Biuro Obsługi Turystyki

PODRÓŻE MARZEŃ- SZWAJCARIA I JEZIORO BODEŃSKIE

Zapraszam Państwa na wycieczkę ,w której programie znajdziecie nie tylko najpiękniejsze krajobrazy Szwajcarii ale i wodospady na Renie ,ale przede wszystkim słynne jezioro Bodeńskie leżące u podnóża Alp, na pograniczu Austrii, Szwajcarii i Niemiec. Objedziemy miejscowości nad jednym z najpiękniejszych zakątków “starego” kontynentu, trzecim co do wielkości jeziorze w Europie.

Ramowy program :

Dzień 1

Godz.20.30-wyjazd ze Świnoujścia,godz.21.45- wyjazd ze Szczecina,nocny przejazd przez Niemcy do Szwajcarii.Na trasie krótkie postoje.

Dzień 2

Przejazd malowniczą trasą do szwajcarskiej przygranicznej miejscowości Poschiavo ,chwila czasu wolnego na spacer,możliwość zjedzenia ciepłego posiłku. Następnie czeka nas największa atrakcja- a mianowicie o godz.15.09 odjeżdża nasz panoramiczny pociąg Bernina Express ,którym pokonamy odcinek Poschiavo-Przełęcz Bernina-St,Moritz- Chur to ponad 130 km krajobrazów, które zmieniają się jak w kalejdoskopie. Począwszy od ciepłego i słonecznego Poschiavo, poprzez winnice doliny Valtellina, a kończąc w krainie wiecznych lodowców w masywie Bernina .Podczas tej trasy pociąg pokonuje 55 tuneli (z których najdłuższy to 6-kilometrowa Albula, zarazem jest najwyżej położony w całych Alpach, 1778 m n. p. m.) i przekracza 196 mostów. Pociąg w trakcie podróży przecina w poprzek szwajcarskie Alpy, dzięki czemu ta trasa nazywana jest najpiękniejszym związkiem między chłodną północą a ciepłym południem.

Przyjazd do Chur ok.godz.18.20, następnie transfer do hotelu,zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie.wykwaterowanie,c.d. naszej przygody.Przejazd malowniczą trasą m.in.wzdłuż jeziora Wallensee z widokami na alpejskie szczyty do Zurichu –największego miasta Szwajcarii,zwanego miastem bankierów.

Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym starego miasta leżącego nad brzegiem rzeki Limmat: piękne mieszczańskie kamieniczki, pasaże handlowe, kręte uliczki, liczne fontanny (podobno ponad 1100), elegancka Bahnhofstrasse, urocze Jezioro Zurychskie, kościół Fraumünster z witrażami Marca Chagalla oraz katedra Großmünster. Czas wolny.

Następnie przejazd do Neuhausen, gdzie znajduje się największy w Europie wodospad Rheinfall, panorama 23-metrowej kaskady z zamku Laufen.

W programie także rejs stateczkiem wycieczkowym z polskim audioguide w pobliże wodospadu.Wrażenia niezapomniane.Chwila czasu wolnego.

Kolejno udamy się na krótki spacer po zabytkowej części Szafuzy (Schaffhausen), miasta słynącego z charakterystycznych kamienic z oknami wykuszowymi, a potem przyjazd do niezwykle urokliwej miejscowości Stein am Rhein (Stein nad Renem). Spacer zaułkami średniowiecznej starówki uważanej za jedną z najpiękniejszych w całej Szwajcarii.Przejazd do hotelu,zakwaterowanie,obiadokolacja.Nocleg .

Dzień 4

Śniadanie ,wykwaterowanie . Dziś odwiedzimy okolice Jeziora Bodeńskiego- Konstancję(Konstanz) – miasto uniwersyteckie z historią sięgającą jeszcze czasów rzymskich – mury miejskie rodem z baśni Braci Grimm, ratusz z historycznymi freskami, rynek Starego Miasta.Następnie główna atrakcja dnia, a mianowicie wejście na słynną Wyspę Kwiatów Mainau – ok.3 godz. pobyt rekreacyjno-wypoczynkowy w tamtejszym ogrodzie botanicznym z najróżniejszymi kompozycjami i wariacjami roślinnymi zajmującymi całą wyspę.

Kolejno zapraszam na 2 godzinny rejs po jeziorze Bodeńskim-popłyniemy do Friedrishafen.Widoki na Alpy i Dolne Miasto Meersburg.

Następnie przejazd do Meersburga, zwiedzanie zabytkowego szwabskiego miasteczka – Miasto Górne z górującymi nad całym jeziorem Nowym i Starym Pałacem, taras widokowy, z którego rozciąga się fantastyczna panorama Jeziora Bodeńskiego.

Wieczorem przejazd do hotelu w ok.Stuttgartu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie.Przejazd do Wurzburga- zwiedzanie z przewodnikiem stolicy Dolnej Frankonii -m.in. w planie Stary Most Kamienny prowadzący wprost na Stare Miasto, pięknie zdobione rokokowe budynki jak Dom pod Sokołem, Kaplica Mariacka, katedra katolicka i protestancki Neumünster, Rezydencja Królów i Książąt Bawarii – kompleks pałacowy z czasów baroku.Czas wolny na degustację i zakup słynnych frankońskich win.

Przejazd w kierunku Szczecina, zakończenie wycieczki ok.godz. 22.30,w Świnoujściu ok.24.00

Termin : 07-11.07.2021

Cena : 1495 zł/ osoba

Świadczenia zawarte w cenie:

*przejazd komfortowym autokarem/klimatyzacja, uchylne siedzenia,pasy bezpieczeństwa,barek, dvd/,opłaty drogowe i parkingowe, 2 kierowców,

*3 noclegi –do dyspozycji pokoje 2- os. z łazienkami i tv w hotelach ***/****

*wyżywienie: 3 śniadania/bufet/,3 obiadokolacje serwowane,

*opieka licencjonowanego pilota,

*ubezpieczenie NNW i KL /polisa generalna 201172 w Signal Iduna S.A/oraz opłata na TFG,

Nie zawarte w cenie : bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,przewodnik w Zurichu i Wurzburgu i opłata za system tour guide- ca 90 euro,oraz bilet na pociąg Bernina Express- koszt ok.75 CHF, wydatki własne.