Biuro Obsługi Turystyki


KWIATOWY ZAWRÓT GŁOWY I NIE TYLKO,

CZYLI SUPER WEEKEND W HOLANDII

KEUKENHOF-HAGA-AMSTERDAM-VOLENDAM- KRÓLEWSKIE OGRODY HANNOVER

Dzień 1 -21.04.2022/czwartek/

Godz .21.30-zbiórkai wyjazd ze Szczecina, nocny przejazd przez Niemcy, na trasie krótkie postoje ,

Dzień 2 -22.04.2022/piątek/

Ok. godz. 8.30- przyjazd do Lisse i główna atrakcja- pobyt w najpiękniejszym wiosennym ogrodzie świata. Mowa oczywiście o Keukenhof- gdzie na 32 ha posadzono 7 mln cebulek –prym wiodą tulipany ,ale znajdziemy także narcyzy,hiacynty, szafirki.

Co roku zmieniany jest układ i kompozycja rabat.

Dla Państwa komfortu czas zwiedzania przewidziany jest na min. 4 godziny.

Następnie udamy się do Hagi –zaczniemy od krótkiego pobytu w Scheveningen –znanym kurorcie nadmorskim .Zobaczymy imponujący budynek Kurhausu, molo.

Kolejno przejazd na zwiedzanie historycznego centrum: spacer –zobaczymy Het Plein, parlament, Pałac Króla, Pałac Pokoju- siedzibę Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości.Ok. godz. 18.00- przyjazd do hotelu, zakwaterowanie,

Czas wolny –możliwość skorzystaniaz basenui kręgielni, restauracji ,wyjścia do miasteczka. Nocleg.

Dzień 3-23.04.2022 /sobota/

Śniadanie. Wyjazd na całodzienne zwiedzanie.

Zaczniemy od przejazdu do Amsterdamu -na początek 2 godziny na zwiedzanie wybranego Muzeum-szczególnie polecam Rijskmuseum-ze wspaniałą kolekcją malarstwa. Fantastycznym relaksem będzie 90 minutowy rejs po kanałach i rzece Ij- zerkniemy na Amsterdam od strony wody.

Kolej na spacer ulicami Amsterdamu- przez plac Lejden dotrzemy do pływającego targu kwiatowego – możliwość zakupów, czas wolny ok.80 min.

Następnie oglądając Begijnhof dojdziemy do Placu Dam z Pałacem Królewskim, Pomnikiem Narodowym.

A handlowy Damrak doprowadzi nas do Dworca Głównego. Stamtąd promem popłyniemy w kierunku A’Adam Tower, gdzie zapraszam na taras widokowy A'dam Lookout .

To miejsce z niezrównaną panoramą Amsterdamu. Zobaczysz historyczne centrum miasta, jego pulsujący port, unikalny holenderski krajobraz polderowy oraz słynne kanały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

A w naszym programie przejazd do dawnej rybackiej wioski , teraz miasteczka, gdzie można odkryć prawdziwe piękno Holandii. To właśnie wVolendam zobaczymy charakterystyczną drewnianą architekturę, przetrwały tu także tradycje, ludowe stroje,dialekt. Warto zajrzeć do miejscowego muzeum sera, prowadzona jest tu także degustacjacja i sprzedaż serów.

Będąc wVolendam koniecznie trzeba spróbować dania o nazwie kibbeling lub słynnych naleśników.

Droga powrotna do hotelu prowadzić będzie przez technologie wodne na przykładzie podwodnego akweduktu Veluwemeer czy też tamy Markerwaarddijk.

Powrót do hotelu ok.godz.22.00.Nocleg.

Dzień 4-24.04.2022/niedziela/

Śniadanie. Wykwaterowanie ok. godz. 10.00. i przejazd do Herrenhausen.

Zwiedzanie królewskich ogrodów w stylu barokowym, założonych na powierzchni 50 ha. Składają się z trzech różnych ogrodów: Grossergarten (wielki ogród), Berggarten (ogród górski) i Georggarten (ogród Jerzego).

W powstałych ponad 300 lat temu ogrodach udało się zachować, w niezmienionej formie, najważniejsze style sztuki ogrodowej: barokowe ogrody w stylu francuskim, angielski park krajobrazowy oraz ogród botaniczny.

To jeden z najbardziej interesujących ogrodów w Niemczech i w Europie.

Oko cieszą liczne alejki, monumentalne rzeźby, olbrzymie wazy, niezliczona ilość geometrycznych rabat kwiatowych oraz znakomicie utrzymane partery bukszpanowe czy partery trawiaste. Wszystko to można podziwiać z góry, udając się na taras zamkowy.

Wyjazd w kierunkuPolski. Na trasie przerwa na gorący posiłek/we własnym zakresie/.

Planowany przyjazd ok.godz. 22.00

Termin :21-24.04.2022

Cena : 1125 zł /osoba

Świadczenia zawarte w cenie :

*transport komfortowym autokarem /dvd, wc ,pasy bezpieczeństwa,klimatyzacja ,uchylne i rozsuwane siedzenia, barek,obsługa: 2 kierowców,opłaty drogowe i parkingowe,

* 2 noclegi w hotelu **** -pokoje 2- osobowe z łazienkami TV,na życzenie pokoje 3 osobowe, pokoje jednoosobowe za dopłatą 60 euro,taksa klimatyczna

/do dyspozycji gości –basen isauna- w cenie /,

*wyżywienie –2 śniadania / bardzo bogaty bufet /,

*opieka licencjonowanego pilota-przewodnika,

*ubezpieczenie NNWi KL

*podatek, obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Nie zawarte w cenie:

Opłaty za system tour guide ,bilety wstępów do zwiedzanych obiektów wg .programu– ok.68-70 euro/m.in.rejs,wejściówki do ogrodów,taras widokowy/.

Koszt biletu wstępu do Rijksmuseum-20 euro/w kasie, istnieje możliwość wcześniejszego zakupu online- 19 euro /os. dorosła, dzieci do lat 18 –wchodzą gratis,ew.
Muzeum Van Gogha-wstęp 19 euro/ceny aktualne na koniec listopada 2021.

wydatki własne.