Biuro Obsługi Turystyki

BRANDENBURSKIE ATRAKCJE-ANGERMUNDE-NIEDERFINOW-GROSS SCHONEBECK

Zapraszam na wycieczkę do Brandenburgii-odwiedzimy ciekawą perełkę architektoniczną , przeżyjemy dreszczyk emocji na podnośni statków i będziemy obcować z dzikimi zwierzętami.Cóż lepszego na spędzenie wolnego,letniego dnia!?

Ramowy program:

Godz. 7.30 zbiórka i wyjazd ze Szczecina.Przejazd do Angermunde-spacer promenadą pełną rzeźb nad jeziorem ,zwiedzanie starówki, chwila na kawę.

Następnie udamy się do Niederfinow .

Podnośnia statków w Niederfinow to ogromna stalowa konstrukcja o wysokości 52 m. Różnica pomiędzy dolnym i górnym odcinkiem kanału Odra-Hawela wynosi aż 36m. i właśnie tę wysokość pokonują statki w olbrzymiej "wannie" wypełnionej wodą, która jest podnoszona i opuszczana za pomocą czterech potężnych mechanizmów zębatkowych.Jak funkcjonuje przekonamy się w trakcie rejsu stateczkiem wycieczkowym.

Kolejno odwiedzimy zameczek myśliwski w Groß Schönebeck. Zorganizowana przez tutejsze muzeum wystawa zatytułowana "Polowania i władza" prezentuje Schorfheide jako region, w którym przy okazji, a może raczej pod przykrywką zbiorowych polowań podejmowano wiele kluczowych decyzji dla tej części Europy. Od czasów Fryderyka Wilhelma I po komunistycznych dygnitarzy - cztery wieki polowań na dzikie zwierzęta z politycznym kontekstem w tle.

Nie zabraknie także wizyty w Parku Dzikich Zwierząt w Gross Schonebeck.

To właśnie tutaj będziemy mieli okazję obserwować z bliska zwierzęta w ich naturalnym środowisku poznacie rysie, wilki, żubry, łosie ,daniele , jelenie , konie Przewalskiego i wiele innych .Zakończenie wycieczkiok.godz.19.30.

Termin : 19 sierpnia 2018

Cena : 100 zł/os

Dzieci do lat 12 – z 2 rodziców- cena 50 zł /os.

Świadczenia zawarte w cenie:

*przejazd komfortowym autokarem lub busem,

*opieka licencjonowanego pilota-przewodnika,

*ubezpieczenie NNW i KL,

Nie zawarte w cenie : bilety wstępów : należy posiadać ok.20 euro,