Biuro Obsługi Turystyki


PODRÓŻE MARZEŃ-WŁOSKIE CUDA

VICENZA-PADWA-WENECJA-WERONA-JEZ. GARDA-JEZ. ISEO-BERGAMO-MEDIOLAN-JEZ. COMO

Zapraszam na wyjątkową wycieczkę –połączenie górskich krajobrazów z błękitem tafli jezior.Do tego skarby architektury i sztuki nie tylko ogrodniczej.Dziewięć dni wspaniałej przygody!

Dzień 1

Godz.5.00-zbiórka i wyjazd ze Szczecina, przejazd w Alpy austriackie- ok.Innsbrucka na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd trasą widokową do Vicenzy-miasta bogatego w najpiękniejsze zabytki renesansowe,zwanego także miastem Palladia. W czasie spaceru po mieście obejrzymy piękne kamienice. Przejdziemy przez Piazza dei Signori i odwiedzimy fantastyczny Teatro Olimpico, który trafił na Listę UNESCO. Przejdziemy również obok najsłynniejszego budynku Basilica Palladiana, który służy radzie miasta za miejsce obrad. Wzdłuż głównej ulicy, wytyczonej jeszcze przez Rzymian, znajdują się niezliczone pałace.Chwila czasu wolnego.Następnie udamy się do Padwy. Zwiedzanie z lokalnym polskojęzycznym przewodnikiem: Bazylika Św. Antoniego - nawiedzenie grobu świętego oraz kaplicy relikwii, w której przechowywane są min. język, podbródek oraz struny głosowe św. Antoniego. Palazzo del Bo - historyczna siedziba Uniwersytetu Padewskiego założonego w 1222 roku przez dużą grupę profesorów i studentów, którzy opuścili Uniwersytet Boloński poszukując większych swobód. W Padwie zobaczymy również słynny Prato della Vale, Piazza dei Frutti, Piazde del le Erbe,Palazzo della Ragione oraz Bazylikę Św. Justyny.Przejazd do hotelu, zakwaterowanie ,obiadokolacja.Nocleg.

Dzień 3

Wczesne śniadanie, przejazd do Chioggi , zaokrętowanie na statek/bar,wc , pokład wewnętrzny i taras widokowy/wypłynięcie o godz .9.00, proponujemy wspaniały rejs przez wenecką lagunę do serca Wenecji- Placu św.Marka.Przy okazji niepowtarzalne widoki na Wenecję od strony wody.Od godz .10.30 spotkanie z licencjonowanym polskojęzycznym przewodnikiem lokalnym –zwiedzanie tego niezwykłego miasta.

W programie:Plac św.Marka, Bazylika św.Marka, Campanile,Pałac Dożów,Most Westchnień, Most Rialto, Opera Fenice, Ponte Accademia ,czas wolny ,o godz .17.00 – rejs w kierunku Sottomariny -1.5 godz. relaksu i kontemplowania widoków, powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wykwaterowanie.Przejazd do Werony- miasta Romea i Julii. W programie zwiedzania z przewodnikiem m.in. Promenada wzdłuż rzeki Adygi, via Leoni z bramą Porta Leoni, Kościół San Fermo, via Capello z Domem i Balkonem Julii, Dom Romea, Kościół Santa Maria Antica i grobowce rodziny Scaligerich, Piazza Erbe z Palazzo Mafei i Domus Mercatum, Torre dei Lamberti, Piazza Signori z Loggią, pomnikiem Dantego i budynkami rządowymi, reprezentacyjna uliczka pełna sklepów via Mazzini, Piazza Bra, Arena, dawne mury iPorta Nuova. Czas wolny.

Następnie pojedziemy do ślicznego miasteczka Malcesine nad jez. Garda. Malcesine to klimatyczne, średniowieczne miasteczko położone na wschodnim brzegu Jeziora Garda. Kiedyś Malcesine było miejscowością rybacką, obecnie jest to jeden z najładniejszych kurortów nad Lago di Garda. Kolorowe, zadbane kamieniczki, niewielki port w centrum starego miasta, liczne restauracje i kafejki zachęcają do odwiedzenia tego miejsca. Charakteru dodaje również malowniczo położony na skarpie zamek.Ale największa atrakcja przed nami – będzie to wjazd kolejką na szczyt Monte Baldo-z niesamowitymi widokami na całe jezioro Garda.

Przejazd do hotelu nad Gardą ,zakwaterowanie, obiadokolacja,nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, przejazd do Riva del Garda- uroczego miasteczka o średniowiecznych korzeniach. Malownicze uliczki, zapierające dech w piersiach widoki na góry i na jezioro. Stało się ważną miejscowością turystyczną w drugiej połowie XIX wieku. Zobaczymy tam ratusz z XV wieku, Torre Apponaleo, kościół Santa Maria Assunta, barokowe wnętrze kościółka Dell'Inviolata, budynek Palazzo Pretorio z XIV wieku.Czas wolny na kawę.Następnie czeka nas przejazd do kolejnej perełki nad Gardą –będzie to Limone sul Garda, najbardziej prestiżowe miejsce nad jeziorem. Za każdym rogiem kryje się piękny widok na kolorowe budynki z charakterystycznymi okiennicami i balkonikami, stare kapliczki, kościółki położone u podnóża gór, cytrynowe i pomarańczowe drzewka, soczyście zielone palmy i zatoczki z rybackimi łódkami. Limone sul Garda swoim urokiem i elegancją przypomina toskańskie miasteczka, pełne malutkich sklepików z ręcznymi wyrobami i lokalnymi produktami spożywczymi wysokiej jakości, w których życie toczy się w wolnym tempie.Spacer będzie niezwykle przyjemny,a jeżeli dodamy do tego chwilę czasu wolnego na delektowanie się atmosferą tego miejsca-dopełni to wrażeń.

Na kolejną część dnia zapraszam do Sirmione-słynnego już od czasów antycznych, ekskluzywnego kurortu położonego w południowej części jeziora Garda, na wysuniętym w głąb jeziora wąskim cyplu. Znajdują są tutaj najbardziej prestiżowe hotele nad całym jeziorem, posiadające własne baseny termalne.Spacer pohistorycznym centrum oddzielonym od reszty cypla fosą, która biegnie dookoła zamku.Adrenaliny dostarczy nam rejs motorówkami wokół miasteczka z widokami zapierającymi dech.Powrót do hotelu,obiadokolacja.Nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd nad otoczone górami jez. Iseo, położone w dolinie Val Camonica. Rejs po malowniczym jeziorze. Spacer po Monte Isola, największej wyspie jeziora. Opłynięcie dwóch prywatnych wysp: Loreto z pięknym zamkiem i San Paolo z kompleksem klasztornym. Na naszej trasie kolejne ciekawe miejsca- pojedziemy do Bergamo,miasta leżącego wysoko nad równinami Lombardii, u stóp Alp.Najstarsza jego część-Citta Alta wyznaczona przez mury obronne, usytuowana jest na wzniesieniu, podczas gdy Bergamo współczesne rozwija się na nizinie. Ciche, brukowane uliczki, średniowieczne wieże, fascynujące kościoły i malownicze placyki wykazują wpływ wielu władców z przeszłości, szczególnie Wenecjan.Zobaczymy m.in.Piazza Vecchia, Palazzo della Ragione w stylu gotyku weneckiego. Arkady Palazzo prowadzą na Piazza del Duomo i do przepięknejbazyliki di Santa Maria Maggiore. Jeszcze bardziej imponująca niż Santa Maria jest znajdująca się nieopodal Cappella Colleoni. Widoki z górnego miasta są oszałamiające, dodatkową atrakcją będzie wjazd i zjazd kolejką.

Chwila czasu wolnego.Przejazd do hotelu,zakwaterowanie. Obiadokolacja.Nocleg.

Dzień 7

Śniadanie,wykwaterowanie.Dziś odwiedzimy stolicę mody a jednocześnie miasto pełne zabytków.Mowa oczywiście o Mediolanie –z miejscową przewodniczką poznamy najpiękniejsze miejsca:park Sempione, zamek Sforzów,bulwar wiodący do Duomo-gotyckiej Katedry Narodzin św. Marii - jednego z największych i najbardziej rozpoznawalnych kościołów świata, reprezentacyjny Pasaż Wiktora Emanuela II - czterokondygnacyjna galeria przykryta szklaną kopułą, elegancki budynek Opery La Scala- zwiedzanie wnętrz.Zerkniemy także do dzielnicy mody z klasycystycznymi pałacami arystokracji, spacer elegancką Via Montenapoleone, przy której znajdują się ekskluzywne butiki, z których słynie Mediolan; czas wolny na zakupy.Po tych wrażeniach przejazd nad malownicze jezioro Como.Dziś pospacerujemy po miasteczku o tej samej nazwie, odetchniemy klimatem beztroski,będzie czas na delektowanie się atmosferą.Przejazd do hotelu,zakwaterowanie, obiadokolacja.Nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie.Zapraszam na dzień pełen wrażeń-zaczniemy od wizyty w ślicznym miasteczku Tremezzo z okazałą promenadą i wieloma niezwykłymi willami.Zwiedzimy jedną z nich – słynną Carlottę. Następnie przeprawa promowa do przecudownego o każdej porze roku Bellagio, najpiękniejszego kurortu nad jeziorem Como, słynącego ze wspaniałych rezydencji. To śliczne miasteczko może każdego natchnąć do zadumy. Zwiedzanie ogrodów Villa Melzi, w jej wnętrzach gośćmi byli Stendhal i Liszt. Kontynuowanie przejazdu wzdłuż wybrzeża do pięknej wioski Varenna - z malowniczymi stromymi i wąskimi alejkami prowadzącymi do jeziora. Po czasie wolnym przejazd przepiękną trasą widokową do hotelu w Szwajcarii, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9

Śniadanie, wykwaterowanie.Przejazd do Chur-krótki spacer po starym mieście należącym do jednego z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych w Szwajcarii: pałac biskupi, katedra pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, przejazd w kierunku Szczecina.Planowany przyjazd w późnych godzinach wieczornych,na trasie przerwa na gorący posiłek we własnym zakresie.

Termin : 01-09.10.2020

Cena : 2150 zł /os

Świadczenia zawarte w cenie:

*transfer komfortowym autokarem /klimatyzacja,uchylne i rozkładane siedzenia,dvd,wc,barek/,wszelkie opłaty drogowei parkingowe ,obsługa- 2 doświadczonych kierowców.

*8 noclegów w hotelach ***/1 w Austrii,6 we Włoszech,1 w Szwajcarii,

Do dyspozycji gości : pokoje 2 - osobowe z łazienkami i tv,możliwe dostawki.Pok.1 osobowy- dopłata 190 euro,

* wyżywienie : 8 śniadań: w Austrii i Niemczech – bogate bufetowe, we Włoszech - typowe włoskie wzmocnione, 8 obiadokolacji, we Włoszech - serwowane złożone z: pierwsze danie np. zupa, risotto, makaron, drugie danie-danie mięsne z przystawką, deser lub owoc, woda,w Austrii i Niemczech -2 daniowe,

*opieka licencjonowanego pilota,

*ubezpieczenie NNW,KL,

*opłata/obowiązkowa/ na TFG/Turystyczny Fundusz Gwarancyjny/

*podatek vat marża,

Cena nie zawiera:
* kosztów realizacji programu zwiedzania ok.130-140 euro /usługi polskojęzycznych przewodników, rejsy ,wjazdy kolejkami,wynajem systemu tour guide tzw.słuchawki,wjazdy do miast ,bilety wstępów,taksa klimatyczna/

*wydatków własnych,napojów do obiadokolacji/woda gwarantowana/,

Pilot rozlicza się z uczestnikami wycieczki w ostatnim dniu wycieczki!

Szczecin ,2019-12-31