Biuro Obsługi Turystyki


Jedziemy na sabat?

Mityczne góry Harzu i baśniowe miasteczka

QUEDLINBURG-THALE-HEXENTANZPLATZ-GOSLAR-TITAN RT-WERNIGERODE

Zapraszam na weekendowy wyjazd do Saksonii Anhalt, zielone góry Harzu i cudowne miasteczka z fantastyczną architekturą czekają na nas.

Ramowy program:

Dzień 1/sobota/

Godz. 5.00 – zbiórka i wyjazd ze Szczecina. Przyjazd do Quedlinburga ok.godz.10.00.W trakcie spaceru poznamy prawie 1100-letnie miasto z muru pruskiego i jego skarby kultury. Unikalny średniowieczny plan miasta z ponad 2000 domów z muru pruskiego z ośmiu wieków, wzgórze zamkowe z kolegiatą św.Serwacego i zamkiem oraz Münzenberg spowodowało ,że miasto już od 1994 jest na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Będziecie zauroczeni.
Ale to nie koniec na dziś wrażeń- jedziemy do Gernrode-gdzie zobaczymy dom w kształcie zegara z 1,5 m kukułką wpisaną do Księgi Rekordów Guinessa/ miasto słynie z fabryki zegarków z kukułką/.

I czas na Thale-miasto, które leży w imponującym krajobrazie u podnóża gór Harz po obu stronach rzeki Bode. Góry wznoszą się tu bezpośrednio z przedpola z różnicą wysokości kilkuset metrów/skalne klify Hexentanzplatz i Rossttrappe. Ale zanim będziemy podziwiać krajobrazy zajrzymy do bardzo ciekawego muzeum DDR.

Następnie wjazd kolejką kabinową na klif Hexentanzplatz. Legenda o tym miejscu mówi, że czarownice z Harzu zawsze zbierały się tutaj w ostatnią noc kwietnia - Noc Walpurgii - aby odprawić upiorny rytuał. Z tego miejsca roztacza się imponujący widok na dolinę rzeki Bode,a nazywany jest Wielkim Kanionem Gór Harzu.Powrót do Thale i przejazd do hotelu w Goslar.

Zakwaterowanie,obiadokolacja,czas wolny ,nocleg.

Dzień 2/ niedziela/

Śniadanie,wykwaterowanie. Goslar, zwany Królową Harzu ,już od XIII w. stanowiło rezydencję dla niemieckich monarchów. Miasto szczyci się piękną kolekcją domów szachulcowych i ciekawych zabytków. Spacer kolorowymi uliczkami i malowniczymi zaułkami to prawdziwa przyjemność. Znajdziemy tu wiele imponujących i pięknych budowli, które często ozdobione są intrygującymi rzeźbami. Starówka zachwyca architektoniczną spójnością, której ważnym elementem jest oczywiście mur pruski. Największe wrażenie robi romańskie Pallatium Królewskie, wielokrotnie przebudowywane. Chwila na delektowanie się atmosferą przy filiżance kawy itd.

Góry Harzu dostarczają także adrenaliny, zapraszam zatem na wyjątkowy most Titan RT. Jest to najdłuższy wiszący most linowy w Niemczech/458.5 m/,a przebiega nad zbiornikiem wodnym i częścią zapory.

Po tych atrakcjach przejazd do kolejnego miasta, jak z bajki.

Jest nim oczywiście Wernigerode-zwiedzanie rozpoczniemy od imponującego zamku wybudowanego w stylu niemieckiego historyzmu a górującego nad miastem. Oszałamiające widoki gwarantowane.

Następnie spacer uliczkami z wielobarwnymi szachulcowymi domami w kierunku rynku z fontanną i szachulcowym rzecz jasna ratuszem. Wrażenie zrobi także najmniejszy dom w mieście-Kleinste Haus,gdzie zlokalizowano miniaturowe muzeum/wymiary budynku 3m.wys, 4.20 m.szer.

Chwila czasu wolnego na posmakowanie tutejszych specjałów i czas na powrót. Planowany przyjazd ok.godz. 22.00.

Termin : 29-30.04.2023

Cena : 795 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

*transport komfortowym autokarem/2 kierowców,opłaty drogowe,parkingi/

*1 nocleg w hotelu *** w Goslar, pokoje 2 osobowe z łazienkami i tv ,możliwe pok.1 osobowe za dopłatą

*wyżywienie-śniadanie w formie bogatego bufetu,obiadokolacja w formule „jesz ,ile chcesz”,

*opieka licencjonowanego pilota,

*ubezpieczenie NNW i KL, opłaty na TFPiTFG.

Nie zawarte w cenie : opłaty programowe /wstępy, wjazdy, wejścia- koszt ok.50-60 euro/, system tour guide- 16 zł.