Biuro Obsługi Turystyki


PODRÓŻE MARZEŃ- SZWAJCARIA I JEZIORO BODEŃSKIE (brak wolnych miejsc)

Zapraszam Państwa na wycieczkę ,w której programie znajdziecie nie tylko najpiękniejsze krajobrazy Szwajcarii ale i wodospady na Renie ,ale przede wszystkim słynne jezioro Bodeńskie leżące u podnóża Alp, na pograniczu Austrii, Szwajcarii i Niemiec. Objedziemy miejscowości nad jednym z najpiękniejszych zakątków “starego” kontynentu, trzecim co do wielkości jeziorze w Europie.

Ramowy program:

Dzień 1

godz.04.00- zbiórka i wyjazd ze Szczecina/ możliwy także wyjazd z Kamienia Pom, Gryfic,Nowogardu,Goleniowa/, przejazd przez Niemcy do austriackiego Bregenz, położonego nad jeziorem Bodeńskim. Największą atrakcją dnia jest wjazd kolejką kabinową na szczyt Pfander/1064 m.n.p.m/ rewelacyjne widoki na Alpy i Jezioro Bodeńskie. Poza widokami na szczycie znajduje się alpejski park dzikich zwierząt, gdzie można z bliska obejrzeć m.in. kozice, świstaki, muflony it.

Spacer po Bregenz, stolicy landu .Czas wolny.

Przejazd do hotelu ,zakwaterowanie ,nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Dziś dzień pełen wrażeń. Zaczynamy od przejazdu autokarem na południe Szwajcarii w pobliże granicy z Włochami.

W trakcie przejazdu przepiękne widoki, z przystankami na sesje foto. Będzie też czas na spacer po Sankt Moritz. Nasza trasa przejazdu autokarem kończy się w miejscowości Campocologno, gdzie wsiądziemy do pociągu Bernina Express.

To słynny czerwony express z panoramicznymi oknami. Przed nami rewelacyjna podróż w poprzek Szwajcarii. Na trasie przejazdu czekać na nas będą mosty, tunele, zakręty, przepiękne krajobrazy zmieniające się jak w kalejdoskopie. Czas przejazdu ok 3.5 godz. Przyjazd do Churi spacer po jednym z najstarszych miast Szwajcarii. Na pełnym krętych i wąskich uliczek starego miasta obejrzymy m.in. okazałą romańsko-gotycką katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, barokowy pałac biskupi, późnogotycki kościół św. Marcina ,pozostałości dawnych obwarowań w postaci wież i bram miejskich .Powrót do hotelu. Czas wolny, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. wykwaterowanie, c.d. naszej przygody.

Przejazd malowniczą trasą m.in. wzdłuż jeziora Wallensee z widokami na alpejskie szczyty do Zurichu–największego miasta Szwajcarii, zwanego miastem bankierów.

Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym starego miasta leżącego nad brzegiem rzeki Limmat: piękne mieszczańskie kamieniczki, pasaże handlowe, kręte uliczki, liczne fontanny (podobno ponad 1100), elegancka Bahnhofstrasse, urocze Jezioro Zurychskie, kościół Fraumünster z witrażami Marca Chagalla oraz katedra Großmünster. Czas wolny.

Następnie przejazd do Neuhausen, gdzie znajduje się największy w Europie wodospad Rheinfall, panorama 25-metrowej kaskady z zamku Laufen oraz z platform widokowych.W programie także rejs stateczkiem wycieczkowym z polskim audioguide prawie pod sam wodospad. Wrażenia niezapomniane. Czas wolny.

Następnie przyjazd do niezwykle urokliwej miejscowości Stein am Rhein (Stein nad Renem). Spacer zaułkami średniowiecznej starówki uważanej za jedną z najpiękniejszych w całej Szwajcarii. Powrót do hotelu malowniczą trasą wzdłuż jez. Bodeńskiego. Nocleg

Dzień 4

Śniadanie . Przejazd na Wyspę Mainau na Jeziorze Bodeńskim nazywanej nie bez powodu Wyspą Kwiatów. Zaczynamy od ok. 3 godzinnego pobytu rekreacyjnego w tamtejszym ogrodzie botanicznym z najróżniejszymi kompozycjami i wariacjami roślinnymi zajmującymi całą wyspę.

Przejazd do Konstancji- krótki spacer po mieście i po promenadzie.

Następnie wsiadamy na statek, którym przepłyniemy do niezwykłego miasteczka- Meersburga.

Zwiedzanie zabytkowego szwabskiego miasteczka –przejście przez Miasto Dolne do Miasta Górnego z górującymi nad całym jeziorem Nowym i Starym Pałacem, taras widokowy, z którego rozciąga się fantastyczna panorama Jeziora Bodeńskiego. Fajnym akcentem będzie także degustacja lokalnego wina w zabytkowej winiarni.Czas wolny. Powrót do hotelu malowniczą trasą wzdłuż jeziora pośród winnic i sadów.

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie.

Jadąc w kierunku Polski nie może zabraknąć przerwy na odwiedzenie jednego z najpiękniejszych miast zlokalizowanych nad jez. Bodeńskim Mowa oczywiście o Lindau- jego stare miasto położone na 70 ha wyspie - to urocze budynki, zabytkowe place i romantyczne, brukowane uliczki, które przywodzą na myśl miasteczka nad Gardą. Najpopularniejszym i najczęściej fotografowanym miejscem jest wejście do portu z bawarskim lwem, latarnią i widokiem na Alpy.W XIX i na początku XX wieku miejscowa szlachta i zamożne klasy średnie budowały wielkie wille wzdłuż linii brzegowej. Dziś te wille są głównymi atrakcjami architektonicznymi, a ich ogrody stanowią część dziedzictwa ogrodniczego miasta. Zobaczymy kilkanaście z nich. Czas wolny.

Przyjazd do Szczecina ok. godz. 23.00

Termin : 06-10.09.2022

Cena : 1850 zł/os/

wyjazd z Kamienia Pomorskiego /Gryfic- dopłata 45 zł,

wyjazd z Nowogardu i Goleniowa - dopłata 30 zł.

Świadczenia zawarte w cenie:

*przejazd komfortowym autokarem/klimatyzacja, uchylne siedzenia,pasy bezpieczeństwa ,barek, dvd/,opłaty drogowe i parkingowe, wjazdowe, obsługa 2 kierowców,

*4 noclegi –do dyspozycji pokoje 2- os. z łazienkami i tv w hotelu o standardzie *** zlokalizowanego w Austrii w pobliżu granicy ze Szwajcarią/ .

Dopłata do pokoju 1 osobowego 100 euro.

*wyżywienie: 4 śniadania/bufet/.W okolicy hotelu kilka restauracji, gdzie można pójść na obiadokolację.

*opieka licencjonowanego pilota,

*ubezpieczenie NNW i KL /polisa generalna 201172 w Signal Iduna S.A/oraz opłata na TFG .

Nie zawarte w cenie :opłata na TFP-10 zł- osoba, pakiet : biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsy, przewodnik w Zurichu , opłata za system tour-guide, taksy klimatyczne ,degustacja / kosztca 120 euro/rozliczany w ostatnim dniu wycieczki /oraz bilet na pociąg Bernina Express- koszt 75 CHF/ 73 euro, wydatki własne.

Razem koszty programowe to ok.200 euro.