Biuro Obsługi Turystyki

SUPER CZESKI WEEKEND-WSPANIAŁE KURORTY, ZAMEK KARLSTEJN I PRAGA W NOWEJ ODSŁONIE

Zapraszam Państwa na wyjazd,którego program dostarczy wielu wspaniałych wrażeń: Karlove Vary i becherovka, Marianskie Łaźnie, najsłynniejszy zamek –Karlstejn noi oczywiście Praga w nowej odsłonie.Krótko mówiąc kolejna edycja świetnej wyprawy do naszych południowych sąsiadów.

Ramowy program:

Dzień I

Godz. 6.00- zbiórka i wyjazd ze Szczecina.Przejazd przez Niemcy do Czech do Karlovych Varów –najsłynniejszego i największego czeskiego uzdrowiska z 12 gorącymi leczniczymi źródłami, znanego ze słynnych kuracjuszy: Goethe, Schiller, Bismarck i Marks .

Przejście promenadą z licznymi XIX – wiecznymi kolumnadami, altanami, secesyjnymi domami. Degustacja leczniczych wód, wizyta w muzeum Jana Bechera, twórcy likieru Becherovka. Plenery do filmu z Jamesem Bondem 007 w "Casino Royale" - czyli Hotel Splendid.

Następnie przejazd do Marianskich Laźni- spacer po centrum kurortu: Hlavni Trida, Łazienki, Dom Goethego, Kościół Wniebowzięcia NMP, Nowe Łazienki. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie,obiadokolacja.Czas wolny.Nocleg.

.

Dzień II

Śniadanie, wykwaterowanie – przejazd na zwiedzanie zamku Karlstejn, wznoszącego się na szczycie wapiennej skały, nad zalesionym wąwozem, największego ze średniowiecznych warowni w Czechach.

Po zwiedzaniu wnętrz chwila czasu wolnego w miasteczku .

Kolejno przejazd do Pragi-spotkanie z przewodnikiem.

Zwiedzimy Vyšehrad - kolebkę Pragi, ze średniowiecznymi kościołami i zabytkowym cmentarzem . Zerkniemy na rotundę św. Marcina oraz bazylikę św. Piotra i Pawła - prawdziwą perełkę praskiego gotyku. Panorama miasta z tarasów widokowych na skalistym zboczu.

Następnie udamy się do centrum Pragi- Ratusz,Zegar Orloj,Brama Prochova,Obecni Dum, Plac Wacława.Czas wolny.

Obiadokolacja.Wieczorem- rejs po Wełtawie.Zakwaterowanie.Nocleg.

Dzień III

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na zwiedzanie rewelacyjnego praskiego ogrodu botanicznego wraz ze szklarnią Fata Morgana.

Wyjazd w kierunku Polski .Na trasie przerwa na obiad. Planowany przyjazd do Szczecina ok.godz.21.00-21.30

Termin : 26-28.07.2019

Cena: 650 zł/os

Świadczenia zawarte wcenie:

*przejazd komfortowym autokarem / dvd, wc ,klimatyzacja/,

*2 noclegi w pok.2 osobowych z łazienkamii tv –hotele *** ok.Karlovych Varów,Praga,

*wyżywienie: 2 śniadania bufetowe, 2 obiadokolacje, obiad/ II danie/w drodze powrotnej.

*opieka licencjonowanego pilota

*ubezpieczenie NNWi KL,

Nie zawarte w cenie:

*wydatki własne,

*usługa przewodnika praskiego, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i na rejs, system tour-guide – koszt ok.500-600 kc