Biuro Obsługi Turystyki

NA SZLAKU HANZY I MOTYLI, CZYLI GREIFSWALD-WOLGAST-TRASSENHEIDE

Tym razem zapraszam na wycieczkę ,w trakcie której poznamy hanzeatyckie miasta Greifswald i Wolgast. Atrakcją będzie też zwiedzanie farmy motyli Trassenheide. Warto się wybrać!

Ramowy program:

Godz. 7.30 –zbiórka i wyjazd ze Szczecina.Przejazd do Greifswaldu –spacer po odrestaurowanej starówce ,nie zabraknie obejrzenia budynków uniwersyteckich, Kościoła św.Mikołaja.

Przejazd do Eldeny-obejrzymy ruiny klasztoru cysterskiego w Eldenie, gdzie pochowano wielu Książąt z rodu Gryfitów.

Następnie przejazd do Wolgastu, nazywanego „bramą“ wyspy Uznam . Most na rzece Pianie, jest jednocześnie symbolem miasta i pomnikiem techniki, łącząc je z wyspą Uznam nadaje temu portowemu miastu wyjątkową atmosferę.

Spacer po ponad 750-letnim Wolgaście, niegdyś siedzibie książęcej, zachwycającym swoimi pełnymi wdzięku uliczkami, zakątkami i podwórkami, historycznymi fasadami i budynkami.

Kolejno przejazd do Trassenheide- pobyt na Farmie Motyli-W hali o powierzchni 5000 m² spotkamy liczne różnobarwne motyle, które w naturalnych warunkach występują jedynie w tropikach. Oprócz fruwających motyli zobaczymy tu również mnóstwo pięknych roślin, (m.in. hibiskusy, orchidee, bananowce, hoje), a w części ekspozycyjnej liczne gabloty z motylami, terraria, oraz różnorodne minerały.

Czas wolny na plaży.

Ok. godz. 17.00- ruszymy w drogę powrotną ,planowany przyjazd ok.godz. 19.30.

Termin 15 lipca 2017 /sobota/

Cena :110 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd komfortowym busem lub autokarem wyposażonym w dvd, klimatyzację
  • opiekę licencjonowanego pilota wycieczek-przewodnika
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • podatek vat marża

Dodatkowo płatne bilety wstępu – należy posiadać ok.10 euro