Biuro Obsługi Turystyki


Spreewald i jego największa atrakcja kahncorso !


Absolutnie do zobaczenia!

Niemiecka Wenecja – miejsce pełne wody i zieleni,kuszące niesamowitym klimatem.Czy masz ochotę na niezwykłe przeżycia?Wybierz się z nami do Lubbenau.To stamtąd wyruszymy tradycyjnymi płaskimi łódkami do wioski Lehde.Ciekawi?

Ramowy program :

Godz.7.30- zbiórka i wyjazd ze Szczecina.

Przejazd do Baruther Glashutte.To wioska na uboczu ,zatopiona w zieleni oferująca niezwykłe doznania. Możliwość podejrzenia pracy szklarzy ,wytwórców ceramiki, mydła, wyrobów z filcu, lnu.

Będzie także chwila na relaks-możliwość zakupu lokalnych produktów dostępnych w Alter Konzu, degustacji wina itp.

Przejazd do Lubbenau, gdzie wsiądziemy do łódki i wyruszymy na rejs.Parada łódek odbywa się w ostatni weekend września, kiedy to wieś Lehde świętuje. Tym razem odbywać się to będzie w zmienionej formule.Goście , bez tłumów na brzegu, bez czekania – będą przejeżdżać przez wieś czując się jak u siebie. Udekorowane łodzie oraz inscenizacje dnia codziennego w wykonaniu mieszkańców dostarczą wielu wrażeń.

Sceny na lądzie będzie można podziwiać w około 30 miejscach a dotyczyć będą w szczególności rolnictwa -transport krów łodziami na pastwiska, przewóz paszy i siana do gospodarstw.

Nie zabraknie także scenek z życia rybaków rzemieślników, gospodyń domowych itp

Wyłączenie tego dnia przepływu dla normalnego ruchu wycieczkowego pozwoli na to ,aby goście mogli w spokoju oglądać wszystko to ,co przygotowano na brzegach kanałów. To wyjątkowe doznanie okraszone zostanie legendarnymi postaciami z legend łużyckich.

Będzie to prawdziwa uczta dla oczu ,a możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami pozwoli jeszcze głębiej wczuć się w klimat pięknego Spreewaldu.

Po powrocie do Lubbenau czas wolny i ok. godz. 18.00 wyjazd w kierunku Szczecina. Zakończenie wycieczki ok. godz. 20.45-21.00

Termin : 24 września 2022

Cena : 210 zł/os

Świadczenia zawarte w cenie:

*transport komfortowym busem lub autokarem,

*opieka licencjonowanego pilota,

*ubezpieczenie NNW i KL,

Dodatkowo płatne : bilety na kahncorso- koszt 24 euro/os,wydatki własne.