , ponieważ powstało na wyspie, a jej mieszkańcy zajmowali się połowem śledzi. Stamtąd wyruszały także statki polujące na wieloryby. Współcześnie jest położona na stałym lądzie. Spacerując po najstarszej części miasta zobaczymy zabytkowe domy z XVI i XVII wieku ,okazały ratusz oraz kościół.

A na naszej trasie dwa niezwykłe miasteczka.

Zaczniemy od przejazdu zbudowanego na palach Marken ,z zachowaną unikalną architekturą połączonego z lądem groblą .

Spacer dostarczy nam wielu wrażeń ,których dopełnieniem będzie rejs do kolejnej perełki na naszej trasie,czyli Volendamu.

Przejście promenadą z typowymi dla tej części Holandii zabudowaniami , odwiedziny sklepików, punktów, w których można zrobić sobie zdjęcie w tradycyjnym stroju zadowoli wszystkich.

Natomiast doskonała oferta gastronomiczna/ zwłaszcza rybna/dopełni wrażeń.

A na koniec jeszcze przejazd drogą nr. 307 poprowadzoną groblą Markenwaardijk. Przyjazd do hotelu, czas wolny, nocleg.

Dzień 4 /niedziela/

Śniadanie, wykwaterowanie. I czas na nasz hit –czyli wioska Giethoorn, nazywana holenderską Wenecją. Najpierw z poziomu wody, czyli płynąc łódką obejrzymy miejscowość ,a potem będzie czas na indywidualne spacery i skorzystanie z oferty miejscowych restauracji.

Ok.godz. 13.30 wyjazd w kierunku Szczecina-planowany przyjazd ok.godz. 23.00

Termin: 9-12.04.2022

Cena: 1290 zł/os

Świadczenia zawarte w cenie:

*transport komfortowym autokarem/klimatyzacja,uchylne i rozsuwane siedzenia, dvd ,wc ,barek/, opłaty drogowe i parkingowe, 2 kierowców,

* 3 noclegi w hotelach – jeden *** w ok.Bredy, 2 w hotelu ****-pokoje z łazienkami i tv.

W hotelu ****Dla Gości- korzystanie z basenu i sauny/w cenie/,za dopłatą z kręgielni,

*wyżywienie- 3 śniadania w formie bogatego bufetu,

*opieka licencjonowanego pilota-przewodnika,

*ubezpieczenie NNW i KL, obowiązkowe składki na TFG i TFP, podatek

vat.

Nie zawarte w cenie: bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz opłata za system tour guide- całkowity koszt ok.110 euro,

Wydatki własne.