Biuro Obsługi Turystyki

PODRÓŻE MARZEŃ – PORTUGALSKIE HITY (brak miejsc ,lista rezerwowa)

Piękna krajobrazowo i bogata w zabytki z listy UNESCO trasa po najciekawszych miejscach słynnej z urody Portugalii.

Na trasie urokliwa Lizbona,otulona zielenią Sintra, kurorty nad Oceanem.Maleńkie klimatyczne miasteczka jak Aveiro czy Obidos, niezwykłej urody zabytki portugalskiego gotyku.

W Porto, mieście o niepowtarzalnej atmosferze, będzie czas na degustację słynnego trunku.

W programie także najważniejszy ośrodek życia religijnego –Fatima. Zapraszam !

Wycieczka objazdowa +chwile na wypoczynek.

Proponowany ramowy program :

Dzień I Lizbona- część I

Godz.1.45 zbiórka i wyjazd ze Szczecina, przejazd na lotnisko w Berlinie. Przelot do Lizbony, przylot o godz.8.35, odprawa bagażowa.

Następni przejazd przez nowoczesną dzielnicę Oriente Lizbony /krótki spacer/ do centrum. Spotkanie z przewodnikiem - zwiedzanie stolicy Portugalii, która oczarowuje niepowtarzalną atmosferą.

Przejazd do Belém, uroczej nadbrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor Hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej.

Spacer po Belém: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belém, jedna z wizytówek miasta.Muzeum Powozów/konieczna wcześniejsza rezerwacja-deklaracja przy zapisach/.

Klasycystyczna dzielnica Baixa (Dolne Miasto) uważana za wizytówkę Lizbony to nasze kolejne miejsce. Zobaczymytradycyjne miejsce spotkań mieszkańców miasta - Praca Rossio, rozległy Praca Comercio z Łukiem Triumfalnym i konnym pomnikiem króla Józefa I, historyczna Winda Santa Justa, spacer przez wyłożone mozaikami ulice. Chwila czasu wolnego.ok.godz .16.00 - przejazd do hotelu do miejscowości nad Oceanem w bliskiej odległości od Lizbony. Zakwaterowanie, obiadokolacja.Czas wolny. Nocleg.

Dzień II Lizbona część II +Sintra

Śniadanie,przejazd do centrum- spotkanie z przewodnikiem.

Zobaczymy urokliwą dzielnicę Bairro Alto (Górne Miasto) - spacer wąskimi uliczkami i przejażdżka słynnym żółtym tramwajem nr 28. Kolej na Alfamę - najstarszą dzielnicę Lizbony, z urokliwymi wąskimi uliczkami i domami zdobionymi azulejos. Najważniejsza świątynia miasta romańska Katedra Se, skrywająca skarby o ogromnym znaczeniu sakralnym, górujący nad miastem Zamek św. Jerzego oraz punkt widokowy Santa Luzia. Chwila czasu wolnego , bo przed nami super atrakcja.Pojedziemy do letniej rezydencji królów Portugalii -Sintry.A tam zwiedzanie zjawiskowego Pałacu PenaI . Pałac Pena został w 1995 roku wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, został także uznany, za jeden z siedmiu cudów Portugalii. W 2015 roku uznano go najpiękniejszym pałacem świata w międzynarodowym konkursie European Best Destination. Powrót do hotelu, obiadokolacja.

Czas wolny Nocleg.

Dzień III Estoril-Cascais-Boca de Inferno-Cabo da Roca-Obidos

Śniadanie ,wykwaterowanie.Dziś zerkniemy na nadatlantyckie kurorty Estorili Cascais.Nie zabraknie także postoju nad Boca de Inferno, czyli Usta Piekieł.To niezwykła formacja skalna, w której wody Oceanu Atlantyckiego rozbijają się z hukiem o fantastycznie wyrzeźbione ściany małej jaskini. Kolejno udamy się na najdalej na zachód wysunięty punkt kontynentu europejskiego – Przylądek Cabo da Roca .Adrenaliny nie zabraknie.

Na naszej trasie w dniu dzisiejszym także cudnej urody Obidos- zwiedzanie jednegoz najładniej zachowanych w Europie średniowiecznych miasteczek w obrębie murów obronnych .I rzecz jasna degustacja tutejszego trunku – ginjinha podawanej w czekoladowych kieliszkach.

Przejazd do hotelu zlokalizowanego nad Atlantykiem, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

Dzień IV Nazare-Alcobaca

Śniadanie. Przejazd do Nazare, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie rybacy kultywują lokalne tradycje. Zwiedzanie kościółka na klifie, miejscowego muzeum, podpatrzymy także kobiety w tradycyjnych strojach ,którego głównym elementem jest 7 spódnic.

Nazare to także kultowe miejsce dla windsurferów.O tej porze roku można obserwować olbrzymie fale i balansujących na nich deskarzy.Widoki niepowtarzalne.

Odpoczynek nad oceanem, możliwość odwiedzenia miejscowych restauracyjek – wspaniała okazja do spróbowania słynnych portugalskich sardynek.

Następnie Czas na jedno z portugalskich naj... tym razem największy gotycki kościół w Portugalii, czyli Mosteiro de Santa Maria de Alcobaça, choć bynajmniej nie z powodu swojej wielkości został on wpisany na listę UNESCO w 1989 roku. Opactwo w Alcobacie swoją architekturą, a także makabryczną legendą wpisaną w jego dzieje, każdego roku przyciąga tysiące turystów z całego świata.Powrót do hotelu, czas na wypoczynek,obiadokolacja, nocleg.

Dzień V Costa Nova Beach-Aveiro-Porto

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Costa Nova –spacer po klimatycznym miasteczku z domami w paski, wrażenia niesamowite.

Kolejno czas na portugalską Wenecję ,czyli Aveiro-największą uwagę przyjezdnych przyciągają charakterystyczne domy rybackie, niemal w całości wyłożone niebieskimi azulejos. Najbardziej rozpoznawalnym symbolem Aveiro są tutejsze łodzie rybackie, zwane moliceiros, które ozdabia się kolorowymi, malowanymi na zakrzywionych dziobach łodzi rysunkami przedstawiającymi sceny z legend.Spacer po miasteczku.

Następnie przejazd do Porto , obejrzymy część nadatlantycką. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny ,

Dzień VI- Porto-Fatima

Śniadanie, wykwaterowanie, następnie zapraszam na zwiedzanie miasta niezwykłego i pełnego kontrastów, malowniczo położonego na wzgórzu nad rzeką Duero. Zobaczymykościół św. Franciszka, dworzec São Bento. Wizyta w jednej z najpiękniejszych zabytkowych księgarń świata Lello & Irmao. Następnie rejs statkiem po rzece Duero. Wizyta w piwnicach, gdzie dojrzewają doskonałe portugalskie wina. Degustacja słynnego porto, mocnego i aromatycznego trunku, z którego produkcji słynie miasto, czas wolny.

Przejazd do Fatimy.Zakwaterowanie w hotelu obok Sanktuarium NMP.Obiadokolacja.Czas na indywidualne zwiedzanie:

plac Pielgrzyma, bazylika z grobowcami bł. Łucji, Hiacynty, Franciszka, kaplica Objawień . Obiadokolacja. Wieczorem –możliwość udziału codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami, nocleg.

Dzień VII- Fatima-Batalha-Tomar

Śniadanie, przejazd do Batalha. Zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, arcydzieła portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO: kościół z kaplicą grobową Jana I i jego synów, klasztor ze wspaniałym krużgankiem i Grobem Nieznanego Żołnierza, Niedokończona Kaplica. Następnie udamy się do Tomar-

miasta założonego w XII w. przez templariuszy. Zwiedzanie klasztoru Zakonu Chrystusa Pana, wpisanego na listę UNESCO, który był siedzibą zakonu w Portugalii.Powrót do Fatimy ,czas wolny, obiadokolacja. Nocleg.

Dzień VIII Fatima- Lizbona

Wczesne wykwaterowanie, pakiet śniadaniowy, przejazd na lotnisko w Lizbonie, odprawa,wylot o godz.7.25, przylot do Berlina o godz. 12.05. Transfer autokarowy do Szczecina. Przyjazd ok.godz 15.00

Termin:4-11.11.2023

Cena : 3875 zł/os

Świadczenia zawarte w cenie:

*transfer autokarowy na trasie Szczecin -Berlin-Szczecin

*przelot samolotem na trasie Berlin-Lizbona-Berlin /bagaż podręczny+ główny/23 kg/ –Portugalskie Linie Lotnicze-TAP

*7 noclegów w hotelach***/**** - pokoje 2 os. z łazienkami, tv klimatyzacją, taksy klimatyczne: 2 noclegi w hotelu **** obok Estoril,2 noclegi w hotelu *** nad Oceanem, 1 nocleg w hotelu *** w Porto, 2 noclegi w hotelu *** w Fatimie /przy placu Pielgrzyma/

*wyżywienie- 7 śniadań/ bogate bufety/ i 7 obiadokolacji /część bufetowa/ z napojami :woda, wino,

*opieka licencjonowanego pilota,

*ubezpieczenie NNW i KL,

*obowiązkowe składki na TFP i TFG/ 20 zł/os/,

*podatek Vat marża,

Nie zawarte w cenie : wynajem miejscowego autokaru/koszt ok.100 euro/os,, usługi lokalnych przewodników, koszty programowe/system tour -guide, bilety ,wjazdy, rejs, degustacje itp. ok.140-150 euro.

Razem należy posiadać ok.240-250 euro.

Wydatki programowe/ z wyjątkiem wynajmu autokaru /podlegają rozliczeniu w ostatnim dniu wycieczki.

Wydatki własne.