Biuro Obsługi Turystyki

MAGIA POCZDAMU –REZYDENCJI NAD HAVELĄ

Poczdam –stolica Brandenburgii, miasto rezydencjalne królów i cesarzy zachwyca położeniem wśród zieleni i wody, rewelacyjnymi zabytkami i ogrodami.

Ramowy program :

Godz.7.00- zbiórka i wyjazd ze Szczecina, przejazd do Poczdamu- zaczniemy od spaceru po historycznym moście szpiegów czyli Glienicke, następnie zerkniemy na b.ciekawą bryłę nowego teatru przepięknie zlokalizowanego nad wodą.

Przejazd przez miasto z komentarzem do Parku Sanssouci .

Zwiedzimy wnętrza Nowego Pałacu,zerkniemy na Belveder,wejdziemy do Chińskiego Domku i ogrodami przejdziemy do Pałacu Orangerie.

Następnie czas na zwiedzanie Pałacu Nowe Komnaty. Nie zabraknie też wdrapania się tarasami winnymi do Pałacu Sanssouci/zwiedzanie wnętrz/.Przerwa np. na kawę.

Następnie czekana nas kolejny zespół pałacowo-parkowy,czyli Nowe Ogrody- a tam zaczniemy od przepięknie położonego Pałacu Marmurowego.Po obejrzeniu wnętrz spacer parkiem angielskim obok piramidy do ostatniego pałacu Hohenzollernów w Poczdamie ,czyli Pałacu Cecilienhoff. To tam odbyła się konferencja pokojowa. Po zwiedzaniu wnętrz i spacerze po dziedzińcach czas wolny- możliwość gorącego posiłku itp.

Ok.godz.17.30 wyjazd w drogę powrotną ,przyjazd do Szczecina na ok. godz. 20.30.

Termin : 23 czerwca 2019

Cena : 145 zł/os/

Świadczenia zawarte w cenie:

*przejazd komfortowym autokarem lub busem z klimatyzacją,

*opieka licencjonowanego pilota- przewodnika

*ubezpieczenie NNWi KL

Nie zawarte w cenie: bilety wstępów do zwiedzanych obiektów- koszt 19 euro normalny,14 euro ulgowy/tzw.Kombi Ticket umożliwia wejście do wszystkich pałaców w ciągu jednego dnia/lub Pałac Neues -8 euro, ulgowy -6 /w cenie audioguide po polsku/, Pałac Sanssouci- 12 euro, ulgowy 8 euro,/audio po polsku/,Pałac Cecilienhof -8 euro i 6 euro/też audio po polsku/-stan cen na luty 2019.

Uprawnieni do biletów ulgowych: niepełnosprawni z orzeczoną niepełnosprawnością 50 %,uczniowie i studenci.