Biuro Obsługi Turystyki


ZIELONE SERCE MEKLEMBURGII

Zapraszam na jednodniowy wypad do Meklemburgii –zobaczymy Neubrandenburg z ciekawą architekturą zachowanych zespołów bramnych, odwiedzimy urocze Malchow –kurort z mostem obrotowym, ale najwięcej czasu spędzimy w Waren/Muritz- stolicy Pojezierza Meklemburskiego nad największym jeziorem w Niemczech .Nie zabraknie także relaksu w parku zamkowym Neustrelitzi podziwiania Woldegku.

Ramowy program:

Godz. 6.00 –zbiórka i wyjazd ze Szczecina.Przejazd do Neubrandenburga- zwiedzanie Starówki, spacer, a w jego trakcie obejrzymy średniowieczne fortyfikacje,zachowane 4 bramy.Nie zabraknie ciekawostek o dawnych mieszkańcach Neubrandenburga –np. Mudder Schulten. Następnie odwiedzimy uroczy kurort Malchow ,gdzie podziwiać będziemy most obrotowy,tutejsze mariny i infrastrukturę turystyczną.Przejazd do Waren/Muritz i czas na największą atrakcję ,a mianowicie godzinny rejs statkiem parowym „Europa”,dzięki któremu obejrzymy dwa jeziora i popłyniemy kanałem Reeck. Kolejno spacer po miasteczku,zapraszam także na zwiedzanie największego w Niemczech akwarium słodkowodnego- Muritzeum. Czas wolny.

Następnie czas na zamkowe ogrody Neustrelitz, park, malowniczo położony nad jeziorem, ze świątyniami, alejami i oranżerią, odzwierciedla historię całej dynastii książąt Neustrelitz aż do końca ich panowania w 1918 roku. A na koniec wycieczki pojedziemy do Woldegk, które znajduje się we wschodniej części Meklemburgii na skraju krajobrazu jeziora Feldberg. Oprócz młynów, które warto zobaczyć, miasteczko ma urokliwe centrum miasta i naturalne otoczenie.

Spacer pozwoli na zapoznanie się z historią i podziwianie krajobrazów.

Przejazd do Szczecina, zakończenie wycieczki ok.godz. 19.30-20.00

Termin : 21.09.2021

Cena : 145 zł/os.

Dzieci do lat 14 -100 zł

Świadczenia zawarte w cenie :

*przejazd komfortowym autokarem lub busem

*opieka pilota/przewodnika

* system tour -guide

*ubezpieczenie NNW, KL,

* podatek vat,

Nie zawarte w cenie :

Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i na rejs statkiem – koszt ok.25 euro.