Biuro Obsługi Turystyki

RUGIJSKIE SKARBY,CZYLI OD PUTTBUS

DO RALSWIEK

Rugia ,to nie tylko wspaniałe kredowe klify i plaże- w trakcie tej wycieczki będzie się o tym można przekonać.

Ramowy program :

Godz. 6.30 –zbiórka i wyjazd ze Szczecina,przejazd nowym mostem na Rugię.Na początek obejrzymy sobie białe miasto-ogród, czyli Puttbus Odkąd rozpoczęła się wczasowa kariera Rugii, turyści zaczęli przyjeżdżać do Puttbus do teatru. Książę Wilhelm swoją rodzinną miejscowość postawił w stylu klasycystycznym, a wszystkie budynki rozkazał pomalować na biało – odtąd na Puttbus mówi się: ’białe miasto’. Biała jest dawna oranżeria, wille skupione wokół dużego placu zwanego Circus oraz właśnie budynek teatru. Zachował się również park księcia Wilhelma,gdzie wśród wielkich sekwoi i kasztanowców można spotkać jelenie i daniele.Czas spędzony w Puttbus na pewno uznamy za miły.

Następnie czas na przejażdżkę „Szalonym Rolandem”- to słynna kolejka wąskotorowa ,którą dotrzemy do niezwykle szacownego,pięknie odrestaurowanego kurortu Binz.Spacer po promenadzie, chwila na lody i kawę.

Kolejno udamy się do Prora- proponuję odwiedziny w Centrum Dziedzictwa Natury Rugii- oprócz spaceru w koronach drzew z oszałamiającym widokiem warto zerknąć na wystawy.

Odwiedzimy także Sassnitz- tu czas na spacer po mieście i molo, rybkę i nie tylko.Chętni mogą zwiedzić podwodny okręt „Otus”.

Wrażeń dopełni wizyta w malowniczym Ralswiek- to tu znajduję się scena ,gdzie odbywa się Festival Stortebekera.Kolejno czas na zerknięcie na neorenesansowy pałac górujący nad miejscowością.

Planowany przyjazd do Szczecina ok.godz. 21.00.

Termin : 13.05. 2017/ sobota

Cena: 150 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd komfortowym busem lub autokarem wyposażonym w dvd, klimatyzację
  • opiekę licencjonowanego pilota wycieczek-przewodnika
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • podatek vat marża

Dodatkowo płatne bilety wstępu – należy posiadać ok.20 euro