Biuro Obsługi Turystyki

RUGIJSKIE PEJZAŻE

KAP ARKONA-SASSNITZ-BINZ-GOHREN-PUTBUS

Rugia ,to nie tylko wspaniałe kredowe klify i plaże- w trakcie tej wycieczki będzie się o tym można przekonać.W nowym programie-także Kap Arkona.

Ramowy program :

Godz. 6.00 –zbiórka i wyjazd ze Szczecina,przejazd nowym mostem na Rugię.Na początek przejazd malowniczą trasą do Putgarten, następnie kolejką eko pojedziemy na przylądek Kap Arkona- możliwość zejścia nad morze- pod same klify lub spacerkiem nad brzegiem obejrzenia latarni morskich.Powrót do Putgarten i przejazd bukowymi lasamido Sassnitz- tu największa atrakcja –godzinny rejs stateczkiem wycieczkowym do białych skał kredowych –od strony wody prezentujących się naprawdę znakomicie.Po powrocie czas na tradycyjną bułkę ze śledziem lub kawę, spacer po promenadzie. Kolejno przejazd do Binz – niezwykle szacownego, pięknie odrestaurowanego kurortu .Czas wolny – spacer i podziwianie molo, promenady,czas też na pyszne lody rokitnikowe.

W dalszym ciągu wycieczki czeka nas przejażdżka „Szalonym Rolandem”-to kolejka wąskotorowa,w której przemierzymy odcinek do uroczego Gohren. Spacer promenadą do molo i do parku nadmorskiego

Ostatnim punktem programu będzie spacer po białym mieście-ogrodzie,czyli Putbus. Odkąd rozpoczęła się wczasowa kariera Rugii, turyści zaczęli przyjeżdżać do Putbus do teatru. Książę Wilhelm swoją rodzinną miejscowość postawił w stylu klasycystycznym, a wszystkie budynki rozkazał pomalować na biało – odtąd na Putbus mówi się: ’białe miasto’. Biała jest dawna oranżeria, wille skupione wokół dużego placu zwanego Circus oraz właśnie budynek teatru. Spacer po parku. Czas spędzony tutaj na pewno uznamy za miły.

Planowany przyjazd do Szczecina ok.godz. 21.00.

Termin : 12 maja 2019 /niedziela/

Cena: 160 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd komfortowym busem lub autokarem wyposażonym w dvd, klimatyzację
  • opiekę licencjonowanego pilota wycieczek-przewodnika
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • podatek vat marża

Dodatkowo płatne bilety wstępu – należy posiadać ok.25 euro/ kolejka eko, statek, kolejka wąskotorowa/