Biuro Obsługi Turystyki


PODRÓŻE MARZEŃ- SZWAJCARIA I JEZIORO BODEŃSKIE

Zapraszam Państwa na wycieczkę ,w której programie znajdziecie nie tylko najpiękniejsze krajobrazy Szwajcarii ale i wodospady na Renie ,ale przede wszystkim słynne jezioro Bodeńskie leżące u podnóża Alp, na pograniczu Austrii, Szwajcarii i Niemiec. Objedziemy miejscowości nad jednym z najpiękniejszych zakątków “starego” kontynentu, trzecim co do wielkości jeziorze w Europie.

Ramowy program:

Dzień 1-29.04.2022/piątek/

godz.20.45- zbiórka i wyjazd z Łobza, godz .22.15 – wyjazd ze Szczecina.

Przejazd przez Niemcy nad jezioro Bodeńskie. Na trasie krótkie postoje.

Dzień 2 -30.04.2022 /sobota/

Śniadanie na trasie we własnym zakresie. Przyjazd na Wyspę Mainau na Jeziorze Bodeńskim nazywanej nie bez powodu Wyspą Kwiatów. Zaczynamy od ok. 3 godzinnego pobytu rekreacyjnego w tamtejszym ogrodzie botanicznym z najróżniejszymi kompozycjami i wariacjami roślinnymi zajmującymi całą wyspę. A wiosną jest tam szczególnie pięknie.

Przejazd do Konstancji- krótki spacer po promenadzie i wsiadamy już na statek, którym przepłyniemy do niezwykłego miasteczka- Meersburga.

Zwiedzanie zabytkowego szwabskiego miasteczka –przejście przez Miasto Dolne do Miasta Górnego z górującymi nad całym jeziorem Nowym i Starym Pałacem, taras widokowy, z którego rozciąga się fantastyczna panorama Jeziora Bodeńskiego. Fajnym akcentem będzie także degustacja lokalnego wina w zabytkowej winiarni.

I czas na przejazd już do hotelu, zlokalizowanego między austriackim Bregenz a szwajcarskim Chur. Zakwaterowanie ok. godz. 17.00, obiadokolacja w restauracji.

Czas wolny, nocleg

Dzień 3 - 01.05.2022 /niedziela/

Śniadanie. Dziś dzień pełen wrażeń. Zaczynamy od przejazdu autokarem na południe Szwajcarii w pobliże granicy z Włochami.

W trakcie przejazdu przepiękne widoki, z przystankami na sesje foto na tle lodowca. Nasza trasa przejazdu autokarem kończy się w miejscowości Campocologno, gdzie wsiądziemy do pociągu Bernina Express.

To słynny czerwony express z panoramicznymi oknami. Przed nami rewelacyjna podróż w poprzek Szwajcarii. Na trasie przejazdu czekać na nas będą mosty, tunele, zakręty, przepiękne krajobrazy zmieniające się jak w kalejdoskopie.

Czas przejazdu ok 3.5 godz.

Przyjazd do Churi spacer po jednym z najstarszych miast Szwajcarii. Na pełnym krętych i wąskich uliczek starego miasta obejrzymy m.in. okazałą romańsko-gotycką katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, barokowy pałac biskupi, późnogotycki kościół św. Marcina ,pozostałości dawnych obwarowań w postaci wież i bram miejskich . Chwila czasu wolnego.Powrót do hotelu, obiadokolacja. Czas wolny, nocleg

Dzień 4-02.05.2022 / poniedziałek/

Śniadanie .c. d naszej wycieczki –dziś przed nami szwajcarskie rarytasy. Przejazd malowniczą trasąz widokami na alpejskie szczyty do Zurichu–największego miasta Szwajcarii, zwanego miastem bankierów.

Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym starego miasta leżącego nad brzegiem rzeki Limmat : piękne mieszczańskie kamieniczki, pasaże handlowe, kręte uliczki, liczne fontanny (podobno ponad 1100), elegancka Bahnhofstrasse, urocze Jezioro Zurychskie, kościół Fraumünster z witrażami Marca Chagalla oraz katedra Großmünster. Czas wolny.

Następnie przejazd do Neuhausen, gdzie znajduje się największy w Europie wodospad Rheinfall, panorama 25-metrowej kaskady z zamku Laufen.

W programie także rejs stateczkiem wycieczkowym z polskim audio guide prawie pod sam wodospad. Wrażenia niezapomniane. Chwila czasu wolnego.

Następnie przyjazd do niezwykle urokliwej miejscowości Stein am Rhein (Skała nad Renem). Spacer zaułkami średniowiecznej starówki uważanej za jedną z najpiękniejszych w całej Szwajcarii.

Powrót do hotelu , obiadokolacja, nocleg

Dzień 5- 03.05.2022 /wtorek/

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd austriackiego Bregenz, położonego nad Jeziorem Bodeńskim. Krótki spacer po mieście a następnie wjazd kolejką kabinową na szczyt Pfander/1064 m.n.p.m/. Rewelacyjne widoki na Alpy i Jezioro Bodeńskie. Poza widokami na szczycie znajduje się alpejski park dzikich zwierząt, gdzie można z bliska obejrzeć m.in. kozice, świstaki, muflony itp.

Chwila czasu wolnego, po zjeździe ruszamy już w drogę powrotną.

Na trasie przerwa na gorący posiłek we własnym zakresie/możliwość zamówienia dla całej grupy/.

Planowany przyjazd do Szczecina godz .21.45 . do Łobza i zakończenie wycieczki ok.godz.23.00

Termin : 29.04-03.05.2022

Cena : 1765 zł/ os

Świadczenia zawarte w cenie:

*przejazd komfortowym autokarem/klimatyzacja, uchylne siedzenia, pasy bezpieczeństwa ,barek, dvd/,opłaty drogowe i parkingowe, wjazdowe, obsługa 2 kierowców,

*3 noclegi –do dyspozycji pokoje 2 os. z łazienkami i tv w*** hotelu. dopłata do pokoju 1 osobowego -85 euro.

*wyżywienie: 3 śniadania/bufet/, 3 obiadokolacje serwowane/zupa /przystawka ,główne danie, woda,inne napoje dodatkowo płatne.

*opieka licencjonowanego pilota,

*ubezpieczenie NNW i KL /polisa generalna 201172 w Signal Iduna S.A/oraz opłata na TFG i TFP/ obowiązkowa od 2021/

Nie zawarte w cenie :pakiet : biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnik w Zurichu, degustacja, opłata za system tour-guide, taksy klimatyczne/ koszt ca 95 euro/rozliczany w ostatnim dniu wycieczki /oraz bilet na pociąg Bernina Express- koszt 75 CHF/ 70 euro, wydatki własne.

Razem koszty programowe ok.165 euro.