Biuro Obsługi Turystyki

SUPER WEEKEND,CZYLI NIE TYLKO GOTYK

KWIDZYN- GRUDZIĄDZ-RADZYŃ CHEŁMIŃSKI-OSTROMECKO

Tym razem zapraszam na weekendowy wypad , w trakcie którego znajdziemy czas nie tylko na zwiedzanie wyjątkowych miejsc, ale i na relaks w termach solankowych. To atrakcja ,która pozwoli na naładowanie „akumulatorów „ na kolejne zimowe miesiące.

Ramowy program :

Dzień 1 / piątek/

Godz. 16.20 –zbiórka i wyjazd ze Szczecina, przejazd do Grudziądza, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień 2 /sobota/

Śniadanie, godz.9.30- wyjazd na zwiedzanie.

Zaczynamy od przejazdu do nieodległego Kwidzyna. Zwiedzać tu będziemy zespół zamkowo-katedralny. Ten kompleks to gotycka perła architektury i jedna z najwspanialszych średniowiecznych budowli na terenie dawnych Prus Zakonnych. W programie; zwiedzanie z przewodnikiem konkatedry pw. św. Jana Ewangelisty / groby wielkich mistrzów Zakonu Krzyżackiego, kult św.Doroty/, zwiedzanie Zamku Kapituły Pomezańskiej z imponującym gdaniskiem. Ponadto zobaczymy rynek z odrestaurowanymi kamieniczkami ,a także neogotycki kompleks Królewskiej Szkoły Podoficerskiej.

Chwila czasu wolnego; kawa, pamiątki itp.

Kolejno przejazd do Radzynia Chełmińskiego, zwiedzać będziemy ruiny zamku krzyżackiego z XIII/XIV w./był to trzeci co do wielkości po Malborku i Człuchowie/ . Miejsce jest przesycone klimatem przygody i tajemniczości –w tym miejscu kręcony był film „Pan Samochodzik i Templariusze”. Obejrzymy kaplicę, piwnice z wystawami m.in. zdjęć z planu filmowego i poświęcone historii zamku, wieże zamkowe.

Następnie udamy się do Grudziądza, który określany jest jako miasto spichlerzy i ułanów. Spotkanie z lokalnym przewodnikiem.

Spacer, w trakcie którego obejrzymy m.in.Bramę Wodną ,zabytkowe spichlerze nad Wisłą, Stare Miasto, ruiny zamku z wieżą Klimek. Na trasie także Pałac Opatek wraz z b. ciekawym muzeum historycznym.

Nie zabraknie także informacji na temat Twierdzy Grudziądz.

Powrót do hotelu na obiadokolację, czas do dyspozycji grupy. Nocleg.

Dzień 3 / niedziela/

Śniadanie, godz. 9.30 –wykwaterowanie. Przejazd do kompleksu Geotermii- proponuję 2- godzinny relaks w solankowych basenach termalnych.

Następnie ok.12.30 przejazd w kierunku Ostromecka, gdzie zwiedzać będziemy zespół pałacowo-parkowy/zespół rezydencjalny/ obejmujący dwa pałace/ stary: barokowo-rokokowy, nowy- neoklasycystyczny/ i park, zlokalizowany na skarpie doliny Wisły .Wyjątkową atrakcją jest tutejsza kolekcja zabytkowych fortepianów.

Po zwiedzaniu –czas na posiłek w pobliskiej restauracji/we własnym zakresie/.

Planowany przyjazd do Szczecina ok. godz. 20.00.

Termin : 27-29.01.2023

Cena : 600 zł /os.

Świadczenia zawarte w cenie:

*przejazd komfortowym autokarem lub busem ,

*zakwaterowanie -2 noclegi w pok.2 os.z łazienkami i tv w hotelu *** w Grudziądzu, możliwe pok.1 os.za dopłatą 140 zł/os/

*wyżywienie : 2 śniadania bufetowe ,2 obiadokolacje- serwowane,

*opieka licencjonowanego pilota,

*system tour-guide,

*ubezpieczenie NNW i KL, opłaty na TFP i TFG.

Nie zawarte w cenie : bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i na termy, koszty przewodników lokalnych –szacowane na ok.130-150 zł/os/,wydatki własne.