Biuro Obsługi Turystyki

SAKSOŃSKIE SKARBY I TAJEMNICE

PAŁAC NA WODZIE MORITZBURG I MIŚNIEŃSKIE CUDA

Jeżeli interesuję Cię historia,architektura i sztuka ,a wszystko to w pięknych okolicznościach przyrody to ta wycieczka spełni wszelkie oczekiwania.

Ramowy program wyjazdu :

Godz.6.30 –zbiórka i wyjazd ze Szczecina.Ok.godz. 10.30 przyjazd do Moritzburga –zwiedzanie najpiękniejszego pałacu Saksonii otoczonego wodą.To właśnie w rezydencji w Moritzburgu otwarta zostanie wyjątkowa wystawa z okazji 350.rocznicy urodzin najpotężniejszego i najważniejszego władcy z dynastii Wettynów- Augusta II Mocnego.Już sam tytuł jest intrygujący: „Historia,Władza,Oni”.Będzie okazja na bliższe poznanie dokonań legendarnego króla Polski i Saksonii.

Następnie przejazd do najstarszego miasta Saksonii –Miśni.Zaczniemy nasz pobyt od zwiedzania Manufaktury Porcelany,gdzie zapoznamy się z historią i zasadami produkcji słynnej porcelany.Kolejno odwiedzimy rewelacyjne Muzeum Porcelany z fantastycznymi zbiorami.Nie byłoby wizyty w Miśni bez odwiedzenia Starego Miasta ulokowanego na zboczu wzgórza-spacer krętymi uliczkami dostarczy wielu wrażeń.Czas wolny. Ok.godz.16.30 udamy się w drogę powrotną.Planowany przyjazd do Szczecina ok.godz.20.30.

Termin: wkrótce nowy termin

Cena : 180 zł /osoba

Świadczenia zawarte w cenie:

  • przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w dvd, klimatyzację, wc lub busem z klimatyzacją ,
  • opiekę licencjonowanego pilota wycieczek-przewodnika
  • ubezpieczenie NNW i KL
  • podatek vat marża

Dodatkowo płatne bilety wstępu – należy posiadać ok.20 euro,wydatki własne.