Biuro Obsługi Turystyki

PORTUGALSKIE HITY –WYPOCZYNEK

I ZWIEDZANIE

FARO-LIZBONA-SINTRA- CABO DA ROCA –FATIMA –BATALHA –ALCOBACA-NAZARE

Zapraszam Państwado Portugalii- kraju obfitującego w piękne krajobrazy, rewelacyjne zabytki i gościnność gospodarzy.

Program ,który przygotowałam pozwoli na złapanie oddechu od codziennych obowiązków, naładowanie tzw. akumulatorów ,a jednocześnie da mega dawkę pozytywnych wrażeń przy okazji poznawania portugalskich naj..!

Propozycja ramowego programu:

Dzień 1

Godz. 11.30. –zbiórka i wyjazd ze Szczecina, transfer na lotnisko w Berlinie,przelot rejsowym samolotem na lotnisko w Faro –wylot godz.15.50, przylot godz.18.15 .Następnie przejazd do miasteczka Alvor – rejon najpiękniejszych krajobrazów Algarve -do hotelu / ok.20.00/ -zakwaterowanie, obiadokolacja, korzystanie z formuły all inclusive/.Nocleg.

Dzień 2-3-4

Pobyt wypoczynkowy –korzystanie z infrastruktury hotelu, możliwe wycieczki fakultatywne: np. półdniowa wycieczka do Lagos, rejs łodziami /różne warianty- polecam zerknąć na https://alvorboattrips.com/trips /,wycieczka do Zoomarine : www.zoomarine.pt

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd autokarem do Lizbony.

Spotkanie z przewodnikiem ok godz. 11.30 -przejazd do Belém, uroczej nadbrzeżnej dzielnicy, pełnej pomników portugalskiego złotego wieku. Zwiedzanie: klasztor Hieronimitów z grobowcem Vasco da Gamy, wpisany na listę UNESCO, arcydzieło sztuki manuelińskiej. Spacer po Belém: pomnik Odkryć Geograficznych, wzniesiony w pięćsetną rocznicę śmierci Henryka Żeglarza i Wieża Belém, jedna z wizytówek miasta.

Kolej naAlfamę - najstarszą dzielnicę Lizbony, z urokliwymi wąskimi uliczkami i domami zdobionymi azulejos. Najważniejsza świątynia miasta romańska Katedra Se, skrywająca skarby o ogromnym znaczeniu sakralnym, górujący nad miastem Zamek św. Jerzego oraz punkt widokowy Santa Luzia.Nie zabraknie przejażdżki słynnym żółtym tramwajem nr.28, czas wolny.

Klasycystyczna dzielnica Baixa (Dolne Miasto) uważana za wizytówkę Lizbony to nasze kolejne miejsce.Zobaczymytradycyjne miejsce spotkań mieszkańców miasta - Praca Rossio, rozległy Praca Comercio z Łukiem Triumfalnym i konnym pomnikiem króla Józefa I, historyczna Winda Santa Justa, spacer przez wyłożone mozaikami ulice

Wieczorem przejazddo hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, wykwaterowanie.Następnie udamy się do Sintry- położonej w obrębie Parku Narodowego, będziemy podziwiać niezwykłą roślinność oraz Pałac Narodowy z azulejos.

Kolejno czas na główną atrakcję okolicy a mianowicie przejazd nanajdalej na zachód wysunięty punkt kontynentu europejskiego – Przylądek Cabo da Roca.

Przejazd do Fatimy.Odwiedzimysanktuarium Najświętszej Marii Panny: plac Pielgrzyma, bazylikę z grobowcami bł. Łucji, Hiacynty, Franciszka, kaplicę Objawień ,imponujący Kościół Trójcy Przenajświetszej.

Zakwaterowanie.Obiadokolacja.

Wieczorem –możliwość udziału codziennej wieczornej modlitwie różańcowej i procesji ze świecami, nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, przejazd do Batalha. Zwiedzanie dominikańskiego opactwa Matki Boskiej Zwycięskiej, arcydzieła portugalskiego gotyku, wpisanego na listę UNESCO: kościół z kaplicą grobową Jana I i jego synów, klasztor ze wspaniałym krużgankiem i Grobem Nieznanego Żołnierza, Niedokończona Kaplica .

Następnie czas na jedno z portugalskich naj... tym razem największy gotycki kościół w Portugalii, czyliMosteiro de Santa Maria de Alcobaça w miejscowości Alcobaca.

Przejazd do Nazare, najstarszego miejsca kultu maryjnego w Portugalii i wspaniałego kurortu nad Oceanem Atlantyckim, gdzie rybacy kultywują lokalne tradycje. Zwiedzanie kościółka na klifie,.

Odpoczynek nad oceanem, możliwość odwiedzenia miejscowych restauracyjek – wspaniała okazja do spróbowania słynnych portugalskich sardynek.

Powrót do Fatimy na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8/9

Śniadanie,wykwaterowanie, przejazd na lotnisko w Lizbonie.Wylotgodz. 17.15 – przylot o 21.40 ,transfer do Szczecina. Zakończenie wycieczki ok.godz.0.30.

Termin : 27.04-04/5.05.2019

Cena:3200 zł/os

Świadczenia zawarte w cenie:

*transfery autokarowe ze Szczecina na lotnisko w Berlinie /obie strony,

*przelot samolotem rejsowym Ryanair – 1 mały bagaż podręczny w cenie,

*7 noclegów w hotelach **** i ***/**/opisy poniżej/,pokoje 2- osobowe z łazienkami i tv.Na życzenie możliwe pokoje 3 i 4 os.

* wynajem komfortowego autokaru do realizacji programu na terenie Portugalii i na transferyz lotniskai na lotnisko,

*wyżywienie –formuła all inclusive w rejonie Algarve /4 dni /,2 posiłki dziennie – HB –w Lizbonie i Fatimie.

*opieka licencjonowanego pilota,

*ubezpieczenie NNW,KL, BP, opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, podatki

Nie zawarte w cenie:

* opłata za usługi przewodnickie i bilety wstępu- ok.60-70 euro/os,ew. dopłata do bagażu głównego ok. 70 euro, wycieczki fakultatywne, przelot samolotem- linie lotnicze Ryanair – cena grupowa – 245 euro/os tylko z 1 małym bagażem podręcznym , *

Propozycja hotelu w części wypoczynkowej:

Hotel Yellow Garden Alvor **** http://www.yellowhotels.pt/alvorgarden/en/alvor-garden

Hotel położony jest na obrzeżach malowniczej miejscowości Alvor. Oferuje on nowoczesne pokoje z balkonem. Na miejscu dostępny jest kryty i odkryty basen, basen dla dzieci oraz ogród z siłownią na świeżym powietrzu.

Pokoje w obiekcie Yellow Alvor Garden są nowoczesne i wyposażone w klimatyzację, minibar oraz telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych.

Ponadto obejmują one łazienkę. Z niektórych pokoi roztacza się panoramiczny widok na odkryty basen i ogrody.

Restauracja w Yellow Alvor, z której roztacza się widok na bujny ogród, serwuje dania kuchni międzynarodowej w formie bufetu. Bar zaprasza na drinki i lekkie przekąski. Obiekt zapewnia także występy rozrywkowe.

W wolnej chwili warto zadbać o formę w siłowni na świeżym powietrzu. Goście mogą również popływać w krytym basenie lub zrelaksować się w saunie i łaźni tureckiej z widokiem na ogród.

Plaża Três Irmãos oddalona jest od obiektu Yellow Alvor Garden – All Inclusive o niecałe 2 km, a miasto Portimão – o 5 km. Odległość od międzynarodowego lotniska w Faro wynosi 75 km.

Bezpłatny bus na plażę i do miasteczka- 4 x dziennie.

Formuła All Inclusive –wyżywienie:

08:00 do 10:30 - śniadanie w formie bufetu w restauracji

10:30 do 18:30 - Napoje bezalkoholowe (pomarańcza, ananas, kokos, soda, mrożona herbata) i lokalne napoje alkoholowe (wódka, gin, brandy, krajowego piwo i wino) w barze przy basenie

11:00 do 12:00 - przekąski (hamburgery, hot dog, szynka / ser kanapki, kanapka z tuńczykiem, kanapek z kurczaka z frytkami) w barze przy basenie

11:00 do 12:00 - Lody (czekolada z wanilią / truskawki z kremem)

12:30 do 14:30 - lunch w formie bufetu w restauracji (w tym woda, napoje bezalkoholowe, piwo, wino krajowe i kawa / herbata)

16:00 do 17:00 - przekąski (hamburgery, hot dog, kanapki różnego rodzaju –ser,szynka, tuńczyk,kurczak z frytkami) w barze przy basenie

16:00 do 17:00 - lody (czekolada z wanilii / truskawki z kremem)

18:30 do 21:30 - kolacja w formie bufetu w restauracji (w tym woda, napoje bezalkoholowe, piwo, wino krajowe i kawa / herbata)

19:00 do 24:00 - lokalne napoje alkoholowe (whisky, brandy, gin, wódka, migdałów licor, whisky likier, likier kawowy, porto różnego rodzaju,codzienne koktajl), wino, piwo i napoje bezalkoholowe krajowe w barze

22:00 do 24:00 - lokalne napoje alkoholowe (whisky, brandy, gin, wódka, likier migdałowy, whisky likier, likier kawowy, porto różnego rodzaju i codziennie koktajle),wina, piwa i napoje bezalkoholowe lokalne w barze na tarasie

Ponadto w formule All korzystanie z atrakcji oferowanych przez hotel, basenów/ w tym jednego krytego z podgrzewaną wodą/,animacji, leżaków przy basenie, siłowni, przejazdów busem na plażę i do miasteczka.

Hotele na części objazdowej – propozycje:

Hotel wLizbonie lub bliskiej okolicy *** Hotel w Fatimie –Padre Pio **/*** ale czyściutki, porządny, 250 metrów od Sanktuarium/z obiadokolacją w formie bufetu w pobliskiej restauracji.