Biuro Obsługi Turystyki

W POLSKĘ JEDZIEMY – POWIŚLE ,WARMIA I KASZUBY (można dołączyć - kilka ostatnich miejsc)

Odkrywamy cuda Polski, wyjątkowy program, wyjątkowe miejsca.

Dzień I

Godz. 6.00- zbiórka i wyjazd z Polic, 6.30 ze Szczecina.Przejazd do Pelplina- odwiedzając Pelplin można podróżować śladami szarych mnichów, podziwiać ślady kultury oraz spędzić dzień w jednym z najlepiej zachowanych opactw cysterskich.Sercem klasztoru pelplińskiego jest drugi co do wielkości kościół ceglany w Polsce, którego wnętrze kryje23 ołtarze, w tymnajwyższy drewniany ołtarz barokowy na naszym kontynencie .Zobaczymy także Muzeum Diecezjalne, w którym najcenniejszą jest biblia Gutenberga.

Kolejno przejazd do Tczewa,gdzie zwiedzimy unikatowe Muzeum Wisły i zerkniemy na zabytkowe mosty na Wiśle.Przejazd w kierunku Malborka,na trasie zerkniemy jeszcze na unikatowy cmentarz menonicki w Stogach Malborskich,zakwaterowanie, obiadokolacja.Nocleg.

Dzień II

Śniadanie, wykwaterowanie. Czas na zwiedzanie monumentalnego Zamku Wielkich Mistrzów w Malborku.Przewodnik odkryje przed nami jego tajemnicei opowie o ciekawostkach z życia braci zakonnych.

Kolejne ciekawe miejsce na naszej trasie to Muzeum Tradycji Szlacheckich zlokalizowane w dworze Sierakowskich w Waplewie Wielkim-tam także zwiedzanie

z przewodnikiem.

Przejazd na rejs statkiem po trawie- to oczywiście atrakcja dostępna jedynie na Kanale Ostródzko –Elbląskim,startujemy i wracamy do Buczyńca.

Po dniu wrażeń czas na zakwaterowanie, obiadokolację, wypoczynek i nocleg.

Dzień III

Śniadanie,wykwaterowanie.Zaczniemy odspaceru po Elblągu-Brama Targowa, Galeria El, nabrzeże z mostem zwodzonym, Katedra św.Mikołaja, ścieżka kościelna.Rewelacyjne Muzeum Archeologiczno-Historyczne z ekspozycją interaktywną ukazującą wspaniałą przeszłość ibogactwo Elbląga.

Chwila przerwy na kawę, bo za moment czeka nas kolejna ciekawa miejscowość – w programiebędzie zwiedzanie malowniczo położonego Fromborka- klejnotu Warmii, GroduKopernika- wielki uczony tutaj spędził 33 lata ,zobaczymy m.in. Katedrę z jego grobem, pałac biskupi, wieżę Kopernika.

W ramach relaksu zapraszam Państwa na rejs z Fromborka do Krynicy Morskiej na Mierzei Wiślanej.Przejazd do miejsca zakwaterowania, czas wolny, obiadokolacja.Nocleg.

Dzień IV

Śniadanie, wykwaterowanie.Przejazd do Krokowej,gdzie z przewodnikiem zwiedzimy Zamek, Muzeum i piękny park.Kolejno udamy się nad jezioro Żarnowieckie, gdzie z przewodnikiem zwiedzać będziemy największą w Polsce elektrownię wodno szczytowo-pompową.Przejazd w kierunku Szczecina i Polic,przyjazd i zakończenie wycieczki ok.godz. 21.00-21.30.

Termin : 17-20.08.2020

cena: 660 zł/os

Świadczenia zawarte w cenie :

*transport komfortowym autokarem /dvd, klimatyzacja , uchylne siedzenia ,pasy bezpieczeństwa przy wszystkich siedzeniach/,opłaty parkingowe

*3 noclegi - pokoje 2-3 osobowe z łazienkami,standard 3*

* wyżywienie -3śniadania,3 obiadokolacje,

*opieka licencjonowanego pilota ,

*usługi przewodników lokalnych

*ubezpieczenie NNW

*podatek Vat marża

Cena nie zawiera biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,rejsów,sprzętu tour guide : koszt ok.120 zł/emetyci,młodzież, normalne ok.160 zł