Biuro Obsługi Turystyki

RUGIA W NOWEJ ODSŁONIE!

GOHREN-SZALONY ROLAND-ZAMEK MYŚLIWSKIGRANITZ- KURORT BINZ-KREDOWE KLIFY-SASSNITZ

Tym razem zapraszam na Rugię ,ale z nowym programem, na spokojniej, po to ,by podelektować się klimatem kurortów Binz i Sassnitz, poczuć dreszczyk adrenaliny w czasie podróży „Szalonym Rolandem” , nawdychać się świeżego powietrza w trakcie wędrówki do Granitz.

Ramowy program :

Godz.6.00- zbiórka i wyjazd ze Szczecina.Przyjazd do Gohren- przejazd przez kurort ,następnie spacer promenadą nadmorską i na molo.Kolejno czeka nas przejażdżka słynnym Szalonym Rolandem, kolejką wąskotorową z wagonikami mającymi blisko 100 lat do Granitz. A tam czeka na nas spacer lasami bukowymi do zamku myśliwskiego Jagdschloss Granitz-jednego z najładniejszych w Meklemburgii- zwiedzanie wnętrz.

Trasę do Binz możemy pokonać pieszo lub kolejką elektryczną kursującą nad samo molo – jedno z najdłuższych w Niemczech.Spacer po Binz- niezwykle szacownym kurorcie, podziwiać będziemy przepięknie odrestaurowane wille w stylu badearchiktektur, molo, Kurhaus, poznamy także historię miasteczka zapisaną na fajansowych tabliczkach na promenadzie. Czas wolny na kawę itp.

Frajdą dla wszystkich będzie zapewne rejs statkiem wycieczkowym- tym razem ruszymy z Binz –przez Zatokę Prora- od strony wody zobaczymy niedoszły kompleks wypoczynkowy budowany przez nazistów,także od strony wody port i terminal promowy Neumukran. Statkiem dotrzemy

do klifów kredowych Parku Narodowego Jasmund.Naszą 2 godzinną podróż zakończymy w Sassnitz- a tu czeka na nas port rybacki z pysznymi fischbrotchen, promenada, molo, kładka nad portem w kształcie żagla i podwodny okręt „Otus” – udostępniony do zwiedzania dla chętnych.

Czas wolny, o godz. 17.15 ruszymy w drogę powrotną do Szczecina.

Przyjazd o godz.20.15-20.30.

Termin: 11 października 2020 / niedziela/

Cena : 160 zł /os.

Świadczenia zawarte w cenie:

*przejazd komfortowym autokarem lub busem,opłaty drogowe i parkingowe.

*opieka licencjonowanego pilota,

*ubezpieczenie NNW i KL,

*sprzęt tour- guide.

Nie zawarte w cenie : bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i na atrakcje-zamek,kolejka wąskotorowa, 2 godz.rejs statkiem – koszt ok.30 euro, wydatki własne.