Biuro Obsługi Turystyki

Atrakcje Pomorza Zachodniego

Szczecinek i uzdrowisko Połczyn Zdrój

Skoro” cudze chwalicie ,swego nie znacie” – to czas na odkrycie walorów wschodniej ściany naszego Regionu. Atrakcji i wrażeń nie zabraknie.

Ramowy program:

Godz. 7.30 -zbiórka i wyjazd ze Szczecina, przejazd malowniczą trasą do Szczecinka, które znajduje się pomiędzy trzema malowniczymi, dużymi, uroczymi jeziorami: Trzesiecko, Wielimie i Wilczkowo.

Zwiedzanie zaczynami od spotkania z przewodnikiem ispaceru po centrum miasta. Zobaczymy rynek ,gdzie stare kamienice otaczają widowiskowy, zabytkowy ratusz, a przed nim można podziwiać kolorowe fontanny. Kolejno udamy się do Zamku Książąt Pomorskich – położonego tuż przy centrum Szczecinka, nad samym jeziorem, otoczony parkami i ścieżkami rowerowymi. W samym zamku jest hotel, restauracja i sale konferencyjne. Przy Zamku przejdziemy się interesującym dwupoziomowy pomostem. Odwiedzimy także Kościół Mariacki , to neogotycka budowla z pocz.20 w.

I czas na relaks- w tym celu udamy się w rejs tramwajem wodnym ,w trakcie ponad godzinnej podróży zobaczymy miasto od strony wody/zamek, wieża Bismarcka, Mysia Wyspa/.

Następnie zapraszam na poznanie historii Wału Pomorskiego. W tym celu udamy się do Muzeum Wału Pomorskiego i Militarnej Historii Pomorza , gdzie z przewodnikiem zwiedzać będziemy kompleks bunkrów.

Kolejno przejazd do jednego z najładniejszych polskich uzdrowisk, jakim jest Połczyn Zdrój .Zobaczymy m.in. park zdrojowy z obiektami uzdrowiskowymi , kwietnymi dywanami, wodotryskami, altanami, a także zabytkową pijalnią wody „Joasia”. W okolicznych sklepikach można zaopatrzyć się w lokalne produkty i pamiątki. Kolejną atrakcją jest Połczyński deptak, czyli mieszcząca się pod parasolkami urokliwa ulica Grunwaldzka. To w rzeczywistości jeden z głównych historycznych szlaków handlowych – szlak Solny.

Spacerując po niej, można przyjemnie spędzić czas robiąc zakupy, zaopatrując się w pamiątki, czy korzystając z punktów gastronomicznych. Deptak zabudowany jest zabytkowymi kamieniczkami. Urodę ulicy nadaje brukowana nawierzchnia i „londyńskie” latarnie, które przywołują klimat przełomu XIX i XX wieku. Czas wolny.

Ok. godz. 18.00 wyjazd w kierunku Szczecina. Przyjazd ok .godz.20.30.

Termin : 6 lipca / sobota/ 2024

Cena: 200 zł/ os/ dorosła

Dzieci do lat 15 – 150 zł

Świadczenia zawarte w cenie :

*przejazd komfortowym busem lub autokarem/ w zależności od ilości zgłoszeń/

*opieka licencjonowanego pilota,

*sprzęt tour -guide dla Państwa wygody,

*ubezpieczenie NNW

Nie zawarte w cenie : wydatki własne oraz bilety wstępu i usługi przewodnickie : rejs 25 zł/ normalny, 18 zł -ulgowy, przewodnik – ca 15 zł/os, bilet do Muzeum – grupa 12 zł.