Biuro Obsługi Turystyki


NIDERLANDY DLA KONESERÓW!EDYCJA 2023!

S HERTOGENBOSH-MIDDELBURG -DELTA PARK NEELTJE JANS –KERINGHUIS- ROTTERDAM- DELFT-SHOWGARDENVOORHOUT- KEUKENHOF- AMSTERDAM-VOLENDAM-HET LOO-ARNHEM

Ramowy program:

Dzień 1/ piątek

Godz. 4.30 –zbiórka i wyjazd ze Szczecina, przejazd przez Niemcy do jednego z najładniejszych holenderskich miast- S Hertogenbosh .Miasto to stolica Brabancji Północnej zachowało w dużej mierze swoją starą zabudowę/ponad 500 obiektów chronionych jako zabytki/. Należą do niej : przepiękna, monumentalna gotycka katedra św. Jana, zespół murów i fortyfikacji, trójkątny rynek ze średniowieczną studnią ,ratusz z XVII w, czy też najstarszy murowany dom w Niderlandach.

Po spacerze wąskimi ,krętymi uliczkami z dawnymi domami kupców czas na największą atrakcję. Jest nią rzecz jasna rejs łódką po malowniczych kanałach Binnendieze. Niezwykłym elementem tego rejsu jest fakt, że będziemy płynąć pod domami. Czas wolny. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie /ok.godz.19.30/ ,nocleg.

Dzień 2/sobota

Śniadanie. Zaczynamy od przejazdu do Middelburga- to atrakcyjne miasto z krętymi uliczkami, eleganckimi domami nad kanałami, pięknym opactwem i późnogotyckim ratuszem.

W Middelburgu znajduje się ponad 1200 zabytków, w większości pięknie odrestaurowanych. Bogatą historię tego dawnego miasta handlowego Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej, które obecnie jest stolicą prowincji Zelandia, poznasz na każdym kroku.

Chwila czasu na kawę.

Następnie przejazd do Delta Park Neeltje Jans.

W ramach wizyty będziemy mogli szczegółowo zapoznać się z największym na świecie systemem przeciwpowodziowym jakim jest Plan Delta. Zaś robiącą największe wrażenie barierę przeciwsztormową Oosterscheldekering zobaczymy z bliska i od środka. Ta unikalna konstrukcja przeciwpowodziowa o długości 8 kilometrów, składa się z systemu 62 ogromnych ruchomych zasuw .W ramach wizyty obejrzymy film o powodzi z 1953 r, popłyniemy w rejs statkiem, obejrzymy pokazy fok i lwów morskich ,będzie także czas na wizytę w akwarium.

Po tych doświadczeniach przejazd w kierunku Rotterdamu ,ale to nie koniec jeszcze poznawania systemu Delta. Czeka nas wycieczka do Keringhuis ,centrum wody. Tematyka: holenderska polityka wodna, N.A.P., wydmy, groble, poldery oraz oczywiście ruchoma zapora

Maeslantkering. Zwiedzanie z przewodnikiem- opowie on o procesie zamykania Maeslantkering i o tym, jak zapora jest ponownie otwierana po burzy. Dodatkową atrakcją będzie zwiedzanie dwóch nowych wystaw poświęconych wodzie.

Kolejno przejazd do Rotterdamu, miasta, które podniosło się po zniszczeniach wojennych i jest wiodącym przykładem wykorzystania pomysłów odważnych architektów.

Będziemy mogli je podziwiać wjeżdżając na Euromaszt ,z wysokości 185 m. rozciąga się tu piękny widok na miasto i port. Przejazd do centrum- spacer i czas wolny.

Powrót do hotelu na ok.godz. 19.30.Czas wolny ,nocleg.

Dzień 3 /niedziela

Śniadanie. Wykwaterowanie. Dziś kolejny dzień pełen wrażeń.

Przejazd do urokliwego Delft-miasta zabytków i fajansu i Jana Vermeera. Imponujący Rynek z Ratuszem i Nowym Kościołem zrobi kolosalne wrażenie. Nieuwe Kerk słynie z barokowego mauzoleum Wilhelma Orańskiego. Wnętrze świątyni zachwyca swoją monumentalnością, co doceniało wielu niderlandzkich malarzy wybierając je jako temat swych prac.

Nowy Kościół pełnił również funkcję mauzoleum holenderskiej rodziny królewskiej i większość jej członków została w nim pochowana .

Czas na pamiątki, kawę itp.

A przed nami najbardziej oczekiwane punkty programu.

Rzecz jasna mowa o najpiękniejszym wiosennym ogrodzie świata-Keukenhof. Ale zanim do niego dotrzemy zapraszam do Ogrodu Pokazowego Tulipanów w Voorhout,gdzie można zobaczyć 400 odmian tulipanów i oczywiście dokonać zakupu wyselekcjonowanych odmian-uwaga z gwarancją 100 % kwitnienia!

Sam Keukenfof to 32 hektary cudownie zagospodarowanej powierzchni z blisko 7 milionami nasadzeń roślin cebulkowych /żonkile,hiacynty, tulipany/jest unikatowym przykładem kunsztu holenderskich ogrodników. Ilość i różnorodność kwitnących tu roślin naprawdę zapiera dech w piersiach. Ogrody oraz wystawy w pawilonach są źródłem inspiracji dla miłośników roślin, są też rajem dla fotografów i dla wszystkich ,którzy chcą przeżyć wiosnę w jej najpiękniejszych barwach.

Czas ,który przewidziałam na pobyt to min.4 godziny. Przejazd do hotelu,zakwaterowanie Czas do dyspozycji. Nocleg.

Dzień 4 /poniedziałek

Śniadanie. Przejazd do Amsterdamu.

Na początek rejs statkiem po kanałach –stary i nowy Amsterdam pokazany od strony wody. Kolejno –czas wolny napływającym targu kwiatowym, indywidualny spacer na Plac Dam z Pałacem Królewskim i Monumentem, dzielnicę Czerwonych Latarni, dzielnicę Chińską.

Będąc w Amsterdamie nie sposób nie skorzystać z okazji odwiedzin topowych muzeów- Rijksmuseum /z nową wystawą dzieł Jana Vermeera/ czy też Muzeum Van Gogha, ciekawe jest także Muzeum Sztuki Nowoczesnej Stedelijk. Alternatywą może być wizyta w szlifierni diamentów.

Ok. godz. 15.30 –przejazd do turystycznej perełki na naszej trasie jakim jest rybackie miasteczko Volendam.

Przejście promenadą z typowymi dla tej części Holandii zabudowaniami , odwiedziny sklepików, punktów, w których można zrobić sobie zdjęcie w tradycyjnym stroju zadowoli wszystkich.

Natomiast doskonała oferta gastronomiczna/ zwłaszcza rybna/dopełni wrażeń.

Powrót do hotelu. Czas wolny nocleg.

Dzień 5 /wtorek/

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przed nami niezwykłe miejsce- pałac królewski Het Loo wraz z ogrodami. Zaś na koniec naszego pobytu w Niderlandach najpiękniejsze muzeum pod gołym niebem. Nederlands Openluchtmuseum – muzeum architektury na wolnym powietrzu w pobliżu Arnhem, gromadzące stare domy, zagrody i fabryki, warsztaty rzemieślnicze, wiatraki i mosty zwodzone nad kanałami, pochodzące z całej Holandii.

Pozwiedzaniu czas na powrót.Planowany przyjazd do Szczecina ok. godz. 23.30.

Termin: 14-18.04.2023

Cena: 1975 zł/os

Świadczenia zawarte w cenie:

*transport komfortowym autokarem/klimatyzacja,uchylne i rozsuwane siedzenia, dvd ,wc ,barek/, opłaty drogowe i parkingowe, 2 kierowców,

* 4 noclegi w hotelach –dwa w hotelu*** w ok.Bredy, dwa w hotelu ****-pokoje z łazienkami tv.- ok.Apeldoorn,

W hotelu ****Dla Gości- korzystanie z basenu i sauny/w cenie/,za dopłatą z kręgielni,

*wyżywienie- 4 śniadania w formie bogatego bufetu,

*opieka licencjonowanego pilota,

*system tour-guide,

*ubezpieczenie NNW i KL, obowiązkowe składki na TFG i TFP, podatek

vat.

Nie zawarte w cenie: bilety wstępów do zwiedzanych obiektów oraz usługa przewodnicka- całkowity koszt ok.190 euro/w tym karta muzealna- uprawniająca do bezpłatnych wejść /.Bez karty koszt całego programu: ok.220 euro.