Biuro Obsługi Turystyki

PODRÓŻE MARZEŃ- SZWAJCARIA I JEZIORO BODEŃSKIE (brak wolnych miejsc)

Zapraszam Państwa na wycieczkę ,w której programie znajdziecie nie tylko najpiękniejsze krajobrazy Szwajcarii ale i wodospady na Renie ,ale przede wszystkim słynne jezioro Bodeńskie leżące u podnóża Alp, na pograniczu Austrii, Szwajcarii i Niemiec. Objedziemy miejscowości nad jednym z najpiękniejszych zakątków “starego” kontynentu, trzecim co do wielkości jeziorze w Europie. W ramach wyjazdu- jeden dzień do Państwa dyspozycji -malownicze miasteczko u podnóża Alp zaprasza na zwiedzanie i relaks.

Ramowy program:

Dzień 1

godz.04.00- zbiórka i wyjazd ze Szczecina/ możliwy także wyjazd z Kamienia Pom, Gryfic, Nowogardu, Goleniowa/, przejazd przez Niemcy do austriackiego Bregenz, położonego nad jeziorem Bodeńskim. Największą atrakcją dnia jest wjazd kolejką kabinową na szczyt Pfander/1064 m.n.p.m/ rewelacyjne widoki na Alpy i Jezioro Bodeńskie. Poza widokami na szczycie znajduje się alpejski park dzikich zwierząt, gdzie można z bliska obejrzeć m.in. kozice, świstaki, muflony itp.

Przejazd do hotelu ,zakwaterowanie ,nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, przejazd do niezwykle urokliwej miejscowości Stein am Rhein (Stein nad Renem). Spacer zaułkami średniowiecznej starówki uważanej za jedną z najpiękniejszych w całej Szwajcarii.

Następnie przejazd do Neuhausen, gdzie znajduje się największy w Europie wodospad Rheinfall, panorama 25-metrowej kaskady z zamku Laufen oraz z platform widokowych. W programie także rejs stateczkiem wycieczkowym z polskim audioguide prawie pod sam wodospad. Wrażenia niezapomniane. Chwila czasu wolnego.

I czas na Zurich - największe miasto Szwajcarii, zwane miastem bankierów. Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym starego miasta leżącego nad brzegiem rzeki Limmat: piękne mieszczańskie kamieniczki, pasaże handlowe, kręte uliczki, liczne fontanny (podobno ponad 1100), elegancka Bahnhofstrasse, urocze Jezioro Zurychskie, kościół Fraumünster z witrażami Marca Chagalla oraz katedra Großmünster.

Czas wolny /zakupy itp./ Powrót do hotelu malowniczą trasą wzdłuż jez. Bodeńskiego. Nocleg .

Dzień 3

Śniadanie. Dziś dzień pełen wrażeń. Zaczynamy od przejazdu autokarem na południe Szwajcarii do Włoch.

W trakcie przejazdu przepiękne widoki, z przystankami na sesje foto. Będzie też czas na krótki spacer po Sankt Moritz-Bad. Nasza trasa przejazdu autokarem kończy się we włoskim Tirano, gdzie wsiądziemy do pociągu Bernina Express.

To słynny czerwony express z panoramicznymi oknami. Przed nami rewelacyjna podróż w poprzek Szwajcarii. Na trasie przejazdu czekać na nas będą mosty, tunele, zakręty, przepiękne krajobrazy zmieniające się jak w kalejdoskopie. Czas przejazdu ok .4. godz. Przyjazd do Churi spacer po jednym z najstarszych miast Szwajcarii. Na pełnym krętych i wąskich uliczek starym mieście obejrzymym.in. okazałą romańsko-gotycką katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, barokowy pałac biskupi, późnogotycki kościół św. Marcina ,pozostałości dawnych obwarowań w postaci wież i bram miejskich .Powrót do hotelu. Czas wolny, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie . Czas do dyspozycji uczestników -możliwość zwiedzania malowniczego miasteczka Hochenems u podnóża Alp, trasy piesze, wodospad, stare kąpielisko na Renie, relaks.

Dzień 5

Śniadanie.

Przejazd na Wyspę Mainau na Jeziorze Bodeńskim nazywanej nie bez powodu Wyspą Kwiatów. Zaczynamy od ok. 2.5godzinnegopobytu rekreacyjnego w tamtejszym ogrodzie botanicznym z najróżniejszymi kompozycjami i wariacjami roślinnymi zajmującymi całą wyspę.

Przejazd do Konstancji- krótki spacer po mieście i po promenadzie. Chwila czasu wolnego na lody.

Następnie wsiadamy na statek spacerowy , którym przepłyniemy do niezwykłego miasteczka- Meersburga.

Zwiedzanie zabytkowego szwabskiego miasteczka –przejście przez Miasto Dolne do Miasta Górnego z górującymi nad całym jeziorem Nowym i Starym Pałacem, taras widokowy, z którego rozciąga się fantastyczna panorama Jeziora Bodeńskiego. Fajnym akcentem będzie także możliwość spróbowania lokalnego wybornego wina w restauracji serwującej także doskonałe potrawy. Powrót do hotelu malowniczą trasą wzdłuż jeziora pośród winnic i sadów.

Dzień 6

Śniadanie, wykwaterowanie.

Jadąc w kierunku Polski nie może zabraknąć przerwy na odwiedzenie jednego z najpiękniejszych miast zlokalizowanych nad jez. Bodeńskim Mowa oczywiście o Lindau- jego stare miasto położone na 70 ha wyspie - to urocze budynki, zabytkowe place i romantyczne, brukowane uliczki, które przywodzą na myśl miasteczka nad Gardą.

Najpopularniejszym i najczęściej fotografowanym miejscem jest wejście do portu z bawarskim lwem, latarnią i widokiem na Alpy.

Chwila czasu wolnego – kawa ,ciastko itp.

Przyjazd do Szczecina ok. godz. 23.00-23.30

Termin : 9-14.09.2024

Cena : 2245 zł/os/

Świadczenia zawarte w cenie:

*przejazd komfortowym autokarem/klimatyzacja, uchylne siedzenia, pasy bezpieczeństwa ,barek, dvd/,opłaty drogowe i parkingowe, wjazdowe, obsługa2 kierowców,

*5 noclegów –do dyspozycji pokoje 1-2-3 os. z łazienkami i tv w hotelu o standardzie *** zlokalizowanym w Austrii przy granicy ze Szwajcarią/ .

Dopłata do pokoju 1 osobowego 115 euro/5 noclegów.

*wyżywienie: 5 śniadań /bogaty bufet/.W okolicy hotelu kilka restauracji, gdzie można pójść na obiadokolację.

*opieka licencjonowanego pilota,

*ubezpieczenie NNW i KL /polisa generalna 201172 w Signal Iduna S.A/oraz opłaty na TFG i TFP.

Nie zawarte w cenie : pakiet biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsy, przewodnik w Zurichu , opłata za system tour-guide, taksy klimatyczne ,degustacja / koszt ca 120 euro/rozliczany w ostatnim dniu wycieczki /oraz bilet na pociąg Bernina Express- koszt 86 CHF /stan na 09.2023/wydatki własne.

Razem koszty programowe to ok.210-220 euro/ włącznie z przejazdem Bernina Express/.