Biuro Obsługi Turystyki

WYPRAWA DO BERLINA

REJS PO SPREWIE, ZWIEDZANIE FUTURIUM I DWORCA GŁÓWNEGO WIELKIE LIVE SHOW FALLING/IN LOVE Z MEGA EFEKTAMI

WE FRIEDRICHSTADT PALAST (brak miejsc , wkrótce nowy termin)

Tym razem zapraszam do Berlina w sierpniową niedzielę. W programie mnóstwo wrażeń estetycznych ,począwszy od rejsu statkiem po Sprewie i zwiedzanie Futurium po zanurzenie się w niesamowitą atmosferę Friedrichstadt Palast oferującego najnowszą produkcję, którą firmuje sam Jean Paul Gaultier.

Proponowany ramowy program :

Godz.9.00–zbiórka i wyjazd ze Szczecina.

Przyjazd do centrum Berlina .Spacer od czerwonego Ratusza do Humboldt Forum i Neue Wache. Następnie zapraszam na godzinny rejs po Sprewie, gdzie będziemy mogli nacieszyć oko widokami starego i nowego Berlina.

Kolejno przejazd w kierunku Futurium -wystawa „dom przyszłości „.

Na wystawie prezentowane są różne warianty przyszłości w przestrzeniach myślenia człowieka, natury i techniki. Treść i projekt wystawy zachęcają zwiedzających do wypracowania własnych postaw wobec kontrowersyjnych zagadnień.

Jako budynek niskoenergetyczny z panelami słonecznymi na dachu i systemem zbierania wody deszczowej, Futurium stanowi architektoniczny przykład w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Kolejno spacer na Dworzec Główny- zapoznanie się z nowoczesną architekturą.

Kolejno przejazd w okolice Urzędu Kanclerskiego, Reichstagu ,Bramy Brandenburskiej – tu połączenie nowoczesnej architektury z zabytkami. Spacer i czas na foto.

Następnie przejazd w okolice Friedrichstrasse/Oranienburgerstr.

Czas wolny – obiad, kawa itp. W okolicy dużo lokali gastronomicznych ze różnorodną kuchnią.

Ok. godz. 19.00 meldujemy się przy Friedrichstadt Palast. Bo o godz.19.30 zaczyna się show, ,jakiego jeszcze nie było w ponad 40 letniej nowej historii Pałacu. Już sam budżet robi wrażenie /14 mln.euro/, do tego milion kryształów Svarovskiego i rzecz jasna perfekcja artystów.

Falling/In Love to fascynująca opowieść o nadziei i odkryciu, która pokazuje, że prawdziwe piękno często znajduje się tam, gdzie najmniej się go spodziewasz.

Opowiada o historii młodego głuchoniemego poety ,który odrzucony przez najbliższych wpada nagle do ukrytego ogrodu miłości. W tej innej rzeczywistości odkrywa morze kolorów i piękna we wszystkich aspektach naszej natury i szuka słów, które sprawiają, że wzniesione przez człowieka ściany drżą, a miłość rozkwita. Gwarancją mega wrażeń jest paryska gwiazda projektant Jean Paul Gaultier i jego goście ,fantastyczny zespół Friedrichstadt Palast i Bernd Schmidt, twórca scenariusza.

Nie zabraknie wzruszeń, ekstrawaganckich kostiumów i artystycznej doskonałości.

Ok. godz. 22.10 – wyjazd w kierunku Polski, planowany przyjazd i zakończenie ok.godz.0.45

Termin: 11 sierpnia 2024/niedziela/

Cena : 270 zł/os z biletem PK 5

360 zł / os z biletem PK 4*

*świetne miejsca z dobrą widocznością na całą scenę i jej możliwości

Widownia- w formie amfiteatru, Układ widowni: https://www.palast.berlin/preise-saalplan/

Świadczenia zawarte w cenie:

*przejazd komfortowym autokarem

*opieka pilota- przewodnika,

*ubezpieczenie NNWi KL,

Dodatkowo płatne :

*wydatki własne, bilet na rejs19 euro-dorośli, seniorzy/65 + i młodzież 14+= 16 euro, dzieci -6-13 lat- 10 euro/.