Biuro Obsługi Turystyki

SPREEWALD-FASCYNUJĄCA NIEMIECKA WENECJA

Polecam jednodniową wycieczkę do Szprewaldu - niezwykłej krainy, której krajobraz od wieków kształtują wody Szprewy.Rzeka tworzy tu naturalną deltę śródlądową z kilkuset kilometrowym labiryntem dróg wodnych zaś głównym środkiem lokomocji jest łódź. W trakcie wyjazdu poznamy jak pracowano na roli przed stu laty a także dowiemy się ,dlaczego ogórki stanowią chlubę Spreewaldu.

Ramowy program:

Godz.7.00- zbiórka i wyjazd ze Szczecina.Przejazd do miejscowości Schlepzig, gdzie zlokalizowane jest niewielkie muzeum w autentycznych zabudowaniach wiejskich.Wrażenia niesamowite- kompletna zabudowa i wyposażenie, przenosimy się w czasie o 100 lat a może i więcej.

Po zwiedzaniu czas na spacer, zerkniemy na miejscowy kościółek ,zajrzymy do browaru i destylarni, przerwa na kawę.

Następnie udamy się do Lubbenau ,gdzie zapraszam na 3 godzinny spływ łódkami po labiryncie lasów i kanałów. Ten wyjątkowy rozlewiskowy krajobraz chroniony jest jako Rezerwat Biosfery UNESCO. W trakcie spływu- przerwa na spacer po niezwykłej wiosce otoczonej zewsząd wodą.Chętni mogą odwiedzić bardzo ciekawy skansen serbołużycki .

Powrót do Lubbenau- spacer od parku z zamkiem do kościoła z fontanną i ratusza.A następnie czas wolny na tradycyjnym bazarze ogórkowym, gdzie można posmakować słynnych szprewaldzkich ogórków, które budzą zachwyt nie tylko w Niemczech.

O godz. 17.30- wyjazd w kierunkuSzczecina , przyjazd ok. godz. 20.30

Termin: 14 września 2019 /sobota /

Cena : 160 zł /os

Świadczenia zawarte w cenie:przejazd komfortowym autokaremlub busem wyposażonym w dvd, klimatyzację ,*opieka licencjonowanego pilota-przewodnika *ubezpieczenie NNW i KL

Nie zawarte w cenie : wydatki własne i bilety wstępu – koszt ok.15 euro /łódka + wstęp do Muzeum Wiejskiego , dodatkowo skansen w Lehde- 3.5 euro/przy grupie lub 5 euro/indywidualnie.