Biuro Obsługi Turystyki


ZŁOTA POLSKA JESIEŃ W BIESZCZADACH I NA PODKARPACIU (brak wolnych miejsc)


Podkarpacie i Bieszczady -magnackie rezydencje ,połoniny ,tafle wody, potoki, lasy ,szczyty. Przepiękne drewniane cerkwie, ruiny zamków i wsi, małe cmentarze, przydrożne kapliczki ,o których dziś już nikt nie pamięta – to wszystko składa się na bieszczadzki krajobraz. Są śladem wyjątkowej przeszłości, która miała tu miejsce przed wieloma laty. Mieszkały tu pokolenia Łemków oraz Bojków, po których pozostało wiele cennych pamiątek. Ta wycieczka pozwoli odkryć piękno tych ziem, które szczególnie pięknie prezentują się jesienią.
Dzień 1
Wyjazd z Polic godz. 4.45, ze Szczecina 5.10 /możliwy także z Kamienia Pom. innych miast/, przejazd do Łańcuta , jednej z najwspanialszych i najlepiej zachowanych rezydencji magnackich w Polsce. Obejrzymy zespół pałacowo – parkowy, zwiedzimy wnętrza pałacowe – zobaczymy liczne zbiory dzieł sztuki, eksponaty dotyczące historii miasta oraz regionu oraz zbiory sztuki cerkiewnej, powozownię z kolekcją pojazdów konnych i storczykarnię.
Wokół pałacu zachował się rozległy przepięknie utrzymany park pełen rzeźb, fontann i niezliczonych alejek spacerowych ocienionych wiekowymi drzewami.
Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja ,nocleg.

Dzień 2
Śniadanie, wykwaterowanie.
Przejazd do Przemyśla- miasta na szlaku, którym tradycyjnie przemierzały orszaki naszych władców i karawany kupców z całego świata. Podążając drogą tajemnic zasnutych mgłą historii, zobaczymy najbardziej znane i zadziwiające zabytki ,ale podane w lekkiej formie.
Proponuję trasę „Przemyśl- ta joj raz na wesoło „w czasie której posmakujemy prawdziwej przemyskiej gwary, mieszanki akcentu lwowskiego, wschodniego polskiego i austriackich określeń.
W trakcie spaceru, który rozpoczniemy od Szwejka na Starym Mieście poznamy zabawne, czasami rubaszne, a czasami bardzo inteligentne fortele Przemyślan. Wszystko to wpisane jest zarówno w mury kościelne, jak i zamek i Stare Miasto.
Chwila czasu wolnego.
Kolejno przejazd do Krasiczyna i zwiedzanie późnorenesansowego zamku Krasickich i Sapiehów – perły polskiego renesansu.
I czas na przejazd i zakwaterowanie w Bieszczadach. Obiadokolacja.
Czas do dyspozycji grupy. Nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Dziś zapraszam na wycieczkę Wielką Pętlą Bieszczadzką, oczywiście z miejscowym przewodnikiem.
W programie zwiedzanie: Muzeum Przyrodniczego BPN w Ustrzykach Dolnych, zobaczymy także cerkwie na szlaku drewnianej architektury oraz deskale tworzone przez p. Andrejkowa w ramach projektu „Cichy Memoriał”, punkt widokowy nad Lutowiskami – jeden z najpiękniejszych widoków na Bieszczady Wysokie.

Nie ma pobytu w Bieszczadach bez górskiej wycieczki .
Proponuję wejście na Połoninę Caryńską ,uważaną za najpiękniejszą w Bieszczadach. Spacer zaczniemy od Przełęczy Wyżniańskiej w kierunku Kruchłego Wierchu/1297 n.p.m/ jednego z 4 wierzchołków Połoniny.
Przed wojną na połoninie wypasano zwierzęta gospodarskie. Dziś można spotkać turystów oczarowanych magicznymi widokami.
Z jej szczytu rozpościera się wspaniała panorama na całe Zachodnie Bieszczady oraz Góry Sanocko-Turczańskie. Podziwiać można m.in. Połoninę Wetlińską, Dwernik-Kamień, dolinę Caryńskiego, pasmo Otrytu, gniazdo Tarnicy oraz Rawki.
Zejście do Brzegów Górnych. Czas na wizytę w bacówce z bieszczadzkimi serami – „oscypki, sery huculskie, feta i bundz” – możliwość degustacji i zakupu świeżych serów spod bieszczadzkich połonin.
Cisna – czas wolny, który można wykorzystać na posiłek i zakup pamiątek czy wizytę w kultowej knajpce „Siekierezada” i znajdującej się nad nią galerii pełnej dzieł bieszczadzkich artystów. Warto także odwiedzić pracownię ikon „Veraikon” Jadwigi Denisiuk w Cisnej.
W Cisnej znajdziemy też deskal p.A.Andrejkowa.
Powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja.Nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Przejazd do Sanoka określanego jako Skarbiec Bieszczad. Spotkanie z przewodnikiem. Spacer na Wzgórze Zamkowe i wieżę widokowąa, z niej rewelacyjny widok na Dolinę Sanu.
W Zamku będącym ongiś siedzibą starosty odwiedzimy Muzeum Historyczne.
Oprócz zbiorów prezentujących historię Bieszczad szczególną uwagę zwraca Galeria Zdzisława Beksińskiego ,w której posiadaniu jest ok.600 prac ,w tym ostatni obraz ukończony w dniu śmierci.
Przejdziemy następnie na starówkę, której główną ozdobą jest Rynek, pomnik Dobrego Wojaka Szwejka, Kościół Franciszkanów z bardzo ciekawą historią i inne zabytki miasta.
Czas wolny na sanockim rynku.
Następnie udamy się do największego w Polsce skansenu etnograficznego prezentującego kulturę ludową pogranicza.
Muzeum Budownictwa Ludowego to placówka prowadzona z wyjątkową dbałością o szczegóły. Mamy wrażenie jakby chaty zostały opuszczone dosłownie przed chwilą.
Kolejno przejazd do Leska-zwiedzanie miasta: zamek Kmitów, późno gotycki kościół NNMP, synagoga ,kirkut żydowski.

Powrót do miejsca zakwaterowania .Obiadokolacja. Nocleg

Dzień 5
Śniadanie. Dzisiejszy dzień spędzimy na poznawaniu okolic bieszczadzkiego morza, jakim jest Zalew Soliński.
W programie: zwiedzanie Muzeum Nafownictwa i Gazownictwa w Bóbrce, spacer po koronie najwyższej w Polsce zapory wodnej w Solinie /możliwe zwiedzanie wnętrza zapory na zamówienie/ ,
W Uhercach Mineralnych zawitamy do Ursa Maior. To unikalne miejsce, pełne przestrzeni, inspiracji, dobrej muzyki i świetnego piwa oraz prawdziwych wyrobów regionalnych.
Podczas jednej wizyty doświadczysz pasji osób tworzących piwa Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa Ursa Maior, zobaczysz Salon Sztuki Pogranicza, spróbujesz wyśmienitych piw, unikalnych soków i przekąsek i kupisz piwa oraz inne autentyczne bieszczadzkie wyroby regionalne w sklepie Esencja Karpat.
Pojedziemy także do Polańczyka-bieszczadzkiego uzdrowiska.
Czas wolny w Polańczyku. Na koniec zafundujemy sobie przejazd malowniczą trasą wzdłuż Zalewu. Powrót na obiadokolację. Nocleg.

Dzień 6
Śniadanie. Wykwaterowanie.
Przejazd do Krosna, miasta, które nie ucierpiało podczas wojny i zachowało do dziś galicyjski charakter.
Zaczynamy od Rynku i makiety miasta, które nigdy nie wyglądało tak, jak ją przedstawia. Na Rynku czuć jak czas zwalnia, piękna zabudowa z podcieniami tworzą wyjątkowy klimat. Ważnym punktem zwiedzania Krosna jest wejście na platformę widokową na Wieży Farna.

Z wieży można podziwiać panoramę miasta i Beskidu Niskiego.
Czas wolny ,który można przeznaczyć np. na zwiedzanie nowoczesnego, interaktywnego Centrum Dziedzictwa Szkła/ z możliwością zakupu szklanych pamiątek lub zwiedzanie Muzeum Rzemiosła w secesyjnej kamienicy „Pod zegarem” .Mieszcząca się w 6 salach ekspozycja została urządzona w formie kilkunastu małych pracowni rzemieślniczych. Kameralny nastrój oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z eksponatami dostarczają niezapomnianych wrażeń.
Następnie przejazd w kierunku Szczecina ,na trasie przerwa na gorący posiłek/możliwość zamówienia dla całej grupy/.
Planowany przyjazd i zakończenie wycieczki ok. godz .23.00

Termin: 18-23.09.2022
Cena : 1620 zł/os

wyjazd z Kamienia Pomorskiego /Gryfic- dopłata 45 zł,

wyjazd z Nowogardu i Goleniowa - dopłata 30 zł.

Świadczenia zawarte w cenie:
*przejazd komfortowym autokarem /uchylne siedzenia ,klimatyzacja, dvd, barek/ wszelkie opłaty drogowe i parkingowe,2 kierowców
* zakwaterowanie : 5 noclegów – pok.2 osobowe z łazienkami, standard **/***
*wyżywienie :5 śniadań, 5 obiadokolacji,
*opieka licencjonowanego pilota
*ubezpieczenie NNW, opłaty na TFG i TFP,
*podatek vat
Nie zawarte w cenie : usługi przewodników lokalnych, system tour-guide, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i wydatki programowe – pakiet ok.250-300 zł, ,wydatki własne.