Biuro Obsługi Turystyki

MAGIA RUGII

PUTBUS-SELLIN-BINZ-ORLE GNIAZDO-SASSNITZ

Rugia ,to nie tylko wspaniałe kredowe klify i plaże- w trakcie tej wycieczki będzie się o tym można przekonać.

Ramowy program :

Godz. 6.00 –zbiórka i wyjazd ze Szczecina, przejazd przez Meklemburgię-Pomorze Przednie ,wjazd nowym mostem na Rugię.

Na początek udamy się do Putbus- spacer po białym mieście-ogrodzie . Odkąd rozpoczęła się wczasowa kariera Rugii, turyści zaczęli przyjeżdżać do Putbus do teatru. Książę Wilhelm swoją rodzinną miejscowość postawił w stylu klasycystycznym, a wszystkie budynki rozkazał pomalować na biało – odtąd na Putbus mówi się: ’białe miasto’. Biała jest dawna oranżeria, wille skupione wokół dużego placu zwanego Circus oraz właśnie budynek teatru. Spacer po parku.Może uda się podejrzeć stado danieli.Następnie udamy się do Sellin-jednego z najładniejszych kurortów.Naszym celem będzie wizyta na niezwykłym molo,ale zanim się do niego dojdzie już sąwrażenia Wilhelmstraße prowadzi delikatnie do góry aż do brzegu morza na wysokości 30 metrów. Piękne wille gościnne, stanowiące perełki kurortu, zdobią ulicę.

Mamy tu mieszankę różnych stylów regionalnych z drewnianymi wykuszami oraz werandami, delikatnymi ornamentami a niekiedy także małymi wieżyczkami.Samo molo ma400 m.długości i zejść do niego trzeba 99 schodami ,albo zjechać windą.

Następnie pojedziemy do Prora- to tam wybudowana została ścieżka wśród koron drzew tzw. Orle Gniazdo,wrażenia niepowtarzalne.

Ścieżka zawiera elementy edukacyjne,a widoki oszałamiają.Kolejno przejazd do Binz- to najbardziej elegancki kurort we wschodniej części wyspy,promenda, molo, Dom Kuracyjny- robią wrażenie.Tu też czas na kawę i obowiązkowe lody rokitnikowe.

I na koniec największa atrakcja- przejazd do Sassnitz a tam godzinny rejs stateczkiem wycieczkowym do białych skał kredowych–od strony wody prezentujących się naprawdę znakomicie.Po powrocie czas na tradycyjną bułkę ze śledziem lub kawę, spacer po promenadzie. Chętni mogą zwiedzić podwodny okręt „Otus”/wstęp dodatkowo płatny- 8 euro/os./.

Wyjazd do Szczecina ok.godz .17.15- przyjazd ok.20.30.

Termin : 1 sierpnia 2020 /sobota

Cena: 170 zł/os/

Dzieci do lat 14jadące z Rodzicami-80 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd komfortowymbusemlub autokarem wyposażonym w dvd, klimatyzację , opłaty parkingowe
  • opiekęlicencjonowanego pilota wycieczek-przewodnika
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • podatek vat marża

Dodatkowo płatne bilety wstępu – należy posiadać ok.26euro,dzieci do lat 12-18 euro.