Biuro Obsługi Turystyki

PODRÓŻE MARZEŃ- SZWAJCARIA I JEZIORO BODEŃSKIE

Zapraszam Państwa na wycieczkę ,w której programie znajdziecie nie tylko najpiękniejsze krajobrazy Szwajcarii ale i wodospady na Renie ,ale przede wszystkim słynne jezioro Bodeńskie leżące u podnóża Alp, na pograniczu Austrii, Szwajcarii i Niemiec. Objedziemy miejscowości nad jednym z najpiękniejszych zakątków “starego” kontynentu, trzecim co do wielkości jeziorze w Europie.

Ramowy program :

Dzień 1

godz.04.00- zbiórka i wyjazd ze Świnoujścia, 5.30 –wyjazd ze Szczecina, przejazd przez Niemcy do austriackiego Bregenz, położonego nad jeziorem Bodeńskim, spacer po zadrzewionym molo,zwiedzanie Starego Miasta,możliwość wjazdu kolejką kabinową na szczyt Pfander- rewelacyjne widoki na Alpy i Jezioro Bodeńskie.Przejazd do hotelu w pobliżu Chur, zakwaterowanie, obiadokolacja ,nocleg.

Dzień 2

Wczesne śniadanie, przejazd do Chur, gdzie wsiądziemy do pociągu Bernina Express,to słynny czerwony express z panoramicznymi oknami.Przed nami rewelacyjna podróż w poprzek Szwajcarii.Od alpejskich szczytów po winnice w dolinie Valtellina.Pojedziemy do miejscowości Poschiavo ,a na trasie przejazdu czekać nas będą mosty, tunele,zakręty, przepiękne krajobrazy zmieniające się jak w kalejdoskopie.Czas przejazdu ok 3.5 godz.Chwila czasu wolnego na spacer po Poschiavo. Następnie zapraszam na autokarową przejażdżkę oferującą kolejne moc wrażeń do najsłynniejszego kurortu szwajcarskiego Sankt Moritz położonego nad jeziorem.Czas na spacer i zwiedzanie tego luksusowego ośrodka.Powrót do hotelu ,obiadokolacja,czas wolny,nocleg.

Dzień 3

Śniadanie.wykwaterowanie,c.d. naszej przygody.Przejazd malowniczą trasą m.in.wzdłuż jeziora Wallensee z widokami na alpejskie szczyty do Zurichu –największego miasta Szwajcarii,zwanego miastem bankierów.

Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym starego miasta leżącego nad brzegiem rzeki Limmat: piękne mieszczańskie kamieniczki, pasaże handlowe, kręte uliczki, liczne fontanny (podobno ponad 1100), elegancka Bahnhofstrasse, urocze Jezioro Zurychskie, kościół Fraumünster z witrażami Marca Chagalla oraz katedra Großmünster.Czas wolny.

Następnie przejazd do Neuhausen, gdzie znajduje się największy w Europie wodospad Rheinfall, panorama 23-metrowej kaskady z zamku Laufen.

W programie także rejs stateczkiem wycieczkowym z polskim audioguide w pobliże wodospadu.Wrażenia niezapomniane.Chwila czasu wolnego.

Kolejno udamy się na krótki spacer po zabytkowej części Szafuzy (Schaffhausen), miasta słynącego z charakterystycznych kamienic z oknami wykuszowymi, a potem przyjazd do niezwykle urokliwej miejscowości Stein am Rhein (Stein nad Renem). Spacer zaułkami średniowiecznej starówki uważanej za jedną z najpiękniejszych w całej Szwajcarii.Przejazd do hotelu,zakwaterowanie,obiadokolacja.Nocleg

Dzień 4

Śniadanie ,wykwaterowanie . Dziś odwiedzimy okolice Jeziora Bodeńskiego- Konstancję (Konstanz) – miasto uniwersyteckie z historią sięgającą jeszcze czasów rzymskich – mury miejskie rodem z baśni Braci Grimm, ratusz z historycznymi freskami, rynek Starego Miasta.Następnie główna atrakcja dnia, a mianowicie wejście na słynną Wyspę Kwiatów Mainau – ok.3 godz. pobyt rekreacyjno-wypoczynkowy w tamtejszym ogrodzie botanicznym z najróżniejszymi kompozycjami i wariacjami roślinnymi zajmującymi całą wyspę.

Kolejno zapraszam na 2 godzinny rejs po jeziorze Bodeńskim-popłyniemy do Friedrishafen. Widoki na Alpy i Dolne Miasto Meersburg.

Następnie przejazd do Meersburga, zwiedzanie zabytkowego szwabskiego miasteczka – Miasto Górne z górującymi nad całym jeziorem Nowym i Starym Pałacem, taras widokowy, z którego rozciąga się fantastyczna panorama Jeziora Bodeńskiego.

Wieczorem przejazd do hotelu w ok.Stuttgartu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie.Przejazd do Bayreuth- zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym nowo odrestaurowanej przepięknej opery Margrabiów, czas wolny na starówce.

Przejazd w kierunku Świnoujścia-zakończenie wycieczki ok.22.00, w Szczecinie ok.godz. 24.00

Termin :09-13.06.2021

Cena : 1865 zł/ osoba

Świadczenia zawarte w cenie:

*przejazd komfortowym autokarem/klimatyzacja, uchylne siedzenia,pasy bezpieczeństwa,barek, dvd/,opłaty drogowe i parkingowe, 2 kierowców,

*4 noclegi –do dyspozycji pokoje 2-3 os. z łazienkami i tv w hotelach ***/**** /2 noclegi w Szwajcarii ***, 1 w ok.Jez.Bodeńskiego ***,1 w ok.Stuttgartu****/

*wyżywienie: 4 śniadania/bufet/,4obiadokolacje serwowane/ z reguły 2 dania+woda lub deser/,inne napoje dodatkowo płatne.

*opieka licencjonowanego pilota,

*ubezpieczenie NNW i KL /polisa generalna 201172 w Signal Iduna S.A/oraz opłata na TFG,

Nie zawarte w cenie : bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,przewodnik w Zurichu i Bayreuth , opłata za system tour,taksy klimatyczne guide-kosztca 120 euro,oraz bilet na pociąg Bernina Express- koszt ok.75 CHF, wydatki własne.