Biuro Obsługi Turystyki

PODRÓŻE MARZEŃ- SZWAJCARIA I JEZIORO BODEŃSKIE

Zapraszam Państwa na wycieczkę ,w której programie zwiedzamy jezioro u podnóża Alp, na pograniczu Austrii, Szwajcarii i Niemiec. To trzecie pod względem wielkości jezioro w Europie! Jeden z najpiękniejszych zakątków “starego” kontynentu. niezwykłe miejsca ,urzekające pięknem, zabytki ,cuda przyrody – to wszystko w trakcie naszego wyjazdu.

Proponowany ramowy program :

Dzień 1

Godz.22.00-zbiórka i wyjazd ze Szczecina,nocny przejazd przez Niemcy do Szwajcarii,na trasie krótkie postoje.

Dzień 2

Przyjazd do Zurichu –największego miasta Szwajcarii,zwanego miastem bankierów.Zwiedzanie starego miasta leżącego nad brzegiem rzeki Limmat: piękne mieszczańskie kamieniczki, pasaże handlowe, kręte uliczki, liczne fontanny (podobno ponad 1100), elegancka Bahnhofstrasse, urocze Jezioro Zurychskie, kościół Fraumünster z witrażami Marca Chagalla oraz katedra Großmünster.Dla chętnych zwiedzanie Muzeum FIFA/wstęp płatny/.

Chwila czasu wolnego.

Następnie przejazd do Neuhausen, gdzie znajduje się największy w Europie wodospad Rheinfall, panorama 23-metrowej kaskady z zamku Laufen.Kolejno udamysię na krótki spacer po zabytkowej części Szafuzy (Schaffhausen), miasta słynącego z charakterystycznych kamienic z oknami wykuszowymi, a potem przyjazd do niezwykle urokliwej miejscowości Stein am Rhein (Stein nad Renem). Spacer zaułkami średniowiecznej starówki uważanej za jedną z najpiękniejszych w całej Szwajcarii.Przejazd do hotelu,zakwaterowanie,obiadokolacja.Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie.wykwaterowanie,c.d. naszej przygody- dziś odwiedzimy okolice Jeziora Bodeńskiego- Konstancję(Konstanz) – miasto uniwersyteckie z historią sięgającą jeszcze czasów rzymskich – mury miejskie rodem z baśni Braci Grimm, ratusz z historycznymi freskami, rynek Starego Miasta.Następnie główna atrakcja dnia a mianowicie wejście na słynną Wyspę Kwiatów Mainau – 2,5 godz. pobyt rekreacyjno-wypoczynkowy w tamtejszym ogrodzie botanicznym z najróżniejszymi kompozycjami i wariacjami roślinnymi zajmującymi całą wyspę.Kolejno przeprawa promem po jeziorze do Meersburga, zwiedzanie zabytkowego szwabskiego miasteczka – Miasto Górne z górującymi nad całym jeziorem Nowym i Starym Pałacem, taras widokowy, z którego rozciąga się fantastyczna panorama Jeziora Bodeńskiego, Miasto Dolne z promenadą przypominająca nadmorskie deptaki krajów śródziemnomorskich.Przejazd do Lindau – zobaczymy niezwykle urokliwe Stare Miasto położone na niewielkiej wyspie połączonej ze stałym lądem mostem drogowym i kolejowym, historyczne zabudowania klasztorne i świeckie, port z najsłynniejszym widokiem na Jezioro Bodeńskie i Alpy Szwajcarskie.Wieczorem przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie ,wykwaterowanie .Dziś czeka nasniesamowita atrakcja a mianowicie przejazd pociągiem panoramicznym Bernina Express. Trasa Chur - St.Moritz - Przełęcz Bernina - Poschiavo - Tirano to ponad 140 km krajobrazów, które zmieniają się jak w kaledoskopie. Począwszy od wiecznych lodowców w masywie Bernina, poprzez winnice doliny Valtellina, a kończąc na ciepłym i słonecznym Tirano. Podczas tej trasy pociąg pokonuje 55 tuneli (z których najdłuższy to 6-kilometrowa Albula, zarazem jest najwyżej położony w całych Alpach, 1778 m n. p. m.) i przekracza 196 mostów. Pociąg w trakcie czterogodzinnej podróży przecina w poprzek szwajcarskie Alpy, dzięki czemu ta trasa nazywana jest najpiękniejszym związkiem między chłodną północą a ciepłym południem. W początkowej fazie Ekspres Bernina przejeżdża obok gigantycznego lodowca Morteratsch (3751 m n.p.m.). Miłośnicy podróżowania są zdania, że odcinek pomiędzy Chur (jest to najstarsze miasto w Szwajcarii) a St. Moritz to najbardziej spektakularna górska trasa kolejowa na świecie. W trakcie zachwycają także wiadukty, w szczególności łukowy – Landwasser.

Spacer po włoskim Tirano- przerwa na posiłek.

Przejazd na nocleg tranzytowy w pobliże granicy austriacko-niemieckiej.Obiadokolacja.Nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie.Przejazd do Ettal-zwiedzanie benedyktyńskiego kościoła wzorowanego na Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie,jest to jedno z najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech. Możliwość degustacjii zakupu miejscowych wyrobów winiarskich i piwowarskich.

Przejazd w kierunku Szczecina, zakończenie wycieczki ok.godz. 22.30

Termin :3-7.07.2019

Cena : 1250zł/ osoba

Świadczenia zawarte w cenie:

*przejazd komfortowym autokarem/klimatyzacja, uchylne siedzenia,pasy bezpieczeństwa,barek, dvd/,opłaty drogowe i parkingowe

*3 noclegi –do dyspozycji pokoje 2-3 os. z łazienkami i tv w hotelu ***

*wyżywienie: 3 śniadania/bufet/,3obiadokolacje serwowane,

*opieka licencjonowanego pilota, przewodnik lokalny w Zurichu,

*ubezpieczenie NNW i KL /polisa generalna 201172 w Signal Iduna S.A/oraz opłata na TFG,

Nie zawarte w cenie : bilety wstępu ,opłata za system tour guide- ca 80 euro,oraz bilet na pociąg Bernina Express- koszt ok.75 CHF, wydatki własne.