Biuro Obsługi Turystyki

SAKSONIA- TAK PIĘKNIE, TAK BLISKO MIŚNIA- CUD NA ŁABĄ I PAŁAC MORITZBURG (ostatnie miejsca)

Jeżeli interesuję Cię historia, architektura i sztuka ,a wszystko to w pięknych okolicznościach przyrody to ta wycieczka spełni wszelkie oczekiwania.

Ramowy program wyjazdu :

Godz.6.00 –zbiórka i wyjazd ze Szczecina. Ok. godz. 10.00 przyjazd do Miśni kolebki współczesnej Saksonii. Spotkanie z nią zaczniemy od wjazdu panoramiczną windą na wzgórze górujące nad miastem .

Następnie zapraszam na zwiedzanie wnętrz Zamku Albrechtsburg- aktualnie z możliwością nowej trasy z tabletami przenoszącymi nas w dawne czasy – w jęz. polskim! Kolejno czas na rewelacyjne panoramy z punktów widokowych. Warto zajrzeć do katedry- piękny witraż i typowa gotycka architektura. Następnie zejdziemy na starówkę ,piękne klimatyczne kamieniczki i rynek , czas wolny – możliwość pobuszowania po sklepikach z pamiątkami ,posiedzenia przy kawie czy też lokalnym piwie. W dalszej części pobytu w Miśni czeka nas wizyta w Manufakturze Porcelany, gdzie zapoznamy się z historią i zasadami produkcji słynnej porcelany, nie zabraknie odwiedzin w rewelacyjnym Muzeum Porcelany z fantastycznymi zbiorami.

Kolejno przejazd do Moritzburga –zwiedzanie najpiękniejszego pałacu Saksonii otoczonego wodą. To właśnie w rezydencji w Moritzburgu kolejna wyjątkowa okazja poznania Augusta Mocnego w podróży w czasie do roku 1728! Zobaczymy wieczorną grę w sali bilardowej, wystawny bankiet i poznamy bajkowy zamek Moritzburg z czasów Augusta. Jak wyglądały prywatne komnaty króla? Jak były ubrane damy na dworze?
Przeżyjemy wirtualną ,ekscytującą podróż w czasie ! To wszystko z pomocą histopada .

Ok.godz.17.30 wyjazd w kierunku Szczecina, planowany przyjazd i zakończenie wycieczki godz. 21.45

Termin: 07.10.2023/ sobota /

Cena : 250 zł /osoba

Dzieci do lat 15- 190 zł/os

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, wc lub busem z klimatyzacją -w zależności od ilości zgłoszeń
  • opiekę licencjonowanego pilota wycieczek-przewodnika
  • sprzęt tour -guide
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • podatek vat marża

Dodatkowo płatne bilety wstępu – należy posiadać ok.33 euro/ zamek Albrechtsburg, Manufaktura i Muzeum Miśnia, winda, Zamek Moritzburg/, wydatki własne.