Biuro Obsługi Turystyki

ZIELONO MI…. W BERLINIE ! (wyjazd potwierdzony)

Nie bez powodu Berlin określany jest nie tylko jako nowoczesna metropolia, ale także jako miasto pełne zakątków sprzyjających wypoczynkowi i relaksowi na łonie natury.

Dzisiejsza propozycja łączy te dwa atuty.

Daj się porwać ,a nie będziesz żałować żadnej chwili.

Ramowy program dnia:

Godz.7.30 -zbiórka i wyjazd ze Szczecina.

Przejazd do Berlina-Steglitz-Zehlendorf. Dzielnica ta zachowała swój urok mało miasteczkowości, nie brakuje tu eleganckich willi ale także 1.5 km. ulicy Schlosstrasse tętniącej życiem.

Co może przyciągać do tej dzielnicy? Mnogość atrakcji zlokalizowanych nad jeziorami ,Hawelą ale i parki ,które zachęcają do wypoczynku.

My zaczynamy od miejsca ,które oczaruje atmosferą i mnogością gatunków roślin . Mowa oczywiście o Berlińskim Ogrodzie Botanicznym –to43 ha powierzchni i szklarnie ,wśród których wyróżnia się Wielka Szklarnia z roślinami tropikalnymi oraz szklarnia z sukulentami z olbrzymi kaktusami wielu gatunków. Spacer wśród bogatej roślinności oczaruje każdego.

Następnie zapraszam do kolejnej zielonej oazy, jaką jest Pawia Wyspa na Haveli. Piękny park romantyczny z pałacem ,starą mleczarnią i wolno żyjącymi pawiamito miejsce relaksu, na które dostaniemy się promem.

Następny punkt programu to przepiękny Park i Pałac Glienicke. Architekci Josef Peter Lenne /specjalista od założeń ogrodowych i parkowych/i Karl Friedrich Schinkel /mistrz neoklasycyzmu/ bazując na kapitalnej lokalizacji stworzyli miejsce, które imponuje do dnia dzisiejszego swoimi rozwiązaniami. Zachwyt połączony z nieśpiesznym tempem zwiedzania dopełni wrażeń.

Skoro jesteśmy przy Glienicke -obowiązkowe zerkniemy i przejdziemy się mostem, który zasłynął jako most szpiegów.

Kolejno czas na delektowanie się atmosferą ulicy Zamkowej – imponujący ratusz, kamieniczki ,restauracje i futurystyczny nieco Bierpinsel. Zerkniemy także na ciekawą neogotycką Bazylikę Różańcową.

Czas wolny/ posiłek ,zakupy itp/.

Planowany przyjazd do Szczecina ok. godz. 19.30-20.00

Termin : 11 maja /sobota/2024

Cena : 170 zł/os. dorosła

120 zł/os. dziecko do lat 15

Świadczenia zawarte w cenie:

*przejazd komfortowym autokarem lub busem,

*opieka licencjonowanego pilota,

*ubezpieczenie NNW i KL,

Dodatkowo płatne ; bilety wstępu 18 euro /os/ prom, Glieniecke, Ogród Botaniczny/