Biuro Obsługi Turystyki

SPREEWALD-FASCYNUJĄCA NIEMIECKA WENECJA

Polecam jednodniową wycieczkę do Szprewaldu - niezwykłej krainy, której krajobraz od wieków kształtują wody Szprewy.Rzeka tworzy tu naturalną deltę śródlądową z kilkuset kilometrowym labiryntem dróg wodnych zaś głównym środkiem lokomocji jest łódź. W trakcie wyjazdu poznamy jak pracowano na roli przed stu laty a także dowiemy się ,dlaczego ogórki stanowią chlubę Spreewaldu. Ponadto zwiedzimy dwa główne miasteczka Dolnego Szprewaldu-Lubben /Lubin/ i Lubbenau/ Lubniow.

Ramowy program:

Godz.7.00- zbiórka i wyjazd ze Szczecina.Przejazd do miejscowości Schlepzig, gdzie zlokalizowane jest niewielkie muzeum w autentycznych zabudowaniach wiejskich.Następnie przejazd do Lubben –spacer i wolna chwila na np.kawę.

Następnie udamy się do Lubbenau ,gdzie zapraszam na 3 godzinny spływ łódkami po labiryncie lasów i kanałów. Ten wyjątkowy rozlewiskowy krajobraz chroniony jest jako Rezerwat Biosfery UNESCO. W trakcie spływu- czas na zwiedzanie Muzeum Ogórka. Powrót do Lubbenau- spacer od parku z zamkiem do kościoła z fontanną i ratusza.A następnie czas wolny na tradycyjnym bazarze ogórkowym, gdzie można posmakować słynnych szprewaldzkich ogórków, które budzą zachwyt nie tylko w Niemczech.

O godz. 17.30- wyjazd w kierunkuSzczecina, przyjazd ok. godz. 20.30

Termin: 20 czerwca 2019/czwartek/

Cena : 160 zł /os

Świadczenia zawarte w cenie:przejazd komfortowym autokarem lub busem wyposażonym w dvd, klimatyzację ,*opieka licencjonowanego pilota-przewodnika *ubezpieczenie NNW i KL

Nie zawarte w cenie : wydatki własne i bilety wstępu – koszt ok.22 euro/łódka+ bilety do Muzeum Wiejskiego i Ogórkowego/.