Biuro Obsługi Turystyki


SPREEWALD-FASCYNUJĄCA NIEMIECKA WENECJA

Polecam jednodniową wycieczkę do Spreewaldu - niezwykłej krainy, której krajobraz od wieków kształtują wody Sprewy.Rzeka tworzy tu naturalną deltę śródlądową z kilkuset kilometrowym labiryntem dróg wodnych ,zaś głównym środkiem lokomocji jest łódź.

W trakcie wyjazdu zwiedzimy główne miasteczko Dolnego Sprewaldu- Lubbenau/ Lubniow. Uchylimy także rąbka tajemnicy , dlaczego ogórki stanowią chlubę Spreewaldu a chętni będą mogli spróbować miejscowych specjałów. Uzupełnieniem programu będzie zwiedzanie zamku w Konigs Wusterhausen oraz spacer po jednej z najstarszych wsi Spreewaldu –Schlepzig.

Ramowy program:

Godz.7.30- zbiórka i wyjazd ze Szczecina.Przejazd do miejscowości Konigs Wusterhausen ,gdzie zwiedzimy zamek króla Fryderyka Wilhelma I, zerkniemy także nazamkowy park.

Kolejno przejazd do pobliskiego Lubbenau- tu czeka na nas największa atrakcja. To3 godzinna wyprawa-spływ płaskodennymi łódkami po labiryncie lasów i kanałów. Relaks gwarantowany. Ten wyjątkowy rozlewiskowy krajobraz chroniony jest jako Rezerwat Biosfery UNESCO.

W trakcie spływu godzinna przerwa w wiosce Lehde- można tu zwiedzić skansen serbołużycki ,zaaranżowany w taki sposób, że mamy wrażenie jakby mieszkańcy wyszli na chwilę.

Po powrocie do Lubbenau czas na spacer od zamku z parkiem do ryneczku z Kościołem i fontanną ze stworami z łużyckich legend. W porcie działa jarmark z ogórkami i innymi przetworami regionalnymi typu olej lniany, chrzan ,musztardy ,likiery itp., na który zapraszam w czasie wolnym.

Tu też czas na posiłek- w zależności od preferencji.

Ok. godz.17.30- wyjazd w kierunku Szczecina, na trasie przerwa na spacer po jednej z najstarszych wsi w okolicy , czyli Schlepzig.

Przyjazd do Szczecina ok.godz.21.00-21.15.

Termin: 16.06.2022

Cena : 185 zł /os

Świadczenia zawarte w cenie:

* przejazd komfortowym autokarem lub busem wyposażonym w dvd, klimatyzację ,

*opieka licencjonowanego pilota-przewodnika

*ubezpieczenie NNW i KL,

*system tour guide,

Nie zawarte w cenie : bilety wstępu – pakiet ok.30 euro, wydatki własne.