Biuro Obsługi Turystyki

REWELACYJNY SASKO-PRASKI WEEKEND

MIŚNIA-TWIERDZA KOENIGSTEIN-PRAGA-PARK MUŻAKOWSKI

Zapraszam Państwa na wyjazd,którego program dostarczy wielu wspaniałych wrażeń.Perełki Saksonii i niesamowita klimatyczna Praga.

Ramowy program:

Dzień I

Godz. 6.00- zbiórka i wyjazd ze Szczecina,przejazd do Miśni- zwiedzanie Manufaktury Porcelany – prześledzimy proces produkcji i Muzeum,gdzie w zachwycie podziwiać będziemy kruche cudeńka.Następnie czas na miśnieńską starówkę- Katedra, uliczki, zamek .Przerwa na kawę.

Kolejno przejazd na zwiedzanie Twierdzy Koenigstein robiącej wrażenie położeniem na wysokiej skale i przygotowaną b. ciekawą trasą.

Ok. godz. 18.00 – dotrzemy do Pragi-obiadokolacja, a następnie zapraszam na rejs statkiem po Wełtawie-spotkanie z miastem i podziwianie od strony wody.

Przejazd do hotelu, zakwaterowanie.Nocleg.

Dzień II

Po śniadaniu o godz. 9.00 – ruszymy na zwiedzanie miasta stu wież,jak mówią o Pradze.Tradycyjnie zaczniemy od Strahova-panorama na miasto, Loreta,Hradczany- Zamek Praski oraz Katedra św.Wita.

Przejście na Małą Stranę- dzielnica pałaców i ambasad.Zajrzymy do Kafki,wejdziemy do Ogrodów Wallensteina, odwiedzimy praskie Jezulatko, zobaczymy ścianę Johna Lennona.Na Kampie zaś m.in. most zakochanych.

Spacerem dojdziemy do Mostu Karola- a stamtąd na Stare Miasto- przerwa na kawę lub piwko.

Kolejno czas na podziwianie praskiej architektury- spacer :dzielnica żydowska,Ratusz,Zegar Orloj,Brama Prochova,Obecni Dum.

Czas wolny na Placu Wacława. Obiadokolacja.

Pobyt w Pradze dopełni wieczorna wizyta na Letnanach –niesamowity spektakl światło ,woda i dźwięk, czyli „Krizikove Fontany”.

Powrót do hotelu,nocleg.

Dzień III

Śniadanie, wykwaterowanie.

Przejazd w kierunku Parku Mużakowskiego.Park Mużakowski/Lista UNESCO/ wpisany w malowniczą scenerię doliny Nysy, to swoiste połączenie natury oraz sztuki ogrodniczej. Obejrzymy niezwykłe ogrodowe dzieło sztuki na skalę światową. Zwiedzimy także wystawy w imponującym Nowym Zamku.

Planowany przyjazd do Szczecina ok.godz.21.00

Termin : 28-30.07.2017

Cena : 550 zł /os.

Świadczenia zawarte w cenie:

*przejazd komfortowym autokarem lub busem,

*2 noclegi w pok.2 osobowych z łazienkami –hotel min.** w Pradze,

*wyżywienie: 2 śniadania bufetowe, 2 obiadokolacje.

*opieka licencjonowanego pilota –przewodnika,

*ubezpieczenie NNW i KL,

Nie zawarte w cenie:

*wydatki własne,

*bilety wstępów do zwiedzanych obiektów;należy posiadać :ok.27 euro /Manufaktura, twierdza z audioprzewodnikiem,zamek w Parku Mużakowskim/ oraz 500 kc/rejs i fontanny/